Image
21.11.2016 0 Comments

Smart hodinky Matrix PowerWatch netreba nikdy nabíjať

Najčastejšia výhrada k smart hodinkám je to, že ich treba často nabíjať. Majú totiž batériu, ktorá nestíha držať krok s rastúcou spotrebou hardvéru. Teraz je tu však Matrix PowerWatch, ktorý si kladie za cieľ vyriešiť tento problém.

Zariadenie používa na napájanie telesné teplo používateľa, dokáže meniť teplo na elektrinu, a tak ho netreba nikdy zložiť zo zápästia a nabíjať. Hodinky ukladajú vaše dáta do svojej pamäte, a ak ich odložíte, prepnú sa do režimu nízkej spotreby. Keď si ich zasa dáte na zápästie, sú pripravené pokračovať v prevádzke.

Matrix PowerWatch vie odmerať, koľko elektrickej energie vyprodukuje telo používateľa za určité obdobie. Okrem toho je schopný presne zmerať spálené kalórie, monitorovať aktivitu a spánok. Hodinky sú zhotovené zo zdrsneného hliníka a sú vodovzdorné až do hĺbky 50 metrov.

Ako väčšina dostupných zariadení wearables Matrix PowerWatch sa synchronizuje so smartfónovou aplikáciou, ktorá zobrazuje všetky nazhromaždené údaje. Pracuje sa aj na integrácii podpory pre Apple Healthkit a Google Fit, takže budete môcť využiť aj dáta z týchto aplikácií.

Matrix PowerWatch je v súčasnosti vo fáze testovania a spustenie masovej výroby je naplánované na september budúceho roka. Má sa financovať prostredníctvom portálu Indiegogo , kde práve prebieha kampaň. Cieľová suma 100 000 dolárov je už výrazne prekročená, v čase písania článku bolo na konte takmer 294 000 dolárov. Prví prispievatelia môžu hodinky získať za 129 dolárov, ich maloobchodná cena bude 170 dolárov.

Zdroj: http://www.phonearena.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá