11.12.2012 0 Comments

Špičkové zariadenie na výrobu Blu-ray diskov od spoločnosti Epson

DiscproducerTM PP-100IIBD, ktorého presnosť prevyšuje priemyselné štandardy, je ideálny na ukladanie veľkých objemov dát na optické disky Blu-ray/CD/DVD

Na základe svojich bohatých skúseností v tejto oblasti spoločnosť Epson uvádza PP-100IIBD, vrcholný model zariadenia na výrobu Blu-ray diskov. Najnovší prírastok radu Discproducer je vybavený špičkovými archivačnými Blu-ray jednotkami. Špecifikácie týchto jednotiek (Pioneer radu PR1) prevyšujú priemyselný štandard a ponúkajú extrémne presnú výrobu diskov s mimoriadne nízkou chybovosťou.

Okrem najmodernejšej technológie diskových jednotiek ponúka PP-100IIBD aj vysokorýchlostné rozhranie SuperSpeed USB 3.0, ktoré umožňuje vypáliť a potlačiť minimálne osem diskov Blu-ray za hodinu. Výrobná kapacita zariadenia PP-100IIBD je až 100 diskov BD-R s kapacitou 50 GB alebo viac ako 4 TB dát v jednej sérii, ide preto o ideálne zariadenie pre organizácie, ktoré digitalizujú a archivujú veľké objemy dát, vrátane organizácií zo štátneho a zdravotníckeho sektora, reportérov a kreatívnych agentúr.

Spoločnosť Epson je zároveň jediným výrobcom, ktorý má skúsenosti ako s robotikou, tak s tlačiarňami. Vyvinula plne automatizované patentované robotické rameno AcuGrip BD, ktoré zabezpečuje, že je zakaždým uchopený len jediný disk - dokonca aj v prípade, že sú disky zlepené dohromady. Vďaka tomu sa pracovníci môžu venovať ostatným činnostiam, zatiaľ čo proces výroby je možné ponechať úplne bez dozoru.

Zariadenie PP-100IIBDumožňuje vysoko kvalitnú a presnú potlač povrchu diskov. Tlačová hlava Epson Micro Piezo je zárukou ostrého textu, dokonca aj v prípade veľmi drobného písma. Náklady na vyrobený disk sú veľmi nízke vďaka systému šiestich samostatných zásobníkov atramentu. LED displej umiestnený na prednej strane umožňuje jednoduché monitorovanie hladiny atramentu pre každú farbu.

Obsluha zariadenia PP-100IIBDje nesmierne jednoduchá. Software Total Disc Maker 5.0, ktorý je súčasťou balenia, je intuitívny a ľahko sa používa. V rade pokročilých funkcií nechýba napr. funkcia „read back" pre rýchle vyhľadanie súboru v stohu diskov alebo funkcia „merge print" pre tlač individuálneho obsahu na každý z diskov počas sériovej výroby.

Leonard Beckmann, produktový manažér spoločnosti Epson Europe, dodáva: „Spoločnosť Epson už dokázala, že je vďaka presnosti a spoľahlivosti zariadení radu Discproducer absolútnou jednotkou na trhu. Preto si viac ako 50 percent európskych nemocníc, ktoré sa rozhodli inštalovať zariadenie pre výrobu diskov CD/DVD pre účely archivácie údajov o pacientoch, vybralo práve spoločnosť Epson1."

Zariadenie Discproducer PP-100IIBDbude možné zakúpiť od januára 2013. Odporúčaná cena je 7.680 € vrátane DPH.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá