Image
24.10.2016 1 Comments

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a tiež v niektorých častiach Spojených štátov, informovala v piatok agentúra.

Americká spoločnosť Dyn - poskytovateľ DNS (systému na správu doménových mien počítačov a ich IP adries) - uviedla, že útoky boli namierené voči ňou spravovaným serverom a momentálne ich prešetruje.

DDoS útoky, čo je v podstate cielené zahltenie nadmerným počtom údajov, ktoré môže server spomaliť alebo aj spôsobiť jeho úplné zlyhanie, prebiehali v piatok v troch niekoľko hodinových vlnách asi od 13.00 h SELČ až do neskorého večera.

Útoky prešetruje aj americké ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť. Podľa hovorcu Bieleho domu Josha Earnesta však doposiaľ nemá o ich možnom páchateľovi či páchateľoch nijaké informácie.

Spoločnosť Dyn pre televíznu stanicu CNBS uviedla, že piatkové kybernetické útoky boli "dobre naplánované aj zrealizované". Ďalej priblížila, že ich prvá vlna postihla najmä užívateľov na východe Spojených štátov.

Ďalšia vlna útokov sa podľa stránok zaznamenávajúcich takéto výpadky dotkla užívateľov na východnom a západnom pobreží USA a v Európe, pričom spoločnosť Twitter zaznamenala výpadky aj v Japonsku.

Autor: SITA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Bezpečnosť

6 trendov najbližších rokov. Umelá inteligencia odhaľuje hackerov, fog computing a kolaborácia v cloude

13.01.2017 00:18

Rok 2016 jednoznačne potvrdil, že súčasný svet sa mení a digitalizácia sa dostáva do všetkých oblastí nášho života. Napríklad rozšírená realita umožnila milovníkom Pokémonov nachytať si svoje obľúbené ...

Bezpečnosť

Pravidlá ochrany súkromia budú platiť aj pre WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Gmail, iMessage a Viber

12.01.2017 00:12

Stále viac Európanov komunikuje elektronicky. Na dennej alebo takmer dennej báze používa mobil na telefonovanie a písanie správ 74 percent Európanov. Internet denne využíva 60 percent a e-maily posiel ...

1 Comments

  1. Slok kapitál úver únia reakcia na: Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, Paypalu či Netflixu
    24.10.2016 19:10
    Pôžičky pre všetky druhy účely Ponúkame úver, ktorý potrebujete na nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2% po dobu až 25 rokov. Zákazníci musia byť starší ako 18 rokov. Tento úver proces je 100% zárukou, že budete dostávať z fondu v rámci 72 hodín po odoslaní informácie aplikácie. Pre viac informácií o úveroch, kontaktujte nás na e-maile: slokcreditcapitalunion@gmail.com Žiadateľ názov: Kontaktná adresa : štátna príslušnosť: krajina : dátum narodenia : rod : rodinný stav : geografická poloha koná v mieste výkonu práce: tel: fax: Suma potrebná ako úveru: navrhovaný termín / trvania úveru: Účel úveru: mesačný príjem : Slok kapitál úver únia
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá