Image
14.9.2016 2 Comments

Microsoft predstavil nové vedenie zlúčenej českej a slovenskej pobočky

Microsoft na tlačovej konferencii predstavil nové vedenie zlúčenej českej a slovenskej pobočky. Pre slovenských zákazníkov je takéto zlúčenie výhodné. Možno ste si všimli, že dosiaľ sa niektoré produkty dostávali na slovenský trh o niečo neskôr, než na český. Bolo to dané zaradením krajín do skupín podľa veľkosti trhu. V tomto ohľade si Slovensko jednoznačne polepšilo.

Zľava doprava Ondřej Novodvorský, obchodný riaditeľ pre malé a stredné firmy, Biljana Weber, generálna riaditeľka Microsoft Česká republika a Slovensko, Milan Hrabovský, riaditeľ divízie vývoja Lucia Belková, obchodná riaditeľka pre veľkých zákazníkov a partnerov, Martin Štefík, finančný riaditeľ.

Pobočky sa spojili 1. júla tohto roku a postupne sa kreovalo nové vedenie zo súčasných manažérov z oboch krajín. Na pozíciu generálnej riaditeľky Microsoftu Česká republika a Slovensko bola vymenovaná Biljana Weber.

“Našim cieľom je vytvoriť silnejšiu organizáciu v oboch krajinách, ktoré majú k sebe veľmi blízko, a to tak mentalitou, ako aj ekonomicky a biznisovo. Mnoho našich zákazníkov a partnerov je aktívnych v oboch krajinách a naše spojenie im prinesie nové príležitosti a pomôže lepšie uspieť na oboch trhoch. Spojenie je zároveň príležitosťou pre našich zamestnancov dosiahnuť viac, čo je kľúčovou misiou Microsoftu na celom svete“, zdôraznila generálna riaditeľka Biljana Weber. V súčasnom globálnom svete už nie je dôležité kto kde sídli, filozofia “work from anywhere” umožňuje manažérom riadiť svoj biznis odkiaľkoľvek, takže zlúčenie by malo priniesť iba výhody, väčší trh je silnejší. Navyše vzhľadom k historickým koreňom sa aktivity mnohých českých a slovenských firiem prelínajú.

Biljana Weber bola do pozície generálnej riaditeľky Microsoftu ČR vymenovaná s platnosťou od 2. júla 2013. Od 1. júla 2016 je generálnou riaditeľkou pobočky Česká republika a Slovensko. Prišla zo slovinskej pobočky spoločnosti Microsoft, kde od roku 2010 pôsobila na pozícii generálnej riaditeľky a bola zodpovedná za posilnenie pozície spoločnosti na domácom trhu. Za dosiahnuté výsledky získala prestížne ocenenie Chairman Award.

Markus Breyer, ktorý doteraz zastával pozíciu generálneho riaditeľa Microsoft Slovensko, bude naďalej spolupracovať s Bijlanou Weber a následne prevezme novú pozíciu v rámci Microsoftu, ktorú firma oznámi v blízkej budúcnosti.

Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

2 Comments

 1. Presne tak reakcia na: Microsoft predstavil nové vedenie zlúčenej českej a slovenskej pobočky
  17.9.2016 20:09
  Ako inak centrala v CR a opat slovenskiposluhovaci a vylepsovaci cisiel pre ceskych manazerov. ...naše spojenie im prinesie nové príležitosti a pomôže lepšie uspieť na oboch trhoch. .... - hadajte komu? Zeby ceskym vychytralkom? V centrale MS ani mozno nevedia, ze nejaka "poocka" ceskej pobocky existovala. Takto je to pri skrtani vsade pri velkych firmach. Slovenske "pobocky" su len pobocky ceskych pobociek.
  Reagovať
 2. Ked sa setri ... reakcia na: Microsoft predstavil nové vedenie zlúčenej českej a slovenskej pobočky
  14.9.2016 10:09
  ... tak sa zlucuje. A prezentuje sa to ako vyhoda :)
  Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá