Image
14.9.2012 0 Comments

Symform ukladá dáta zákazníkov v cudzích počítačoch

symform.jpg Crowdsourcové internetové úložisko Symform rozširuje ponuku bezplatných sieťových úložísk aj na malé a stredné firmy. Okrem výmenných položiek ponúka aj štandardné platené služby.

Poskytovateľ virtuálneho diskového priestoru v sieti, založeného na princípe peer-to-peer, oznámil, že novo ponúka neobmedzenú diskovú kapacitu všetkým podnikovým zákazníkom, ktorí budú za poskytované služby platiť svojím voľným diskovým priestorom.

Služba Symform začala fungovať v roku 2009 ponukou Cooperative Storage Cloud. Tú využívali predovšetkým malí poskytovatelia virtuálnych diskov, ktorí za 15 dolárov mesačne získali neobmedzený priestor, kde mohli stavať vlastné služby ponúkané ďalším zákazníkom.

Nový model Symformu je zameraný na podniky, ktorým ponúka svoje služby za možnosť využívania ich diskovej kapacity. S miestom obchoduje v kurze 2:1, teda za 2 GB voľného miesta na disku poskytuje 1 GB miesta na virtuálnom disku. Za týchto podmienok ponúka v podstate neobmedzený priestor, záleží len na tom, koľko miesta do spoločnej pokladnice zákazník vloží.

Tí, ktorí pred výmenným obchodom preferujú finančnú úhradu, si môžu zvoliť jeden z troch programov určených podnikovým používateľom. Disk s kapacitou 300 GB stojí bezmála 15 dolárov mesačne, 1 TB voľného miesta príde na 50 dolárov a 4 TB na 200 dolárov. Ďalšia služba je priestor na ukladanie záloh. V tom prípade platí používateľ mesačne 15 centov za 1 GB.

Dave Simpson, analytik z agentúry 451 Research, sa domnieva, že Symform sa od ostatných poskytovateľov cloudových úložísk odlišuje práve barterovým prístupom. „Je to zaujímavá ponuka, ktorá môže znížiť náklady a pritom ponúknuť vyšší výkon a zabezpečenie prostredníctvom cloudu, ktorý ukladá dáta po celom svete," vyhlásil. „A priaznivé finančné výsledky Symformu dokazujú, že koncoví používatelia i distribútori tento koncept vnímajú pozitívne," dodáva Simpson.

Softvér Symformu zálohuje nové alebo upravené súbory do cloudu typu peer-to-peer, ktorý je distribuovaný v rámci celého internetu približne v 150 rôznych krajinách. Ak využíva kapacitu zákazníka, rozdelí si ju do blokov po 64 MB, ktoré ďalej rozloží na 96 fragmentov. Z nich potom zostaví polia RAID 5 alebo RAID 6, pomocou ktorých zaisťuje ochranu dát v jednotlivých fragmentoch. Všetok uložený obsah je šifrovaný pomocou 256-bitových kľúčov AES.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá