Image
24.6.2014 0 Comments

Služba PaperLater vám vyrobí vlastné papierové noviny z článkov na internete. Chceli by ste ich?

ITN_paperlater.jpg Aj vám sa stáva, že nájdete na webe veľa článkov, ktoré by ste si radi prečítali, no jednoducho na to nemáte čas? Pre takéto prípady sú už k dispozícii služby ako Pocket či Instapaper, umožňujúce odložiť si články na prečítanie neskôr. Ale čo ak ich nechcete čítať na displeji, ale by vám lepšie vyhovovala papierová podoba? Zdá sa, že aj tu sa ponúka riešenie.

Nová britská služba PaperLater vám umožní odkladať zaujímavé články, a keď sa ich nazbiera väčšie množstvo, môžete si ich nechať poslať poštou vo forme tlačených novín. Nechýbajú v nich ani také informácie, ako je číslo vydania, dátum vytvorenia, počet slov a napríklad najzvláštnejšie slová vo výtlačku. Zatiaľ sa uskutočňuje betatestovanie služby a je dostupná iba v Spojenom kráľovstve, ale po úspešnom otestovaní ju chcú jej zakladatelia ponúkať aj v iných krajinách. Cena výtlačku je 4,99 libry (6,24 eura).

Služba používa novinový papier s vysokým podielom recyklovaného materiálu. Sú tu však isté nedostatky, na ktorých bude treba ešte popracovať. Napríklad dodanie tlačenej verzie vašich novín trvá 3 až 5 dní, takže v čase doručenia už určite nepôjde o horúce novinky. Ani grafická stránka nie je bez chýb. V článkoch sú zbytočné medzery, niektoré časti textu sú zle naformátované. Ak je v článku viac obrázkov, náhodne sa vyberie len jeden z nich, čo nie je vždy najlepšie riešenie. V texte sa nachádzajú aj hypertextové odkazy, ktoré v tlačenej verzii nemajú zmysel.

Tom Taylor, spoluzakladateľ služby, tvrdí, že ohlasy boli doteraz väčšinou pozitívne. Siahajú však od vyjadrení typu: „Super, na toto som čakal celý život!" až po „Dočerta, a prečo by som si mal vytlačiť internet?"

PaperLater nechce konkurovať službám typu Pocket, skôr ich dopĺňať. Kratšie články je vhodnejšie ukladať do aplikácie, ale tie dlhšie je dobré vytlačiť na víkendové čítanie. „Chceme dať ľuďom možnosť robiť niečo off-line a robiť to naozaj jednoducho."

Zdroj: theverge.com
paperlater.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá