13.1.2014 0 Comments

Slovensko je treťou krajinou, po Česku a Veľkej Británii, kde sa spustil Creditsor, online finančný poradca

Spoločnosť Leadsor, ktorá v roku 2012 vstúpila na český trh rýchlych pôžičiek, prichádza po roku príprav ako prvá s konceptom tzv. online finančného poradcu pod názvom Creditsor aj na Slovensko. Žiadateľovi, ktorý na internete hľadá výhodný finančný úver teraz stačí, aby vyplnil jediný formulár, a systém mu na základe jeho bonity za niekoľko sekúnd zistí, ktorá úverová spoločnosť mu ponúkne tie najlepšie podmienky. Creditsor už úspešne funguje vo Veľkej Británii a v Česku. Slovensko je tak druhou krajinou kontinentálnej Európy, kde ho môžu zákazníci využiť.

Zmyslom tohto online finančného poradcu je umožniť zákazníkom, ktorí hľadajú krátkodobé pôžičky do 30 dní k preklenutiu drobných finančných výpadkov, jednoduchý výber a maximálne ušetriť čas. Zatiaľ čo existujúce porovnávače rýchlych pôžičiek poskytujú veľmi obmedzený výber spoločností, kde klient musí sám hľadať tie najvhodnejšie ponuky a potom vyplňovať formulár u každej zvlášť, teraz mu stačí vyplniť jediný a systém sa postará o všetko ostatné.

Systém preverí bonitu klienta u všetkých finančných partnerov a nájde mu najvhodnejšiu ponuku. Tá je samozrejme nezáväzná. Zároveň zistí, ktorá spoločnosť by mala o takého klienta záujem. Jedná sa o úplne automatický proces postavený na kaskádovitom a scoringovom modeli, ktorý výrazne zvyšuje pravdepodobnosť prijatia žiadosti a pomáha klientovi získať pôžičku čo najrýchlejšie. A to je zásadný rozdiel medzi klasickým porovnávačom pôžičiek a Creditsor.

Anton Shesterikov, spoluvlastník spoločnosti Leadsor, k tomu dodáva: „V Anglicku tento systém funguje už tretí rok. Ľudia tam sú zvyknutí na tzv. payday pôžičky a počet tých, ktorí využívajú internet k získaniu finančných produktov a služieb sa napríklad len v rokoch 2006-2009 zvýšil štvornásobne. Slovenský trh rýchlych pôžičiek je v tomto ohľade podobne vyspelý a preto tu máme ambíciu získať minimálne 50% podiel. Už sa nám podarilo podpísať zmluvy s dvoma kľúčovými partnermi - creditONE a Friendly Finance. So zvyšnými tromi sme vo fázi jednania. Ďalší noví hráči by mali podľa našich informácií otvoriť svoje pobočky na Slovensku v priebehu tohto roka."

Creditsor zatiaľ rieši „iba" krátkodobé pôžičky, ale v budúcnosti by firma Leadsor chcela svojim klientom ponúknuť, aby podobným spôsobom mohli riešiť svoje kreditné karty, spotrebné úvery, bankové účty, apod. Pravdepodobne sa tak stane v 2. štvrťroku 2014.

„Hoci sme náš projekt na Slovensku spustili iba nedávno, dopyt slovenských zákazníkov predčil naše očakávania. Už teraz je dvakrát vyšší ako v Česku. Toto nás len utvrdzuje v tom, že sme zvolili správnu stratégiu. V najbližšej dobe plánujeme rozšíriť náš produkt aj do Poľska a Ruska. Reálne spustenie Creditsoru v týchto krajinách očakávame do troch mesiacov," doplňuje Shesterikov.

Spoločnosť Leadsor je postavená na získavaní kontaktov na potenciálnych klientov, ktorí prejavia seriózny záujem o určitý produkt alebo službu (tzv. lead generation). Jej systém funguje v reálnom čase. Nenájdete v ňom tri dni staré informácie, ale len tie najaktuálnejšie v dobe zadávania žiadosti. Vo svete je dobrým príkladom americký portál leadpoint.com.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá