1.6.2015 0 Comments

Slovensko má obrovský potenciál na zvýšenie počtu aj objemu platieb kartou v e-shopoch

Slováci napriek tomu, že platobné inovácie majú v obľube, prechovávajú až sentimentálny vzťah k hotovosti. Podľa štatistík Visa, nadpolovičná väčšina akýchkoľvek platobných transakcií prebieha v hotovosti. Podľa Marcela Gajdoša, regionálneho manažéra Visa Europe pre SR a ČR sú Slováci síce po inováciách až hladní, ale väčšina z nich karty vyťahuje najmä pri bankomatoch, aby následne obchodníkom zaplatili hotovosťou.

V e-shopoch až 71% platieb prebieha na dobierku v hotovosti. Výhoda kariet je pritom nesporná - nielenže pre zákazníka je táto platba pohodlnejšia a bezpečná, ale zároveň je v prípade nedoručenia tovaru, alebo tovaru poškodeného, chránený pravidlami kartovej spoločnosti. Pre obchodníka má platba kartou tiež hneď niekoľko výhod - odbúranie nákladov na manipuláciu s hotovosťou, nie je tiež zaťažovaný cashflow, či rýchlejšie vybavenie zákazníka.

Práve elektronický obchod na Slovensku je jedna z oblastí, kde vidí spoločnosť Visa Europe obrovský potenciál. Síce podiel na objeme má stále nízky, ale minuloročný rast v slovenských e-shopoch až o neuveriteľných 80% nám potvrdzuje predpoklad, že Slováci postupne oceňujú výhody on-line platieb kartou.

V súčasnosti sa Visa Europe snaží podporiť platby v on-line prostredí, napríklad v spolupráci s portálom www.mall.sk.

„Online platba kartou zjednodušuje našim zákazníkom nákup a uspokojuje ich potreby na rýchly a pohodlný nákup. Preto sme skutočne radi, že sa môžeme spojiť s projektom spoločnosti Visa, ktorý prinesie výhody našim zákazníkom," hovorí Marek Čičmanec, country manager spoločnosti Internet Mall Slovakia.

Zákazníci, ktorí zaplatia pri nákupe na MALL.SK kartou Visa online platbou v období od 1.6. do 30.6. 2015, môžu vyhrať až 3 333 Eur na ďalšie nákupy na MALL.SK počas nasledujúceho roka. Zároveň zákazník, ktorý zaplatí kartou Visa a jeho nákup bude mať hodnotu nad 100 Eur získa zľavu 10 Eur na ďalší nákup v e-shope.

Práve zákaznícke akcie tohto typu majú z pohľadu Visa Europe význam pre zákazníkov, ktorí nie sú zvyknutí platiť kartou. „Takto, aj s možnosťou výhry, skúsia platbu kartou, ktorú majú roky v peňaženke a na vlastnej koži zažijú výhody platieb on-line. Príchod kuriéra, požadujúceho hotovosť ich už nezaskočí," dodáva Marcel Gajdoš.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá