Image
14.9.2012 0 Comments

AirBridge – streamujte obraz zo zariadení s iOS

iPhone aj iPad umožňuje prenášať obraz zo zariadenia do televízora. Potrebujete na to špeciálny kábel, ktorý pripojíte do portu HDMI televízora, prípadne zariadenie Apple TV - v tomto prípade možno streamovať obraz bezdrôtovo. Nové zariadenie AirBridge je na prvý pohľad podobné Apple TV, prináša však niekoľko rozdielov.

airbridge_109.jpg

AirBridge je ďalší z radu projektov, ktoré sa snažia zaujať používateľov pomocou stránky Kickstarter. Princíp zariadenia je jednoduchý - umožňuje bezdrôtovo prenášať obraz z mobilného zariadenia do televízora. AirBridge pozostáva zo základne, ktorú pripojíte k televízoru alebo projektoru, a zo špeciálneho príslušenstva. To sa pomocou dokovacieho konektora pripojí k zariadeniu s iOS. Tieto dve časti navzájom komunikujú a výsledkom je streamovaný obraz.

Zatiaľ čo Apple TV umožňuje kompletné zrkadlenie obrazu iba v prípade vybraných modelov, AirBridge podporuje aj staršie zariadenia s iOS. Vývojári takisto plánujú podporu budúcich produktov, počítajú aj so zmenou dokovacieho konektora v prípade iPhonu 5.

AirBridge funguje do vzdialenosti 12 metrov medzi základňou a iPhonom/iPadom, pričom podľa tvorcov nedochádza k žiadnej strate kvality počas prenášania obrazu, výsledok je v rozlíšení až 1080p. Zariadenie tak môžete využiť na prezentácie alebo premietanie filmov, prípadne pri hraní hier na veľkej televíznej obrazovke.

AirBridge je k dispozícii vo verziách Lite a Pro. Lacnejší variant stojí 125 USD, za Pro verziu zaplatíte 165 USD, ale máte k dispozícii bohatšie možnosti konektivity. V oboch prípadoch treba prirátať 20 USD za poštovné a balné.

Zdroj: kickstarter.com

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá