28.1.2014 0 Comments

Samsung predstavil na European Fóre najnovšie modely monitorov pre firemné aj súkromné účely

Rad monitorov Samsung pre rok 2014 charakterizuje UHD zobrazenie najvyššej kvality, jedinečný dizajn a dokonalé funkcie, ktoré spríjemnia prácu v domácnosti aj v kancelárii.

Samsung Electronics, popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie, predstavila na Samsung European Fóre najnovší rad monitorov s modelmi UD590, SD590, SD390 a SD360. Všetky spomínané novinky sú vybavené najmodernejšou technológiou a vynikajú nevšedným dizajnom.

Model UD590 sa môže pochváliť rozlíšením UHD (Ultra High Definition), ktoré prináša jedinečné zobrazovacie vlastnosti a živý obraz s verným podaním farieb. Na prvý pohľad je pri monitore zjavný moderný, minimalistický dizajn rámu, ktorý je sotva viditeľný. Oproti tomu modely SD390 a SD360 sa vyznačujú úplne novým dizajnom Touch of Color (ToC) a ich rám žiari namodro.

„Veľmi nás teší, že môžeme predstaviť naše najnovšie monitory práve tu, na European Fóre," povedal Petr Kheil, riaditeľ divízie IT a Business Enterprise spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. „Náš nový rad monitorov vychádza v ústrety súčasnému dopytu zákazníkov a firiem po monitoroch s najvyšším rozlíšením, lepšej kvalite obrazu, unikátnom dizajne a najlepších multimédiálnych funkciách pre zábavu."

Monitor UD590 UHD
Špičková 4K UHD technológia je teraz zákazníkom dostupná prostredníctvom 28-palcového monitora UD590Displej poskytuje štyrikrát vyššie rozlíšenie obrazu ako je Full HD. Vďaka veľmi nízkej dobe odozvy 1 ms dokáže UD590 premietať filmy, hry i videá stiahnuté z internetu perfektne a hladko bez akéhokoľvek rozmazania alebo zdvojenia obrazu. Monitor UD590 prináša tiež bezkonkurenčnú kvalitu farieb. V porovnaní s existujúcimi zariadeniami dokáže zobraziť bohatšiu paletu farieb zahŕňajúcu celkom 1 mld. farebných tónov, čo je 64-krát viac farieb než štandardné monitory. Navyše je vybavený technológiou UHD up-scaling, ktorá dokáže zostriť obraz nízkej kvality a previesť ho do UHD kvality.

Z vlastností monitora UD590 môžeme menovať tiež pokročilý multitasking. Napríklad funkcia Samsung Picture in Picture (PIP) 2.0 podporuje pôvodné rozlíšenie oboch obrazov až do kvality FHD a funkcia Picture by Picture (PBP) dokáže premietnuť obrazy z dvoch zdrojových PC na jednej obrazovke pri zachovaní pôvodnej obrazovej kvality. Pri využití hracieho módu sa z temného a rozmazaného obrazu stane jasný a čistý. K dispozícii je navyše DisplayPort a dva HDMI vstupy pre pripojenie PC a rôznych AV zariadení. Jedinečná je tiež schopnosť tohto modelu zobraziť UHD obsah z herných konzol Xbox a PlayStation4 pomocou HDMI portu verzie 1.4.

Monitor SD590
Minimalistický dizajn 23,6-palcového a 27-palcového monitora SD590 dovolí používateľom, aby sa plne koncentrovali na prácu bez akýchkoľvek rušivých elementov. Monitory SD590 získali takmer neviditeľný, super tenký rám, ktorý dáva používateľom k dispozícii viac priestoru. Dopĺňa ho moderný stojan v tvare písmena T v metalickej úprave.

Monitor SD590 ponúka výnimočnú kvalitu obrazu a vďaka širokému uhlu zostanú farby konzistentné a prirodzené pri zachovaní kontrastného pomeru z akéhokoľvek uhla do 178°. S technológiou Magic Upscale si môžu používatelia užiť lepší obraz až do rozlíšenia Full HD i pri sledovaní obsahu s nízkym rozlíšením, a to bez obáv z pixelizácie obrazu pri zvýšenej kompresii videa. Možnosť prepnutia do hracieho módu, D-sub a dva HDMI vstupy sú ďalšími prednosťami modelu SD590.

Monitory SD390 a SD360
Dizajn Touch of Color (ToC) zaisťuje štýlovým 23,6-palcovým a 27-palcovým čiernym SD390 a bielym SD360 monitorom výnimočné neprehliadnuteľné postavenie v akejkoľvek miestnosti. Tenký rám je ľahko zafarbený do najčistejšej modrej, ktorá vytvára elegantný lesk okolo celého monitora. Tenké telo a priehľadný kryštálový stojan zároveň spoločne vytvárajú jedinečný a vkusný vzhľad.

Aj tieto modely ponúkajú široký pozorovací uhol, technológiu Magic Upscale a FHD, voľbu „hrací mód" a vstupy D-sub a HDMI.

Fotografie novych produktov su k dispozicii na http://www.samsungeuforum.com/.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá