Image
26.3.2014 0 Comments

Smartfón Amazonu bude mať šesť kamier, štyri z nich použije na ovládanie pomocou gest používateľa

amazon_smartfon copy.jpg Po rokoch dohadov sa zdá, že Amazon konečne bude mať vlastnú značku smartfónov. Aspoň to tvrdí analytik spoločnosti KGI Securities Ming-Chi Kuo, ktorý je známy tým, že odhaľuje informácie o plánoch dodávateľov zariadení dlho pred ich oficiálnym oznámením.

Smartfón Amazonu by sa mal začať predávať o tri až šesť mesiacov a spoločnosť s ním bude sledovať rovnakú stratégiu ako so svojimi e-čítačkami a tabletmi. Bude teda úzko napojený na služby Amazonu. Na základe objednávok súčiastok Ming-Chi Kuo odhaduje, že v 2. štvrťroku plánuje Amazon predať 300 000 až 600 000 svojich smartfónov a do konca roka 2014 by sa tento počet mal zvýšiť na 2 až 3 milióny.

Telefón by mal obsahovať až šesť kamier. Okrem primárnej 13 Mpx zadnej kamery od Sony a prednej kamery VGA na videohovory tu budú aj štyri ďalšie na kontrolu gest používateľa pri ovládaní, takže ten sa pri práci s telefónom vôbec nebude musieť dotýkať displeja. Dodávateľom sekundárnych kamier bude spoločnosť Primax.

Z ďalších parametrov Kuo spomína procesor Qualcomm Snapdragon 801, 4,7-palcový displej s hustotou pixelov 300 až 320 ppi, plastové puzdro a 2000 až 2400 mAh batériu.

Ak má smartfón Amazonu uspieť na vysoko konkurenčnom trhu, musí sa odlišovať od ostatných značiek. Amazon chce zrejme dosiahnuť úspech kombináciou nevšedných hardvérových vlastností a svojho obchodného modelu.

Zdroj: bgr.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá