Image
26.3.2014 0 Comments

MV SR: Vestník v elektronickej podobe ušetrí 12-tisíc eur ročne

215456_import-ministerstvo-vnutra.jpg Vestník Vlády SR by mal byť v budúcnosti vydávaný v elektronickej podobe a uverejnený by mal byť na stránke ministerstva vnútra. Ročne by tak mala elektronická verzia ušetriť 12-tisíc eur, agentúru SITA o tom informovala Marta Fabianová z Tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra.

Zásady vydávania elektronického vestníka ako aj výpočet jeho úspory sú obsahom návrhu Zásad vydávania Vestníka vlády SR, ktorý v stredu 26. marca predloží na rokovanie vlády minister vnútra Robert Kaliňák.

Nové zásady vydávania vestníka by mali začať platiť 1. apríla. Rezort ušetrí na nákladoch spojených s tlačou a distribúciou vestníka. Ročne by tak mala táto podoba ušetriť 12-tisíc eur, v tomto roku deväťtisíc eur. Takáto verzia zároveň umožní pružnejšie a rýchlejšie vydávanie vestníka.

"Materiál reaguje na zámery a ciele Programu ESO, ktorého podstatou je v rámci reformy štátnej správy zefektívniť, zlacniť a zmodernizovať výkon štátnej správy pre občana, reaguje tiež na nové usporiadanie miestnej štátnej správy," poznamenal tlačový odbor. Návrh nových zásad myslí aj na obce bez prístupu na internet. V takom prípade im okresný úrad bude posielať vestník v listinnej podobe.

Vo Vestníku vlády SR sa podľa návrhu uverejňujú napríklad vyhlášky okresných úradov a iných miestnych orgánov štátnej správy či oznámenia o vydaní smerníc a vnútorných predpisov. Prostredníctvom nich ministerstvá a ostatné ústredné štátne orgány riadia a kontrolujú výkon štátnej správy uskutočňovaný okresnými úradmi, inými miestnymi orgánmi štátnej správy, VÚC a obcami.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá