Image
14.9.2012 0 Comments

Symform ukladá dáta zákazníkov v cudzích počítačoch

symform.jpg Crowdsourcové internetové úložisko Symform rozširuje ponuku bezplatných sieťových úložísk aj na malé a stredné firmy. Okrem výmenných položiek ponúka aj štandardné platené služby.

Poskytovateľ virtuálneho diskového priestoru v sieti, založeného na princípe peer-to-peer, oznámil, že novo ponúka neobmedzenú diskovú kapacitu všetkým podnikovým zákazníkom, ktorí budú za poskytované služby platiť svojím voľným diskovým priestorom.

Služba Symform začala fungovať v roku 2009 ponukou Cooperative Storage Cloud. Tú využívali predovšetkým malí poskytovatelia virtuálnych diskov, ktorí za 15 dolárov mesačne získali neobmedzený priestor, kde mohli stavať vlastné služby ponúkané ďalším zákazníkom.

Nový model Symformu je zameraný na podniky, ktorým ponúka svoje služby za možnosť využívania ich diskovej kapacity. S miestom obchoduje v kurze 2:1, teda za 2 GB voľného miesta na disku poskytuje 1 GB miesta na virtuálnom disku. Za týchto podmienok ponúka v podstate neobmedzený priestor, záleží len na tom, koľko miesta do spoločnej pokladnice zákazník vloží.

Tí, ktorí pred výmenným obchodom preferujú finančnú úhradu, si môžu zvoliť jeden z troch programov určených podnikovým používateľom. Disk s kapacitou 300 GB stojí bezmála 15 dolárov mesačne, 1 TB voľného miesta príde na 50 dolárov a 4 TB na 200 dolárov. Ďalšia služba je priestor na ukladanie záloh. V tom prípade platí používateľ mesačne 15 centov za 1 GB.

Dave Simpson, analytik z agentúry 451 Research, sa domnieva, že Symform sa od ostatných poskytovateľov cloudových úložísk odlišuje práve barterovým prístupom. „Je to zaujímavá ponuka, ktorá môže znížiť náklady a pritom ponúknuť vyšší výkon a zabezpečenie prostredníctvom cloudu, ktorý ukladá dáta po celom svete," vyhlásil. „A priaznivé finančné výsledky Symformu dokazujú, že koncoví používatelia i distribútori tento koncept vnímajú pozitívne," dodáva Simpson.

Softvér Symformu zálohuje nové alebo upravené súbory do cloudu typu peer-to-peer, ktorý je distribuovaný v rámci celého internetu približne v 150 rôznych krajinách. Ak využíva kapacitu zákazníka, rozdelí si ju do blokov po 64 MB, ktoré ďalej rozloží na 96 fragmentov. Z nich potom zostaví polia RAID 5 alebo RAID 6, pomocou ktorých zaisťuje ochranu dát v jednotlivých fragmentoch. Všetok uložený obsah je šifrovaný pomocou 256-bitových kľúčov AES.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 4

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá