13.1.2014 0 Comments

Slovensko je treťou krajinou, po Česku a Veľkej Británii, kde sa spustil Creditsor, online finančný poradca

Spoločnosť Leadsor, ktorá v roku 2012 vstúpila na český trh rýchlych pôžičiek, prichádza po roku príprav ako prvá s konceptom tzv. online finančného poradcu pod názvom Creditsor aj na Slovensko. Žiadateľovi, ktorý na internete hľadá výhodný finančný úver teraz stačí, aby vyplnil jediný formulár, a systém mu na základe jeho bonity za niekoľko sekúnd zistí, ktorá úverová spoločnosť mu ponúkne tie najlepšie podmienky. Creditsor už úspešne funguje vo Veľkej Británii a v Česku. Slovensko je tak druhou krajinou kontinentálnej Európy, kde ho môžu zákazníci využiť.

Zmyslom tohto online finančného poradcu je umožniť zákazníkom, ktorí hľadajú krátkodobé pôžičky do 30 dní k preklenutiu drobných finančných výpadkov, jednoduchý výber a maximálne ušetriť čas. Zatiaľ čo existujúce porovnávače rýchlych pôžičiek poskytujú veľmi obmedzený výber spoločností, kde klient musí sám hľadať tie najvhodnejšie ponuky a potom vyplňovať formulár u každej zvlášť, teraz mu stačí vyplniť jediný a systém sa postará o všetko ostatné.

Systém preverí bonitu klienta u všetkých finančných partnerov a nájde mu najvhodnejšiu ponuku. Tá je samozrejme nezáväzná. Zároveň zistí, ktorá spoločnosť by mala o takého klienta záujem. Jedná sa o úplne automatický proces postavený na kaskádovitom a scoringovom modeli, ktorý výrazne zvyšuje pravdepodobnosť prijatia žiadosti a pomáha klientovi získať pôžičku čo najrýchlejšie. A to je zásadný rozdiel medzi klasickým porovnávačom pôžičiek a Creditsor.

Anton Shesterikov, spoluvlastník spoločnosti Leadsor, k tomu dodáva: „V Anglicku tento systém funguje už tretí rok. Ľudia tam sú zvyknutí na tzv. payday pôžičky a počet tých, ktorí využívajú internet k získaniu finančných produktov a služieb sa napríklad len v rokoch 2006-2009 zvýšil štvornásobne. Slovenský trh rýchlych pôžičiek je v tomto ohľade podobne vyspelý a preto tu máme ambíciu získať minimálne 50% podiel. Už sa nám podarilo podpísať zmluvy s dvoma kľúčovými partnermi - creditONE a Friendly Finance. So zvyšnými tromi sme vo fázi jednania. Ďalší noví hráči by mali podľa našich informácií otvoriť svoje pobočky na Slovensku v priebehu tohto roka."

Creditsor zatiaľ rieši „iba" krátkodobé pôžičky, ale v budúcnosti by firma Leadsor chcela svojim klientom ponúknuť, aby podobným spôsobom mohli riešiť svoje kreditné karty, spotrebné úvery, bankové účty, apod. Pravdepodobne sa tak stane v 2. štvrťroku 2014.

„Hoci sme náš projekt na Slovensku spustili iba nedávno, dopyt slovenských zákazníkov predčil naše očakávania. Už teraz je dvakrát vyšší ako v Česku. Toto nás len utvrdzuje v tom, že sme zvolili správnu stratégiu. V najbližšej dobe plánujeme rozšíriť náš produkt aj do Poľska a Ruska. Reálne spustenie Creditsoru v týchto krajinách očakávame do troch mesiacov," doplňuje Shesterikov.

Spoločnosť Leadsor je postavená na získavaní kontaktov na potenciálnych klientov, ktorí prejavia seriózny záujem o určitý produkt alebo službu (tzv. lead generation). Jej systém funguje v reálnom čase. Nenájdete v ňom tri dni staré informácie, ale len tie najaktuálnejšie v dobe zadávania žiadosti. Vo svete je dobrým príkladom americký portál leadpoint.com.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá