Image
19.11.2016 0 Comments

Jedným z hovorcov CeBIT-u 2017 bude aj humanoidný robot

Vo Viedni sme sa zúčastnili na tlačovej konferencii, ktorú organizovala spoločnosť Deutsche Messe AG a ktorej hlavnou témou bol medzinárodný veľtrh CeBIT 2017. Ten sa bude konať 20. – 24. marca 2017 v nemeckom Hannoveri. Každoročne sa tu stretne viac ako 3000 vystavovateľov so zhruba 200 000 účastníkmi. Organizátori neskrývali radosť z toho, že partnerskou krajinou v roku 2017 bude práve Japonsko, jedna z najinovatívnejších krajín sveta, vďaka čomu sa predpokladá ešte vyššia účasť.

Na CeBIT-e by malo byť okolo 120 japonských spoločností. Jedno z najväčších lákadiel, ktoré organizátori spomenuli, je známy profesor z oblasti robotiky Hiroši Išiiguro, ktorý vytvoril svoje kybernetické dvojča. Humanoidný robot dokonca chodí za profesora na stretnutia, na ktoré sám nemôže ísť. Na veľtrhu budú „obidvaja“ významnými hovorcami. Okrem profesora Išiigura sa na veľtrhu zúčastní aj predseda japonskej vlády Šinzó Abe. Spolu s európskym komisárom pre digitálnu ekonomiku a spoločnosť Guntherom Oettingerom a Angelou Merkelovou, nemeckou kancelárkou, v marci 2017 veľtrh slávnostne otvoria.

Najkomunikovanejšie témy CeBIT-u budú nepochybne autonómne systémy, virtuálna a rozšírená realita, humanoidné roboty a drony, megatrendy ako big data, cloud, internet vecí, mobilita, umelá inteligencia a kybernetická bezpečnosť. TOP témou bude nepochybne „d!conomy – no limits“, ktorá ukazuje perspektívne možnosti digitalizácie. 

„Rovnako symbolizuje top téma 2017 aspekt, že sa menia hranice medzi človekom a strojom, ako aj medzi realitou a virtualitou. Človek, ako strojca digitálnej epochy, by sa vo svojom myslení a možnostiach nemal obmedzovať, ale mal by otvorene prehodnocovať svoje príležitosti a byť pri vytváraní zmien aktívne účastný,“ povedal Oliver Frese z predstavenstva Deutsche Messe AG v Hannoveri. CeBIT vytvára priestor na prepojenie aktérov z hospodárstva, politiky a spoločnosti, ako aj na (niekedy kontroverznú) diskusiu významných medzinárodných vizionárov a top manažérov o vytvorení nevyhnutných štandardov a rámcových podmienok na  nasadenie nových technológií.

Hala 11 bude plná startupov, kde budú umiestnené spoločné národné stánky. SCALE 11 je startupová platforma veľtrhu CeBIT. V roku 2016 bolo na CeBIT-e viac ako 300 startupov zo 40 krajín, v roku 2017 ich organizátori očakávajú zhruba 400. Po prvýkrát tu bude organizovaný Investors Club, ktorý umožní firmám viesť rozhovory s potenciálnymi investormi. Organizátori chcú podporiť tieto debaty aj zrušením veľkého pódia, namiesto toho vytvorili viacero menších plôch v centre diania. Účastníkom tlačovej konferencie vo Viedni bola aj spoločnosť Acccoi, ktorá pomáha investorom nájsť startupy podľa požiadaviek a objednávky. Na druhej strane pomáha startupom vypracovať svoju víziu do takej podoby, aby zaujala investora.

Jedna z hlavných tém CeBIT-u sú nepochybne drony (Zdroj: Northdocks GmbH - www.northdocks.com)

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá