Image
14.9.2012 0 Comments

AirBridge – streamujte obraz zo zariadení s iOS

iPhone aj iPad umožňuje prenášať obraz zo zariadenia do televízora. Potrebujete na to špeciálny kábel, ktorý pripojíte do portu HDMI televízora, prípadne zariadenie Apple TV - v tomto prípade možno streamovať obraz bezdrôtovo. Nové zariadenie AirBridge je na prvý pohľad podobné Apple TV, prináša však niekoľko rozdielov.

airbridge_109.jpg

AirBridge je ďalší z radu projektov, ktoré sa snažia zaujať používateľov pomocou stránky Kickstarter. Princíp zariadenia je jednoduchý - umožňuje bezdrôtovo prenášať obraz z mobilného zariadenia do televízora. AirBridge pozostáva zo základne, ktorú pripojíte k televízoru alebo projektoru, a zo špeciálneho príslušenstva. To sa pomocou dokovacieho konektora pripojí k zariadeniu s iOS. Tieto dve časti navzájom komunikujú a výsledkom je streamovaný obraz.

Zatiaľ čo Apple TV umožňuje kompletné zrkadlenie obrazu iba v prípade vybraných modelov, AirBridge podporuje aj staršie zariadenia s iOS. Vývojári takisto plánujú podporu budúcich produktov, počítajú aj so zmenou dokovacieho konektora v prípade iPhonu 5.

AirBridge funguje do vzdialenosti 12 metrov medzi základňou a iPhonom/iPadom, pričom podľa tvorcov nedochádza k žiadnej strate kvality počas prenášania obrazu, výsledok je v rozlíšení až 1080p. Zariadenie tak môžete využiť na prezentácie alebo premietanie filmov, prípadne pri hraní hier na veľkej televíznej obrazovke.

AirBridge je k dispozícii vo verziách Lite a Pro. Lacnejší variant stojí 125 USD, za Pro verziu zaplatíte 165 USD, ale máte k dispozícii bohatšie možnosti konektivity. V oboch prípadoch treba prirátať 20 USD za poštovné a balné.

Zdroj: kickstarter.com

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty 1

Ockel Sirius A – plnohodnotný počítač s Windows 10, 6" dotykovým displejom a podporou 4K videa

19.10.2016 00:22

Minipočítače so systémom Windows 10 predstavilo v poslednom čase viacero spoločností. Patrí k nim aj firma Ockel, vyvíjajúca mini PC s Windows 10, ktoré sa zmestí do dlane. Zaujímavé zariadenie s názv ...

Produkty

Nový Chromebook Pro od Samsungu zvládne 4K video a bude vybavený digitálnym perom

19.10.2016 00:19

Podľa uniknutých informácií má Samsung pridať ďalšie zariadenie do rozrastajúceho sa zoznamu chromebookov typu 2-v-1 a s 360-stupňovými pántmi.  Bude to 12,3-palcový Chromebook Pro s dotykovým displej ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá