Image
24.10.2016 0 Comments

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia.

Nadácia od roku 2012 vyhlasuje grantový program určený výlučne pre stredné odborné školy. Jej cieľom je podporiť technické vzdelávanie na stredných odborných školách, sprístupniť najmodernejšiu techniku školám a zároveň podporiť motivovaných žiakov a učiteľov. Súčasťou podpory sú okrem finančných prostriedkov aj prednášky či školenia odborníkov z praxe a darovanie rôznych učebných pomôcok. Takisto aj možnosť prezentovať podporené už zrealizované projekty pred komisiou odborníkov z praxe ako aj zabojovať o zaujímavé ceny.

Vyhodnotenia projektu Yrobot Cup 2015  sa zúčastnilo viacero tímov zo stredných škôl z celého Slovenska ktorý si pripravili prezentácie v 2 kategóriách „pozor chodec a najlepšia nadstavba pre roboty“. V rámci tohto grantového programu Nadácia v roku 2015 podporila 8 stredných odborných škôl. Cieľom projektov je podporiť zavádzanie programovania aj na stredných odborných školách prostredníctvom stavebnice Yrobot.

Víťazné tímy v jednotlivých súťažných kategóriach:

V rámci projektu Yrobot Cup 2015 v kategórií Pozor chodec!
Stredná priemyselná škola elektrotechnická, Brezová 2, Piešťany
V kategórií Najlepšia nadstavba
Gymnázium, Veľká okružná  22, Žilina

O stavebnici Yrobot:

Yrobot je výučbový systém postavený na modulárnej architektúre. Bol vyvinutý na Katedre technickej kybernetiky, Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity. Vyvinutý systém predstavuje Open HW platformu, na ktorej si môžu študenti osvojiť základy elektroniky, informatiky a počítačového inžinierstva. Yrobot má slúžiť ako základ pre vývoj ďalších rozširujúcich aplikácií.

Autori systému predpokladajú, že stavebnica Yrobot bude tvoriť základný stavebný kameň rozsiahlej komunity, ktorá bude sama smerovať ďalší vývoj systému formou návrhu nových rozširujúcich modulov a nových zaujímavých aplikácií. Vyvinuté nadstavbové moduly môžu využívať zdroj energie mobilnej časti a so základnou časťou komunikovať pomocou rozhrania USART a SPI. 

My sme víťazov jednotlivých kategórií aj zástupkyňu Nadácie Volkswagen Slovakia vyspovedali v krátkom videu. Fotografie z podujatia si môžete pozrieť v galérii.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá