Image
14.9.2016 1 Comments

Slovensko-ruský startup Mishiko, ktorý získal od investorov 2 milióny USD, uvádza na trh inteligentný obojok pre psov

Startup Mishiko, zaoberajúci sa vývojom zariadení v oblasti Internetu vecí (IoT), dnes oznámil zahájenie predaja prvého z nich: inteligentného obojku pre psov (www.mishiko.net). Projekt, ktorý od roku 2015 prilákal investície zo strany privátnych ruských investorov a slovenského investičného fondu Sitno Holding vo výške 2 milióny USD, uvádza obojok na slovenský, český a ruský trh v rovnakom čase. 

Mishiko je medzinárodný projekt, ktorý vyvinul univerzálnu platformu IoT ako základ pre vlastné prémiové zariadenia, ale aj pre vývojárov tretích strán. Prvým riešením je práve Mishiko inteligentný obojok. Ten sa pripojí k telefónu cez mobilnú aplikáciu a monitoruje nielen aktuálnu pozíciu, ale aj zdravotný stav psa.

Obojok má dva hlavné ciele: neustále sledovať psa cez GPS a pomôcť zvieraťu v boji proti obezite. Zatiaľ čo podľa dostupných štatistík sa približne 14 % domácich psov zatúla a takmer žiadny z nich sa už domov nevráti, nadváhou trpí až 40 % (zdroj: ASPCA, APOP). A tento trend má bohužiaľ stúpajúcu tendenciu.

Mishiko je malé zariadenie v hliníkovom vodotesnom puzdre, ktoré sa pripevní k obojku psa a pripojí k telefónu cez mobilné aplikácie. K dispozícii je pre systémy iOS a Android. GPS modul sleduje polohu domáceho maznáčika s presnosťou 10 - 20 metrov. Jeho fyzická aktivita je analyzovaná pomocou vstavaného akcelerometra. Prístroj ju zároveň vyhodnocuje na základe jeho plemena, hmotnosti a veku. Majiteľ dostane informácie o aktivite v bodoch, ktoré sú vypočítané podľa osobitného vzorca. V závislosti na tom, či pes bežal, ležal, alebo pomaly chodil, sa bude počet bodov líšiť. Aplikácia tak pomôže predvídať potrebu výživy a kondičného cvičenia pre psa.

Malý rozmer cca 50x22 mm a nízka hmotnosť (40 g), ako aj univerzálny držiak, umožňujú využiť zariadenie pre psov akéhokoľvek plemena a pripnutie na takmer všetky druhy obojkov. Mishiko nemá tlačidlá: bezdrôtová nabíjacia stanica umožňuje nabíjanie aj cez obojok. Zariadenie sa automaticky aktivuje po jemnom zatrasení. Nespornou výhodou je globálna SIM karta: majiteľ obojku má zabezpečený neobmedzený dátový paušál pre 170 krajín sveta.

Mishiko obojok prichádza v týchto dňoch na slovenský, český a ruský trh. Zakúpiť sa dá zatiaľ výhradne on-line na www.mishiko.net. V blízkej budúcnosti plánuje Mishiko expandovať nielen v Európe, ale aj do USA, kde vidí veľký potenciál.

Vlastnosti /technická špecifikácia MISHIKO

 • Prémiový dizajn
 • Telo zariadenia: eloxovaný hliník + ABS plast so SoftTouch vrstvou
 • Rozmery a hmotnosť: 52x49x22 mm, 40 g
 • Aplikácia k dispozícii pre iOS a Android
 • Odolný voči nárazom a vodotesný: IP67
 • Podporované: 2G / 3G, GPS, GLONASS
 • Globálna konektivita: dátový roaming pre 170 krajín sveta za paušálnu cenu
 • Batéria: Li-Po 480 mAh

Automatická aktualizácia firmvéru


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy 4

Predstavujeme slovenské startupy: FRINX a open source networking

28.12.2016 00:05

FRINX je absolútna novinka na slovenskom aj európskom trhu, zaoberajúca sa open source networkingom. Napriek krátkemu času pôsobenia si spoločnosť stihla vybudovať dobré meno v zahraničí a získala prv ...

Startupy

V budúcnosti budeme zariadenia ovládať cez virtuálnu a rozšírenú realitu myšlienkami

27.12.2016 00:19

Bývalí študenti Michiganskej univerzity založili startup Neurable, ktorý sa zaoberá spôsobmi, ako budeme  komunikovať s našimi zariadeniami v blízkej budúcnosti. Nedávno spoločnosť získala od investor ...

Startupy

Startup4Dummies

27.11.2016 11:25

Startup4Dummies je užitočná knižka pre inovatívne startupy obsahujúca súbor praktických informácií, rád a návodov, ktoré im pomôžu vyhnúť sa chybám svojich predchodcov.

1 Comments

 1. psov/psy reakcia na: Slovensko-ruský startup Mishiko, ktorý získal od investorov 2 milióny USD, uvádza na trh inteligentný obojok pre psov
  12.12.2016 02:12
  Treba si zopakovať základné veci zo SJ. Medzi ne patrí aj rozdiel medzi "psy/psov". Iba ak by ste tým naozaj mysleli ľudí, ktorých považujete za psov! :DDD
  Reagovať

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá