Image
14.9.2012 0 Comments

AirBridge – streamujte obraz zo zariadení s iOS

iPhone aj iPad umožňuje prenášať obraz zo zariadenia do televízora. Potrebujete na to špeciálny kábel, ktorý pripojíte do portu HDMI televízora, prípadne zariadenie Apple TV - v tomto prípade možno streamovať obraz bezdrôtovo. Nové zariadenie AirBridge je na prvý pohľad podobné Apple TV, prináša však niekoľko rozdielov.

airbridge_109.jpg

AirBridge je ďalší z radu projektov, ktoré sa snažia zaujať používateľov pomocou stránky Kickstarter. Princíp zariadenia je jednoduchý - umožňuje bezdrôtovo prenášať obraz z mobilného zariadenia do televízora. AirBridge pozostáva zo základne, ktorú pripojíte k televízoru alebo projektoru, a zo špeciálneho príslušenstva. To sa pomocou dokovacieho konektora pripojí k zariadeniu s iOS. Tieto dve časti navzájom komunikujú a výsledkom je streamovaný obraz.

Zatiaľ čo Apple TV umožňuje kompletné zrkadlenie obrazu iba v prípade vybraných modelov, AirBridge podporuje aj staršie zariadenia s iOS. Vývojári takisto plánujú podporu budúcich produktov, počítajú aj so zmenou dokovacieho konektora v prípade iPhonu 5.

AirBridge funguje do vzdialenosti 12 metrov medzi základňou a iPhonom/iPadom, pričom podľa tvorcov nedochádza k žiadnej strate kvality počas prenášania obrazu, výsledok je v rozlíšení až 1080p. Zariadenie tak môžete využiť na prezentácie alebo premietanie filmov, prípadne pri hraní hier na veľkej televíznej obrazovke.

AirBridge je k dispozícii vo verziách Lite a Pro. Lacnejší variant stojí 125 USD, za Pro verziu zaplatíte 165 USD, ale máte k dispozícii bohatšie možnosti konektivity. V oboch prípadoch treba prirátať 20 USD za poštovné a balné.

Zdroj: kickstarter.com

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá