Image
29.6.2016 0 Comments

Smartfón Freedom 251 s cenou 4 USD sa začne dodávať 30. júna

Indická spoločnosť Ringing Bells vo februári ohlásila smartfón Freedom 251, ktorý sa vraj bude predávať v prepočte iba za 4 doláre. Zdalo sa, že je to priveľmi pekné na to, aby to bola pravda. Veď aj najlacnejší telefón so špecifikáciami, ako je Android 5.1, 4-palcový displej, 1,3 GHz quad-core procesor, 1 GB RAM , 8 GB internej pamäte, 1450 mAh batéria a 3,2-megapixelový zadný a 0,3-megapixelový predný fotoaparát, by podľa Indickej mobilnej asociácie (Indian Cellular Association – ICA) na základe najnižších cenových ponúk za jednotlivé komponenty a materiály mal stáť približne 40 dolárov.

Spoločnosť bola v tom čase veľmi kritizovaná, no teraz sa vyšetrovanie skončilo a Freedom 251 je pripravený. Jeho dodávky sa začnú 30. júna. Oproti pôvodne ohláseným špecifikáciám sa zmenila kapacita batérie na 1800 mAh a rozlíšenie fotoaparátov. Predný bude mať 3,2 Mpx a zadný 8 Mpx. Telefón bude k dispozícii v čiernej a bielej farbe.

Mohit Goel, riaditeľ Ringing Bells, tvrdí, že spoločnosť prichádza o peniaze pri každom predanom telefóne, ale cieľom je umožniť vidieckym a chudobným Indom prístup k digitálnemu svetu.

Spoločnosť chcela do konca júna dodať 2,5 milióna telefónov a potom dodávať 200 000 kusov mesačne, no dostala predobjednávky až na 70 miliónov kusov, čo môže byť vcelku problém.

Ak ste zvyknutí na vlajkové modely, parametre smartfónu sa vám môžu zdať poddimenzované, no treba si uvedomiť, že sú lepšie, než mal pôvodný iPhone uvedený pred 9 rokmi, ktorý sa v tom čase predával za 599 dolárov.

Zdroj: mashable.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá