28.1.2014 0 Comments

Samsung predstavil na European Fóre najnovšie modely monitorov pre firemné aj súkromné účely

Rad monitorov Samsung pre rok 2014 charakterizuje UHD zobrazenie najvyššej kvality, jedinečný dizajn a dokonalé funkcie, ktoré spríjemnia prácu v domácnosti aj v kancelárii.

Samsung Electronics, popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie, predstavila na Samsung European Fóre najnovší rad monitorov s modelmi UD590, SD590, SD390 a SD360. Všetky spomínané novinky sú vybavené najmodernejšou technológiou a vynikajú nevšedným dizajnom.

Model UD590 sa môže pochváliť rozlíšením UHD (Ultra High Definition), ktoré prináša jedinečné zobrazovacie vlastnosti a živý obraz s verným podaním farieb. Na prvý pohľad je pri monitore zjavný moderný, minimalistický dizajn rámu, ktorý je sotva viditeľný. Oproti tomu modely SD390 a SD360 sa vyznačujú úplne novým dizajnom Touch of Color (ToC) a ich rám žiari namodro.

„Veľmi nás teší, že môžeme predstaviť naše najnovšie monitory práve tu, na European Fóre," povedal Petr Kheil, riaditeľ divízie IT a Business Enterprise spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. „Náš nový rad monitorov vychádza v ústrety súčasnému dopytu zákazníkov a firiem po monitoroch s najvyšším rozlíšením, lepšej kvalite obrazu, unikátnom dizajne a najlepších multimédiálnych funkciách pre zábavu."

Monitor UD590 UHD
Špičková 4K UHD technológia je teraz zákazníkom dostupná prostredníctvom 28-palcového monitora UD590Displej poskytuje štyrikrát vyššie rozlíšenie obrazu ako je Full HD. Vďaka veľmi nízkej dobe odozvy 1 ms dokáže UD590 premietať filmy, hry i videá stiahnuté z internetu perfektne a hladko bez akéhokoľvek rozmazania alebo zdvojenia obrazu. Monitor UD590 prináša tiež bezkonkurenčnú kvalitu farieb. V porovnaní s existujúcimi zariadeniami dokáže zobraziť bohatšiu paletu farieb zahŕňajúcu celkom 1 mld. farebných tónov, čo je 64-krát viac farieb než štandardné monitory. Navyše je vybavený technológiou UHD up-scaling, ktorá dokáže zostriť obraz nízkej kvality a previesť ho do UHD kvality.

Z vlastností monitora UD590 môžeme menovať tiež pokročilý multitasking. Napríklad funkcia Samsung Picture in Picture (PIP) 2.0 podporuje pôvodné rozlíšenie oboch obrazov až do kvality FHD a funkcia Picture by Picture (PBP) dokáže premietnuť obrazy z dvoch zdrojových PC na jednej obrazovke pri zachovaní pôvodnej obrazovej kvality. Pri využití hracieho módu sa z temného a rozmazaného obrazu stane jasný a čistý. K dispozícii je navyše DisplayPort a dva HDMI vstupy pre pripojenie PC a rôznych AV zariadení. Jedinečná je tiež schopnosť tohto modelu zobraziť UHD obsah z herných konzol Xbox a PlayStation4 pomocou HDMI portu verzie 1.4.

Monitor SD590
Minimalistický dizajn 23,6-palcového a 27-palcového monitora SD590 dovolí používateľom, aby sa plne koncentrovali na prácu bez akýchkoľvek rušivých elementov. Monitory SD590 získali takmer neviditeľný, super tenký rám, ktorý dáva používateľom k dispozícii viac priestoru. Dopĺňa ho moderný stojan v tvare písmena T v metalickej úprave.

Monitor SD590 ponúka výnimočnú kvalitu obrazu a vďaka širokému uhlu zostanú farby konzistentné a prirodzené pri zachovaní kontrastného pomeru z akéhokoľvek uhla do 178°. S technológiou Magic Upscale si môžu používatelia užiť lepší obraz až do rozlíšenia Full HD i pri sledovaní obsahu s nízkym rozlíšením, a to bez obáv z pixelizácie obrazu pri zvýšenej kompresii videa. Možnosť prepnutia do hracieho módu, D-sub a dva HDMI vstupy sú ďalšími prednosťami modelu SD590.

Monitory SD390 a SD360
Dizajn Touch of Color (ToC) zaisťuje štýlovým 23,6-palcovým a 27-palcovým čiernym SD390 a bielym SD360 monitorom výnimočné neprehliadnuteľné postavenie v akejkoľvek miestnosti. Tenký rám je ľahko zafarbený do najčistejšej modrej, ktorá vytvára elegantný lesk okolo celého monitora. Tenké telo a priehľadný kryštálový stojan zároveň spoločne vytvárajú jedinečný a vkusný vzhľad.

Aj tieto modely ponúkajú široký pozorovací uhol, technológiu Magic Upscale a FHD, voľbu „hrací mód" a vstupy D-sub a HDMI.

Fotografie novych produktov su k dispozicii na http://www.samsungeuforum.com/.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Mars: Sonda zachytila signál z pristávacieho modulu, jeho osud je neznámy

20.10.2016 15:21

Orbitálna sonda európsko-ruskej vesmírnej misie ExoMars zachytila signál z modulu, ktorý mal v stredu pristáť na povrchu planéty Mars. Zatiaľ však nie je jasné, či sa pristátie podarilo ani či je modu ...

Tlačové správy

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

20.10.2016 14:30

Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vys ...

Tlačové správy

ADATA predstavuje power banky s displejom P20000D a P12500D

20.10.2016 14:15

Presné informácie o nabíjaní, dva konektory a dokonalá ochrana pre zásobu energie na cestách ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM, NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá