11.1.2013 0 Comments

Samsung odhalil inteligentné fotoaparáty, ktoré používateľovi umožnia odfotiť a ihneď zdieľať jeho zážitky

Samsung Electronics Co., Ltd, globálny líder v oblasti digitálnych médií a konvergentných technológií, uviedol vylepšenú Samsung Smart Cameru a Samsung WB250F/WB200F, WB800F, WB30F, DV150F a ST150F ako novinky v sérii WB modelov s dlhým zoomom, DV sériu Dual View a ST sériu Style Feature fotoaparátov. Tie predstavujú zariadenia, ktoré kombinujú vysoký optický výkon a klasický štýl so zvýšenou konektivitou inteligentných fotoaparátov.

Samsung rozvinul inovatívnu Wi-Fi technológiu na vylepšenie svojich uznávaných inteligentných fotoaparátov vytvorením SMART CAMERA 2.0. Nové funkcie a vylepšenia umožňujú používateľovi fotiť a zdieľať obľúbené fotografie okamžite, čím revolučne menia možnosti konektivity fotoaparátu a umožňujú spotrebiteľovi mať plnú kontrolu nad celým portfóliom inteligentných fotoaparátov.

Koncept 'One Click, Symplify' umožňuje pripojenému zariadeniu bezdrôtové prepojenie a bezproblémové zdieľanie obrázkov jediným stlačením tlačidla. Táto funkcia bola navrhnutá bez opomenutia používateľov smart telefónov a umožňuje rýchlejšie úpravy a nahranie na ďalšie prístroje vrátane stránok sociálnych sietí.

Zjednodušená konektivita je realitou používateľov Samsung fotoaparátu s Wi-Fi pripojením. Fotograf teraz môže zostať v spojení s celým svetom vďaka vylepšeným vlastnostiam alebo s použitím výhod bezdrôtového pripojenia inteligentného fotoaparátu s Wi-Fi. AutoShare umožňuje zároveň ukladať a odosielať obrázok do inteligentného telefónu cez Wi-Fi ihneď po odfotení snímky. Umožní tak zálohovať a zdieľať cenné spomienky v jedinom okamihu. Možnosť rýchleho pripojenia bola tiež zapracovaná priamo na tele inteligentných fotoaparátov samostatným tlačidlom Direct Link. Jeho stlačením sa môže automaticky spustiť Wi-Fi a fotograf tak ešte rýchlejšie zdieľa fotografie s priateľmi a rodinou kdekoľvek na svete.

Nová unikátna funkcia Samsung SMART CAMERA App. umožňuje používateľom smart telefónov stiahnuť aplikáciu (dostupná ako pre Android tak pre iOS), prepojiť inteligentné fotoaparáty cez wi-fi a upravovať, zdieľať a zálohovať snímky vyfotené aj niekoľkými pripojenými inteligentnými fotoaparátmi Samsung. SMART CAMERA App. kombinuje tri rôzne inteligentné elementy v jednom kliknutí a integruje tak vylepšené vlastnosti Remote Viewfinder a Mobile Link spoločne s novým nástrojom AutoShare a poskytuje používateľovi kontrolu od začiatku do konca.

„Samsung pevne verí, že budúcnosť fotografie leží v konektivite. V ďalšej fáze, inteligentné fotoaparáty Samsungu, sa snaží priniesť neuveriteľný fotografický zážitok a vylepšené vlastnosti spojené s využiteľnosťou bezdrôtových funkcií. Či už ľahký a prenosný fotoaparát s dlhým zoomom alebo ostrý a štýlový duálny LCD model, nové fotoaparáty predstavujúce túto technológiu prinášajú aj kombináciu kvality obrazu a konektivity, ktorú dnešný spotrebiteľ potrebuje," uviedol Myoung Sup Han, senior viceprezident a vedúci divízie Digital Imaging Business spoločnosti Samsung Electronics.

Predstavenie Samsung WB250F
Nová vlajková loď, fotoaparát zo série WB s dlhým zoomom, používateľovi uľahčuje dosiahnutie výnimočnej kvality snímky s použitím štýlového fotoaparátu s klasickým dizajnom. WB250F (a WB200F) sa môže pochváliť vynikajúcou optickou výkonnosťou pre jednoduché zachytenie krásnych fotografií, 18x optickým zoomom, 14,2-Megapixelovým BSI CMOS (WB250F) alebo CCD (WB200F) senzorom a 24mm šošovkou. Vytvorený v klasickom dizajne zahŕňa hybridné dotykové rozhranie skladajúce sa z dotykovej LCD obrazovky a piatich navigačných tlačidiel, umožňuje tak používateľovi používať ovládanie podľa jeho preferencie. Pre fotografov, ktorí chcú získať čo najviac, je tu aj možnosť plne manuálneho ovládania s absolútnou kontrolou nad nastavením fotoaparátu.

Pre jednoduchú tvorbu dokonalých fotografií majú nové WB fotoaparáty aj módy ako „Best Face", ktorý automaticky vyberie najlepší výraz tváre zo série fotografií, takže na skupinových fotkách budú všetci vyzerať perfektne. Rovnako tak funkcia SMART Mode a Motion Photo umožní používateľovi dosiahnuť profesionálnu kvalitu a kreativitu za akýchkoľvek podmienok. S pridaním Wi-Fi možností môžu používatelia zdieľať vysoko kvalitné snímky rýchlo a ľahko. WB250F je ešte doplnený vysúvacím bleskom a je dostupný v štyroch štýlových farbách: bielej, kobaltovo čiernej, šedej a červenej.

Nové modely ponúkajú vylepšený inteligentný fotoaparát
WB800F je klasický fotoaparát s dlhým zoomom, 21x optickým zoomom a 16,3-Megapixelovým BSI CMOS senzorom pre úžasné fotografie pri nízkej intenzite svetla. Tento vysokovýkonný fotoaparát má vstavané hybridné užívateľské rozhranie, ktoré fotografovi umožňuje vybrať si ovládanie cez dotykový displej alebo päť navigačných tlačidiel. WB800F bude dostupný v bielej, kobaltovo čiernej a červenej farbe.

WB30F je nový mini model radu s vlastnosťami WB modelu, zahŕňajúcimi 10x optický zoom a 24mm širokouhlú šošovku a ultra tenké telo, ktoré je len 17 mm hrubé. Extra funkcie obsiahnuté v tomto tenkom aparáte so štýlovým dizajnom zahŕňajú Magic Frame a Live Panorama, ktoré prinášajú ešte lepší zážitok z fotenia. WB30F bude dostupný v bielej, čiernej, červenej, fialovej a ružovej farbe.

DV150F kombinuje Wi-Fi konektivitu s 1,48" predným LCD, vďaka čomu je fotenie autoportrétov jednoduchšie než kedykoľvek predtým. Perfektné portréty je možné fotiť s použitím funkcie DV150F Beauty Palette, ktorá umožňuje aplikovať na foteného jeden z mnohých Make-up úprav a okamžite tak portrét pretvoriť. Navyše, séria kreatívnych funkcií, akými je napr. Smart Filter 3.0, Motion Photo a Magic Frame, zjednoduší tvorbu zaujímavých a unikátnych fotiek, ktoré bude stáť za to zdieľať. Obrazová technológia DV150F, 16,2-Megapixelový CCD senzor, F2,5 25mm jasná šošovka a 5x optický zoom, prináša vynikajúcu kvalitu obrazu, ktorý môžete okamžite zdieľať cez Wi-Fi. DV150F má štýlové hliníkové telo a je dostupný v piatich rôznych farbách zahŕňajúcich slivkovú, limetkovo zelenú alebo svetloružovú.

ST150F završuje rad nových inteligentných fotoaparátov. S 5x optickým zoomom a 25mm šošovkou je fotenie jasných svetlých fotiek ľahké a 16,2-Megapixelový CCD senzor prináša ostré a čisté výsledky. Wi-Fi konektivita umožňuje zdieľanie fotografií a ich nahrávanie na sociálne médiá priamo „za pochodu" a predstavuje perfektný a ľahko pripojiteľný fotoaparát pre amatérskych fotografov a kreatívne osoby. Dostupný bude v štyroch farbách a prinesie jedinečnú jednoduchosť použitia, fotenie a zdieľanie skvelých snímok.

Prosím, navštívte náš stánok a zažite na vlastnej koži technológie budúcnosti. Produktový rad Samsung je vystavený od 8. do 11. januára v stánku #12004 v Central Hall v Kongresovom centre v Las Vegas.

Všetky detaily, videá a obrázky produktov sú dostupné na: www.samsungces.com alebo tiež na mobilnej sieti na: m.samsungces.com.

Záznam z tlačovej konferencie Samsung a Samsung Tomorrow TV CES 2013 Specials (Špeciál Samsung TV zajtrajška CES 2013) je umiestnená na blogu Samsung Tomorrow: global.samsungtomorrow.com alebo na http://youtube.com/SamsungTomorrow.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá