Image
24.6.2014 0 Comments

Služba PaperLater vám vyrobí vlastné papierové noviny z článkov na internete. Chceli by ste ich?

ITN_paperlater.jpg Aj vám sa stáva, že nájdete na webe veľa článkov, ktoré by ste si radi prečítali, no jednoducho na to nemáte čas? Pre takéto prípady sú už k dispozícii služby ako Pocket či Instapaper, umožňujúce odložiť si články na prečítanie neskôr. Ale čo ak ich nechcete čítať na displeji, ale by vám lepšie vyhovovala papierová podoba? Zdá sa, že aj tu sa ponúka riešenie.

Nová britská služba PaperLater vám umožní odkladať zaujímavé články, a keď sa ich nazbiera väčšie množstvo, môžete si ich nechať poslať poštou vo forme tlačených novín. Nechýbajú v nich ani také informácie, ako je číslo vydania, dátum vytvorenia, počet slov a napríklad najzvláštnejšie slová vo výtlačku. Zatiaľ sa uskutočňuje betatestovanie služby a je dostupná iba v Spojenom kráľovstve, ale po úspešnom otestovaní ju chcú jej zakladatelia ponúkať aj v iných krajinách. Cena výtlačku je 4,99 libry (6,24 eura).

Služba používa novinový papier s vysokým podielom recyklovaného materiálu. Sú tu však isté nedostatky, na ktorých bude treba ešte popracovať. Napríklad dodanie tlačenej verzie vašich novín trvá 3 až 5 dní, takže v čase doručenia už určite nepôjde o horúce novinky. Ani grafická stránka nie je bez chýb. V článkoch sú zbytočné medzery, niektoré časti textu sú zle naformátované. Ak je v článku viac obrázkov, náhodne sa vyberie len jeden z nich, čo nie je vždy najlepšie riešenie. V texte sa nachádzajú aj hypertextové odkazy, ktoré v tlačenej verzii nemajú zmysel.

Tom Taylor, spoluzakladateľ služby, tvrdí, že ohlasy boli doteraz väčšinou pozitívne. Siahajú však od vyjadrení typu: „Super, na toto som čakal celý život!" až po „Dočerta, a prečo by som si mal vytlačiť internet?"

PaperLater nechce konkurovať službám typu Pocket, skôr ich dopĺňať. Kratšie články je vhodnejšie ukladať do aplikácie, ale tie dlhšie je dobré vytlačiť na víkendové čítanie. „Chceme dať ľuďom možnosť robiť niečo off-line a robiť to naozaj jednoducho."

Zdroj: theverge.com
paperlater.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 9

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Internet

10 trendov pre tohtoročný trh s mobilnými aplikáciami

18.01.2017 00:15

Na začiatku nového roka sa spoločnosť Resco pozrela na najdôležitejšie trendy, ktoré čaká tento biznis v roku 2017. Výskum spoločnosti App Annie predpokladá, že celkové výdavky spotrebiteľov na nákup ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá