27.3.2013 0 Comments

Špičkové technológie HP stáli pri zrode dobrodružnej komédie „Krúdovci“

Spoločnosť HP oznámila predĺženie spolupráce so štúdiom DreamWorks Animation SKG (Nasdaq: DWA). Zaistila dodávku technológií, posúvajúcich hranice modernej digitálnej animácie, pre snímku „Krúdovci" - prehistorického dobrodružstva, ktoré je všetkým možným, len nie primitívnym.

V tejto rodinnej komédii, ktorá sa práve premieta v kinách, štúdio DreamWorks Animation využilo technológie HP na vytvorenie najpokročilejších animovaných vizuálnych efektov súčasnosti. Technológie HP konvergovanej infraštruktúry, zahŕňajúce servery, dátové úložiská, sieťové prvky, softvér pre správu a pracovné stanice, ale aj tlačiarne HP a všetko potrebné pre tvorbu digitálneho vykresľovania (renderingu), poskytli hladko fungujúcu, vysokovýkonnú základňu, nevyhnutnú pre naplnenie náročných potrieb filmového štúdia.

„Špičková digitálna tvorba vyžaduje obrovské množstvo výpočtového výkonu a stopercentne zladenú spoluprácu medzi našimi štúdiami," povedal Derek Chan, riaditeľ oddelenia globálnych technologických operácií v štúdiu DreamWorks Animation. „Konvergovaná infraštruktúra HP je zárukou, že naši výtvarníci majú k dispozícii najvýkonnejšie technológie, vďaka ktorým môžu oživovať svoje vízie a vytvárať tak úžasné filmové diela pre divákov každého veku."

Služby a servery HP spĺňajú obrovské nároky na výpočtový výkon
Produkcia snímky „Krúdovci" vyžadovala pre vytvorenie filmového obrazu z 3D modelov viac než 80 miliónov hodín renderingu. Pri „oživovaní" postáv, ako sú napríklad až príliš starostlivý otec Grug, či jeho dcéra, rebelujúca tínedžerka Iška, sa štúdio DreamWorks Animation spoliehalo na servery HP ProLiant a služby HP Enterprise Services, poskytované v štyroch geograficky navzájom oddelených serverových renderovacích farmách - v Glendale a Redwood City v Kalifornii, v Las Vegas a Bangalúre v Indii. Vysoký kontinuálny výpočtový výkon, poskytovaný riešeniami HP, umožnil štúdiu DreamWorks Animation rendering obrovského množstva dát, potrebného k vyprodukovaniu snímky.

Navyše, blade servery HP ProLiant BL460c Gen8 štúdiu zaistili o viac ako 40 % vyššiu dátovú priepustnosť a o viac ako 42 % vyšší výkon na jeden watt v porovnaní s modelmi predchádzajúcej generácie. Vďaka tomu sa možnosti renderingu v štúdiu zvýšili na priemerne 500 000 úloh denne.

Pracovné stanice HP umožňujú spoluprácu medzi umelcami
Pri tvorbe exotických zvierat a zložitých terénov, s ktorými sa Krúdovci vo filme stretávajú, animátori štúdia DreamWorks Animation využívali špičkové pracovné stanice HP Z820 a Z800.

Pracovné stanice HP Z820, osadené duálnymi procesormi Intel® Xeon®, sú až o 50 % rýchlejšie oproti predchádzajúcej generácii, a umožňujú tak grafikom pracovať na rozsiahlych a komplexných scénach, kombinujúcich rôzne zábery, postavy a snímky v rámci interaktívneho prostredia.

V novom najmodernejšom štúdiu spoločnosti HP Z800 Workstations boli tiež využité pracovné stanice HP Z800, ktoré poslúžili na zachytenie fantastických objavov postavy „Guy", či hrejivého smiechu babičky.

Umelcom v štúdiách v Glendale, Redwood City a Bangalúre prinieslo maximálnu používateľskú prívetivosť programové vybavenie HP Remote Graphics Software, ktoré im v reálnom čase umožnilo navzájom spolupracovať v režime „jedného monitora".

Komplexná technologická podpora
Štúdio DreamWorks Animation nadviazalo na partnerskú spoluprácu, ktorá trvá už od roku 2001 a pri výrobe snímky „Krúdovci" sa spoľahlo na využitie technológií HP v takmer všetkých fázach vytvárania animácií.

Medzi kľúčové výhody, ktoré štúdiu DreamWorks Animation prináša spolupráca s HP, patria:

• Nepretržitá dostupnosť siete vďaka architektúre HP FlexNetwork, ktorá zahŕňa switche radu HP 12518, 5820, 5800 a 6125G/XG a vstavané inovatívne virtualizačné technológie HP Intelligent Resilient Framework (IRF).
• Nižšia náročnosť administrácie siete v rámci celého štúdia vďaka inteligentnému riešeniu správy siete HP Intelligent Management Center s jednotným prostredím, ako aj zjednodušená správa tlače vďaka službám HP Managed Services.
• Rýchly, spoľahlivý a bezpečný prístup k aplikáciám a zariadeniam štúdia prostredníctvom riešení HP 3PAR StoreServ Storage, HP MSA P2000, HP StoreAll Storage a HP StoreOnce Backup.
• Centrálna správa úložísk s HP 3PAR StoreServ, ktorá technikom štúdia DreamWorks Animation umožňuje jednoducho riadiť a monitorovať prevádzku úložísk z ich pracovných staníc.
• Konzistencia farieb počas vytvárania jednotlivých postáv a kľúčových scén pri ich tlači a zobrazovaní na displeji i na projekčnom plátne, vďaka profesionálnym monitorom a tlačiarňam HP DreamColor.

Hardvér, softvér a služby HP poskytovali snímke „Krúdovci" podporu od počiatočnej myšlienky až po jej dokončenie, umožnili štúdiu DreamWorks Animation dosiahnuť pri jeho produkcii výkonnostné maximum a poskytli fanúšikom špičkovú grafiku na najvyššej súčasnej technologickej úrovni.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá