13.1.2014 0 Comments

Slovensko je treťou krajinou, po Česku a Veľkej Británii, kde sa spustil Creditsor, online finančný poradca

Spoločnosť Leadsor, ktorá v roku 2012 vstúpila na český trh rýchlych pôžičiek, prichádza po roku príprav ako prvá s konceptom tzv. online finančného poradcu pod názvom Creditsor aj na Slovensko. Žiadateľovi, ktorý na internete hľadá výhodný finančný úver teraz stačí, aby vyplnil jediný formulár, a systém mu na základe jeho bonity za niekoľko sekúnd zistí, ktorá úverová spoločnosť mu ponúkne tie najlepšie podmienky. Creditsor už úspešne funguje vo Veľkej Británii a v Česku. Slovensko je tak druhou krajinou kontinentálnej Európy, kde ho môžu zákazníci využiť.

Zmyslom tohto online finančného poradcu je umožniť zákazníkom, ktorí hľadajú krátkodobé pôžičky do 30 dní k preklenutiu drobných finančných výpadkov, jednoduchý výber a maximálne ušetriť čas. Zatiaľ čo existujúce porovnávače rýchlych pôžičiek poskytujú veľmi obmedzený výber spoločností, kde klient musí sám hľadať tie najvhodnejšie ponuky a potom vyplňovať formulár u každej zvlášť, teraz mu stačí vyplniť jediný a systém sa postará o všetko ostatné.

Systém preverí bonitu klienta u všetkých finančných partnerov a nájde mu najvhodnejšiu ponuku. Tá je samozrejme nezáväzná. Zároveň zistí, ktorá spoločnosť by mala o takého klienta záujem. Jedná sa o úplne automatický proces postavený na kaskádovitom a scoringovom modeli, ktorý výrazne zvyšuje pravdepodobnosť prijatia žiadosti a pomáha klientovi získať pôžičku čo najrýchlejšie. A to je zásadný rozdiel medzi klasickým porovnávačom pôžičiek a Creditsor.

Anton Shesterikov, spoluvlastník spoločnosti Leadsor, k tomu dodáva: „V Anglicku tento systém funguje už tretí rok. Ľudia tam sú zvyknutí na tzv. payday pôžičky a počet tých, ktorí využívajú internet k získaniu finančných produktov a služieb sa napríklad len v rokoch 2006-2009 zvýšil štvornásobne. Slovenský trh rýchlych pôžičiek je v tomto ohľade podobne vyspelý a preto tu máme ambíciu získať minimálne 50% podiel. Už sa nám podarilo podpísať zmluvy s dvoma kľúčovými partnermi - creditONE a Friendly Finance. So zvyšnými tromi sme vo fázi jednania. Ďalší noví hráči by mali podľa našich informácií otvoriť svoje pobočky na Slovensku v priebehu tohto roka."

Creditsor zatiaľ rieši „iba" krátkodobé pôžičky, ale v budúcnosti by firma Leadsor chcela svojim klientom ponúknuť, aby podobným spôsobom mohli riešiť svoje kreditné karty, spotrebné úvery, bankové účty, apod. Pravdepodobne sa tak stane v 2. štvrťroku 2014.

„Hoci sme náš projekt na Slovensku spustili iba nedávno, dopyt slovenských zákazníkov predčil naše očakávania. Už teraz je dvakrát vyšší ako v Česku. Toto nás len utvrdzuje v tom, že sme zvolili správnu stratégiu. V najbližšej dobe plánujeme rozšíriť náš produkt aj do Poľska a Ruska. Reálne spustenie Creditsoru v týchto krajinách očakávame do troch mesiacov," doplňuje Shesterikov.

Spoločnosť Leadsor je postavená na získavaní kontaktov na potenciálnych klientov, ktorí prejavia seriózny záujem o určitý produkt alebo službu (tzv. lead generation). Jej systém funguje v reálnom čase. Nenájdete v ňom tri dni staré informácie, ale len tie najaktuálnejšie v dobe zadávania žiadosti. Vo svete je dobrým príkladom americký portál leadpoint.com.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá