1.6.2015 0 Comments

Canon vďaka radu imagePRESS C800 zvyšuje svoj podiel na trhu s farebnými produkčnými tlačiarňami

Canon Europe oznámil, že v priebehu posledných desiatich mesiacov dodal zákazníkom z celej Európy viac ako 1 400 tlačiarní radu imagePRESS C800. Objednávky na zariadenia z tejto novej modelovej série začal Canon prijímať v júli minulého roka a vďaka výnimočnému dopytu si v poslednom štvrťroku 2014 zaistil vedúcu pozíciu na európskom trhu s farebnými hárkovými systémami pre produkčnú tlač. Séria imagePRESS C800 navyše v uplynulých mesiacoch úspešne prešla certifikáciou v asociácii Fogra, najvyššej nezávislej autority v oblasti medzinárodne uznávaných štandardov.

Nová séria imagePRESS C800 zahŕňa dva modely - imagePRESS C700 s rýchlosťou až 70 str./min a imagePRESS C800 s rýchlosťou až 80 str./min. Tieto tlačiarne v sebe spájajú najmodernejšie technológie s tým najlepším, čo ponúka vlajková loď spoločnosti Canon v oblasti farebnej produkčnej tlače - model imagePRESS C7011VP(S). Medzi najdôležitejšie inovácie patrí napríklad toner CV (Consistently Vivid), technológie kompaktného zavádzania médií CRT (Compact Registration Technology), podpora automatickej korekcie tónu farieb ACCT (Auto Correct Colour Tone) alebo nová laserová jednotka VCSEL (Vertical Cavity Surface Emitting Laser). Séria imagePRESS C800 sa tak môže pochváliť vylepšenou kvalitou tlače, vyššou produktivitou i univerzálnosťou ako v oblasti komerčnej tlače, tak i pri internom použití vo firmách.

Spätná väzba od spokojných zákazníkov z celej Európy ukazuje, že úspech zariadení závisí na rade faktorov od kvality farebnej reprodukcie cez flexibilitu, až po vysokú produktivitu.

„Tlačiareň Canon imagePRESS C700 sa môže pochváliť špičkovou kvalitou výstupov, ktorú som zatiaľ v prípade digitálnej tonerovej tlače u žiadneho zariadenia nevidel," hovorí Braulio Sánchez, spolumajiteľ madridskej reklamnej a public relations agentúry SPRINT FINAL Publicidad. „Navyše, v prípade využitia tohto modelu pre nízkonákladovú tlač je prvotriedna i produktivita - obzvlášť v prípade papierov s vyššou gramážou."

„Pred siedmimi rokmi sme boli jednou z prvých firiem vo Veľkej Británii, ktorá si tlačiareň imagePRESS zadovážila," dodáva Rob Exton, vlastník a generálny riaditeľ britskej komerčnej tlačiarne Print by Design. „Odvtedy sme využívali celý rad modelov tohto radu a môžem konštatovať, že pre mňa je tlačiareň imagePRESS C700 jednoznačne najlepšia. Vynikajúca a konzistentná je nielen kvalita tlače, ale tiež zavádzanie nových médií. Navyše sme vďaka malým rozmerom tlačiarne významne ušetrili i na nájme. Model imagePRESS C700 je tiež veľmi spoľahlivý - v priebehu dvoch mesiacov sme vytlačili značný objem výstupov vo formáte SRA3 (320 x 450 mm) a servisný zásah sme potrebovali iba raz."

„Je skvelé, že môžeme do zásobníka imagePRESS C700 umiestniť 50, 60 alebo 70 obálok, ktoré tento stroj potlačí rýchlosťou 70 kusov za minútu. V porovnaní s našou predchádzajúcou tlačiarňou je táto rýchlosť tri až štyrikrát vyššia," poznamenáva Christian Sønderby, riaditeľ dánskej pobočky spoločnosti ABC Print. „Navyše je lepšia i obsluha tlačového média a k zachyteniu papiera dôjde naozaj len veľmi zriedka. Canon imagePRESS C700 je tiež omnoho spoľahlivejší - doteraz sme vytlačili 300 000 strán, a to s jednou jedinou chybou. Je to vôbec po prvýkrát, kedy nemáme s novou tlačiarňou prakticky vôbec žiadne problémy."

Tlačiarne radu imagePRESS C800 sú teraz pre poskytovateľov tlačových služieb ešte atraktívnejšie - táto modelová séria totiž získala v súlade s požiadavkami normy ISO 12647‑8:2012 certifikát nemeckej výskumnej asociácie Fogra. Status FograCert Validation Printing System náleží celkom štyrom konfiguráciám - modelom C800 i C700 vo variantoch s radičom Server F200 alebo PRISMAsync. Používatelia ktoréhokoľvek z týchto variantov tak majú istotu, že ich opakované výstupy budú vždy v najvyššej kvalite i s najlepšou konzistenciou a podaním farieb.

„Rozhovory so zákazníkmi nám ukázali, že rastie dopyt po nových zariadeniach, ktoré ponúkajú vynikajúcu kvalitu tlače, spoľahlivosť i flexibilitu," komentuje úspech modelového radu imagePRESS C800 Mark Lawn, Director, Professional Print Solutions spoločnosti Canon Europe. „Pozoruhodný doterajší objem predaja i veľmi pozitívna spätná väzba potvrdzuje, že Canon opäť splnil svoj záväzok pomáhať zákazníkom s uspokojením neustále sa meniacich požiadaviek ich koncových klientov. Nové tlačiarne tak predstavujú pre zákazníkov jednoznačnú konkurenčnú výhodu."

„S cieľom ponúknuť ešte väčšiu hodnotu sme úspešne podstúpili certifikačný proces nezávislej autority Fogra a získali pre sériu imagePRESS C800 status FograCert Validation Printing System. Certifikát zákazníkom zaisťuje, že pri použití akejkoľvek zo štyroch overených konfigurácií dosiahnu konzistentnú i merateľnú kvalitu, a môžu tak so ziskom uspokojiť dopyt po vysoko kvalitnej tlači," dodáva Mark Lawn.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Tlačové správy

ShopRoku 2016: Ôsmy ročník súťaže o najlepšie e-shopy

02.12.2016 13:32

Už dnes štartuje registrácia a hlasovanie v rámci ďalšieho, v poradí už ôsmeho, ročníka súťaže o najobľúbenejší e-shop na slovenskom trhu – ShopRoku 2016. Po minuloročných zmenách zostáva načasovanie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá