1.6.2015 0 Comments

Slovensko má obrovský potenciál na zvýšenie počtu aj objemu platieb kartou v e-shopoch

Slováci napriek tomu, že platobné inovácie majú v obľube, prechovávajú až sentimentálny vzťah k hotovosti. Podľa štatistík Visa, nadpolovičná väčšina akýchkoľvek platobných transakcií prebieha v hotovosti. Podľa Marcela Gajdoša, regionálneho manažéra Visa Europe pre SR a ČR sú Slováci síce po inováciách až hladní, ale väčšina z nich karty vyťahuje najmä pri bankomatoch, aby následne obchodníkom zaplatili hotovosťou.

V e-shopoch až 71% platieb prebieha na dobierku v hotovosti. Výhoda kariet je pritom nesporná - nielenže pre zákazníka je táto platba pohodlnejšia a bezpečná, ale zároveň je v prípade nedoručenia tovaru, alebo tovaru poškodeného, chránený pravidlami kartovej spoločnosti. Pre obchodníka má platba kartou tiež hneď niekoľko výhod - odbúranie nákladov na manipuláciu s hotovosťou, nie je tiež zaťažovaný cashflow, či rýchlejšie vybavenie zákazníka.

Práve elektronický obchod na Slovensku je jedna z oblastí, kde vidí spoločnosť Visa Europe obrovský potenciál. Síce podiel na objeme má stále nízky, ale minuloročný rast v slovenských e-shopoch až o neuveriteľných 80% nám potvrdzuje predpoklad, že Slováci postupne oceňujú výhody on-line platieb kartou.

V súčasnosti sa Visa Europe snaží podporiť platby v on-line prostredí, napríklad v spolupráci s portálom www.mall.sk.

„Online platba kartou zjednodušuje našim zákazníkom nákup a uspokojuje ich potreby na rýchly a pohodlný nákup. Preto sme skutočne radi, že sa môžeme spojiť s projektom spoločnosti Visa, ktorý prinesie výhody našim zákazníkom," hovorí Marek Čičmanec, country manager spoločnosti Internet Mall Slovakia.

Zákazníci, ktorí zaplatia pri nákupe na MALL.SK kartou Visa online platbou v období od 1.6. do 30.6. 2015, môžu vyhrať až 3 333 Eur na ďalšie nákupy na MALL.SK počas nasledujúceho roka. Zároveň zákazník, ktorý zaplatí kartou Visa a jeho nákup bude mať hodnotu nad 100 Eur získa zľavu 10 Eur na ďalší nákup v e-shope.

Práve zákaznícke akcie tohto typu majú z pohľadu Visa Europe význam pre zákazníkov, ktorí nie sú zvyknutí platiť kartou. „Takto, aj s možnosťou výhry, skúsia platbu kartou, ktorú majú roky v peňaženke a na vlastnej koži zažijú výhody platieb on-line. Príchod kuriéra, požadujúceho hotovosť ich už nezaskočí," dodáva Marcel Gajdoš.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Tlačové správy 1

VESMÍR: Sonda Schiaparelli sa zrejme zničila pri pristávaní na Marse

24.10.2016 15:35

Sonda Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) identifikovala na povrchu Marsu tmavú škvrnu, ktorá podľa vedcov s najväčšou pravdepodobnosťou predstavu ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá