8.1.2016 0 Comments

Sony odhalí svoje najnovšie produkty na výstave CES 2016

Tokio, Japonsko - Spoločnosť Sony Corporation odhalí nový rad produktov pre rok 2016 na Medzinárodnej výstave spotrebnej elektroniky CES 2016, ktorá otvorí svoje brány v stredu, 6. januára, v Las Vegas v americkom štáte Nevada.

Výkonný riaditeľ a prezident spoločnosti Sony Corporation Kazuo Hirai počas tlačovej konferencie spoločnosti Sony v utorok, 5. januára (miestneho času), povedal: „Rozhodnutia, ktoré robíme preto, aby sme boli odlišní a unikátni; naša zvedavosť, ktorá poháňa našu neutíchajúcu snahu čeliť výzvam; naša zanietenosť, vďaka ktorej sme kreatívni - to všetko jasne naznačuje, že naša filozofia a strategické piliere sú dobre nastavené tak, aby sme mohli budovať silnejšiu, lepšiu a ziskovejšiu spoločnosť. Filozofia kando zostane aj naďalej jadrom a cieľom našich obchodných aktivít. "

Prevádzkový riaditeľ a prezident divízie Sony Electronics (SEL) Michael Fasulo sa následne ujal slova a predstavil niekoľko produktov z rôznych kategórií, ktoré spoločnosť Sony uvedie na trh v priebehu aktuálneho roka. Jednoznačnými rysmi nových televízorov Sony 4K BRAVIA® sú obrazová kvalita a dizajn, vďaka čomu sa prenesú vizuálne zážitky novej generácie priamo do vašej obývačky. Stále bohatší rad audio produktov značky Sony vám zasa ponúkne rôzne možnosti, ako si vychutnať hudbu a uspokojiť svoje individuálne potreby - od zvuku vo vysokom rozlíšení („Hi-Res") až po extra plné basy. Vďaka novým produktom v oblasti digitálnej fotografie budete môcť zachytávať momentky v prírode a uchovávať spomienky z tých najdôležitejších životných udalostí v úchvatnej a realistickej obrazovej kvalite. Produkty z radu Life Space UX splynú s prostrediami, v ktorých dennodenne žijete, a premenia vaše zážitky vo sfére zábavy nevídaným spôsobom. Sony bude svoje nové produkty v jednotlivých kategóriách postupne uvádzať na trh v priebehu celého roka.

Videozáznam z tlačovej konferencie si môžete pozrieť na stránke www.Sony.com/CES

Hlavné produkty a prototypy prezentované na výstave CES 2016

4K BRAVIA

V snahe ísť cestou ešte realistickejších a pohlcujúcejších vizuálnych zážitkov chce spoločnosť Sony skĺbiť svoju špičkovú ostrosť a detaily, tak typické pre technológiu 4K, s pokrokovou technológiou HDR („High Dynamic Range"), ktorou spoločnosť nedávno pritiahla v oblasti inovácií veľkú pozornosť. HDR totiž dramaticky rozširuje vizuálne možnosti prostredníctvom väčšieho jasu, vyššieho kontrastu a živších farieb. Od tohto roka bude spoločnosť Sony označovať všetky televízory, ktoré sú schopné naplno využiť výhody obsahu v rozlíšení 4K pomocou HDR novým logom „4K HDR", aby spotrebiteľovi komunikovala jasnú informáciu, že vybrané televízory sú pripravené na emocionálne strhujúce vizuálne zážitky novej generácie.

Nový rad 4K LCD televízorov BRAVIA X93D má vo výbave úplne novú technológiu Slim Backlight Drive™ z dielne Sony, ktorá posúva kvalitu obrazu do vyššej roviny, pretože dokáže sprostredkovať kvalitatívne najlepší zážitok z obsahu v rozlíšení 4K pri použití technológie HDR. Rad televízorov X93D disponuje unikátnou architektúrou podsvietenia postavenou na mriežke (grid-array), čo bolo doposiaľ možné len v prípade priameho celoplošného podsvietenia. Výsledkom kombinácie technológie Slim Backlight Drive, technológie X-tended Dynamic RangeTM PRO na zvýšenie kontrastu a technológie TRILUMINOS™ pre širšiu paletu farieb je celkovo žiarivejší jas, hlbšie čierne tóny a živšie farby. Táto víťazná trojka technológií naplno využíva možnosti HDR obsahu v 4K, a navyše prichádza v podobe tenších dizajnových liniek. Ak zavesíte televízor radu BRAVIA X93D na stenu, prakticky sa do nej ponorí a nezostane na nej nič len samotný obraz. Vďaka prehľadnému používateľskému rozhraniu ponúka tento rad televízorov aj nový zážitok z hľadiska intuitívnosti ovládania, ktorý umocňuje funkcia vyhľadávania hlasom, a tak je nevyčerpateľný svet obsahu len vecou jedného kliknutia či hlasovej inštrukcie.

V rámci veľtrhu predstaví Sony aj jednu zo svojich technológií budúcej generácie - Backlight Master Drive. Táto technológia zintenzívňuje jas a kontrast ešte o čosi viac, takže dokáže lepšie využiť potenciál rozlíšenia 4K a HDR. Backlight Master Drive predstaví Sony na prototype 85-palcovej obrazovky s mimoriadne vysokým jasom a možnosťami úpravy lokálneho podsvietenia vďaka husto osadeným zadným LED diódam. V kombinácii s technológiou X-tended Dynamic Range PRO dosahuje Backlight Master Drive nekompromisný dynamický rozsah a radikálne zlepšuje hĺbku a vernosť obrazu. Vďaka extrémne vysokému jasu 4 000 nit reprodukuje neuveriteľne hlboké čierne a oslňujúce svetlé tóny, výsledkom čoho sú tak presvedčivé obrazy, že sa vám budú javiť ako reálne a akoby ste všetko vnímali na vlastné oči.

Spoločnosť Sony okrem toho na tlačovej konferencii predstavila aj novú aplikáciu ULTRA z dielne Sony Pictures Home Entertainment, ktorá má byť uvedená na americký trh už tento rok. ULTRA vám umožní nakupovať a streamovať 4K HDR filmy a televízne programy priamo do vášho televízora Sony BRAVIA, pričom ponúkne nielen najlepšie novinky, ale aj klasiku z digitálnej knižnice filmovej spoločnosti Sony Pictures v rozlíšení 4K.

Zvuk

Do radu produktov h.earTM pribudnú tri novinky, ktoré ponúknu neuveriteľnú čistotu zvuku vo vysokom rozlíšení („Hi-Res"), no vďaka nápadným farebným prevedeniam budú aj výrazným módnym doplnkom. Model „h.ear go" je prenosným bezdrôtovým reproduktorom, ktorý sa dá veľmi ľahko prenášať z miesta na miesto. Modely „h.ear on Wireless NC" a „h.ear in Wireless" sú zasa bezdrôtovými slúchadlami, ktoré rozširujú paletu aktuálne dostupných káblových slúchadiel tohto produktového radu. Vďaka novým modelom tak budú produkty v rade „h.ear" prenosnejšie ako kedykoľvek predtým, či už v pohodlí domova alebo na cestách, no zároveň si zachovajú tú istú kvalitu vo vysokom rozlíšení, ako aj charakteristicky výrazné farby, prostredníctvom ktorých môžete dotvoriť svoj štýl.

Okrem rozšírenej ponuky produktov pre zvuk vo vysokom rozlíšení dopĺňa spoločnosť Sony aj zostavu produktov s označením EXTRA BASS (XB), ktoré sa nesú v znamení mohutného a rezonujúceho zvuku. Nové slúchadlá MDR-XB650BT, bezdrôtové reproduktory SRS-XB3 a SRS-XB2 a výkonný audio systém GTK-XB7 vás vďaka funkcii EXTRA BASS prakticky prenesú do prostredia hudobného klubu či hudobného festivalu a vy si budete môcť vychutnať basy prenikajúce do hĺbky duše naozaj kdekoľvek.

Niektoré z nových audio produktov značky Sony budú mať aj funkciu „Wireless Surround", ktorá spotrebiteľovi umožní veľmi jednoducho pospájať komponenty domáceho kina s pohlcujúcim zvukom vďaka bezdrôtovému prepojeniu*1 soundbarov a bezdrôtových reproduktorov*2 značky Sony.

Rady produktov h.ear a EXTRA BASS boli navrhnuté, aby čo najvernejšie zreprodukovali pocit, že ste „priamo uprostred zážitku" - počnúc nuansami, medzi ktoré patria aj nádychy speváka, až po ohromujúci zvuk, ktorý divák zažíva počas živých predstavení. Sony plánuje túto svoju kolekciu aj naďalej rozširovať, aby uspokojovala potreby milovníkov hudby po celom svete, keďže hudobné štýly a chute poslucháčov sú čoraz rôznorodejšie.

*1: Modely kompatibilné s funkciou „Wireless Surround": domáce kiná HT-NT5, HT-CT790 a HT-XT2; AV prijímač STR-DN1070; bezdrôtové reproduktory h.ear go, SRS-ZR7 a SRS- ZR5.

*2: Aktualizácia softvéru je naplánovaná na leto 2016.

Videokamery Handycam a ActionCam

Nová kompaktná kamera Handycam® FDR-AX53 4K má vo výbave nový objektív ZEISS® s 20-násobným optickým zoomom a vysoko citlivý obrazový snímač s pixelmi, ktoré sú približne 1,6 väčšie v porovnaní s aktuálnym modelom 4K Handycam*4K kamera FDR-AX53 je tiež vybavená technológiou Balanced Optical SteadyShot™, ktorá potláča rozmazávanie počas nahrávania v rôznych režimoch (od širokých až po detailné zábery), výsledkom čoho sú ostré zábery vo vysokom rozlíšení 4K dokonca aj pri snímaní z väčšej vzdialenosti. Kamera má aj nový rýchly a inteligentný autofokus („Fast Intelligent AF") a mikrofón nového typu, ktorý dokáže zachytiť kvalitný stereofónny záznam a verne zvečniť pôvodný zvuk. Kamera FDR-AX53 je poriadnym krokom vpred v každom zmysle slova, teda nielen z hľadiska ostrosti obrazu, ale aj z hľadiska kvality zvukového záznamu.

Nová kompaktná kamera HDR-CX675 HD Handycam je vybavená technológiou Balanced Optical SteadyShot s režimom "Intelligent Active", ktorý zabezpečuje 5-osovú stabilizáciu obrazu, dokonca aj keď počas snímania utekáte. Funkciu automatického zaostrovania „Fast Intelligent AF" nájdete nielen v modeli HDR-CX675, ale aj v ľahšom, kompaktnejšom modeli HDR-CX455. Model HDR-CX455 navyše disponuje 5.2-kanalovým mikrofónom typu „surround", vďaka ktorému urobíte ostrý záznam vo vysokej obrazovej i zvukovej kvalite ešte jednoduchšie bez ohľadu na to, v akom čase a na akom mieste ho snímate.

Do radu akčných kamier značky Sony s funkciou SteadyShot pribudne model HDR-AS50R, ku ktorému bude pribalený aj diaľkový ovládač Live-View Remote, v podobe hodinek. Toto príslušenstvo má nové intuitívne ovládanie, prostredníctvom ktorého budete môcť ovládať svoju akčnú kameru na diaľku, a to vrátane vypínania a zapínania. Akčná kamera HDR-AS50R teraz dokáže vytvárať časozberné zábery v rozlíšení 4K*2 i fotografie pod vodou - a to až do hĺbky 60 metrov, ak kameru použijete s pribaleným vodotesným puzdrom.

S touto novou akčnou kamerou teda môžete nasnímať nielen vysokokvalitné videá počas športových a rekreačných aktivít, ale aj vytvoriť nezabudnuteľné zábery ľahšie než kedykoľvek predtým.

*1: FDR-AX33.

*2: Takéto video sa dá vytvoriť pomocou softvéru na spracovanie fotografií, akým je napr. Action Cam Movie Creator vo verzii 5.1 alebo novšej (dostupné od januára 2016), ktorý dokáže spojiť po sebe idúce statické zábery nasnímané vo vopred určených intervaloch.

Life Space UX

Rad produktov Life Space UX značky Sony vybočuje zo zabehaných koľají, aby radikálne menil náš svet zábavy a spôsob našej interakcie s fyzickými priestormi, v ktorých žijeme. V Japonsku je už aktuálne dostupný reproduktor v podobe LED žiarovky („LED Bulb Speaker"), ktorý dokonale splynie s akýmkoľvek životným priestorom. Stačí ho zapojiť do ktorejkoľvek žiarovkovej objímky a môžete si vychutnávať svoju hudbu kdekoľvek v rámci svojho domova. Reproduktor v podobe LED žiarovky sa v USA začne predávať približne od apría 2016. Okrem toho Sony uvedie na trh aj nový prenosný projektor s extrémne krátkou premietacou vzdialenosťou (Portable Ultra Short Throw Projector) v tvare kocky s hranou 10 centimetrov, ktorý bude mať navyše zabudovaný aj vlastný reproduktor a akumulátor. Tento projektor dokáže i napriek svojej kompaktnej veľkosti premietnuť obraz s veľkosťou od cca 56 cm do cca 203 cm na stenu, stôl alebo akýkoľvek iný povrch v blízkosti zariadenia. V neposlednom rade Sony uvedie na trh aj svoj sklenený reproduktor („Glass Sound Speaker"), ktorý zaplní každý kút izby kryštálovo čistými zvukmi vďaka trubici z organického skla, ktorá obklopuje diódový svetelný zdroj. Miestnosť tak nasýti aj teplým svetlom, ktoré nádherne splynie s akýmkoľvek typom interiéru. Prenosný projektor s extrémne krátkou premietacou vzdialenosťou (Portable Ultra Short Throw Projector) a sklenený reproduktor („Glass Sound Speaker") sa v Japonsku začnú predávať už na jar a v USA budú v priebehu leta 2016.

Vo svojom výstavnom stánku predstaví Sony aj ďalšie modely z rôznych produktových kategórií. Budú medzi nimi i produkty, ktoré využívajú snímacie technológie v oblasti športu (Smart B-Trainer™ a Smart Tennis Sensor) a starostlivosti o telo (systém na analýzu pokožky BeautyExplorer™), ako aj produkty start-upových projektov, ktoré spoločnosť Sony podporovala prostredníctvom svojho interného inkubačného programu s názvom „Seed Acceleration Program", ktorý je iniciatívou na podporu začínajúcich podnikov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá