11.1.2013 0 Comments

Novinky SHARP sú v znamení Ultra HD displejov a nových technológií

Na veľtrhu Consumer Electronic Show 2013 v Las Vegas spoločnosť Sharp predstavila množstvo inovatívnych technológií a noviniek z oblasti displejov a audio systémov. Medzi novinkami nechýbajú nové televízory z radu AQUOS, či monitor s Ultra HD rozlíšením. Už pred rokom Sharp uviedol technológiu zobrazovania s označením 8K. Tá ponúka rozlíšenie 7680 x 4320 a na tohtoročnej konferencii bola naživo demonštrovaná na televízore s uhlopriečkou 85 palcov.

Prvou z už dostupných technológií je IGZO (Indium Gallium Zinc Oxide). Tá nahrádza priemyslový štandardný amorfný silikónový materiál používaný v aktívnej vrstve tenkovrstvových tranzistorov (TFT). IGZO prináša nové možnosti pre prácu s dotykovými displejmi. Medzi hlavné výhody tejto technológie patrí veľmi vysoké rozlíšenie a jas, výrazne nižšia spotreba energie aj vysoko presná odozva dotyku. Táto technológia je bežne implementovaná do vybraných displejov a monitorov spoločnosti Sharp, ktoré sú k dispozícii už dnes.

Ultra HD a intuitívny displej s IGZO
Veľtrh CES 2013 prebieha v znamení Ultra HD rozlíšenia, pred tým známeho ako 4K. Sharp odhalil profesionálne LCD monitory PN-K321 a prototyp dotykového monitora disponujúceho technológiou IGZO spolu s Ultra HD rozlíšením 4K × 2K (3840 × 2160 pixelov). Monitory majú tiež aktuálne najtenší dizajn, iba 35mm. Prototyp dotykovej obrazovky s IGZO technológiou zvládne až desať dotykových bodov. Užívateľom tak pri dotyku obrazovky umožní viac gest naraz. Uplatnenie nájde predovšetkým pri zobrazovaní a prepojovaní snímok, grafiky a komplexných vizuálnych prvkov, alebo pri tvorbe architektonických návrhov. Sharp predstavil tiež dvojicu technológií pre Ultra HD rozlíšenie. Ich uvedenie na trh sa uskutoční v priebehu tohto roku.

ICC Purios: Vyvinuté v spolupráci s I-cubed Research Center Inc., ICC Purios kombinuje Ultra HD rozlíšenie a grafický procesor ICC (integrated cognitive creation), ktorý reprodukuje „kognitívny" proces, pomocou ktorého ľudský mozog interpretuje jednoduché stimuly. Použitie tohto jedinečného procesu umožňuje podobnú hĺbku, zrnitosť a perspektívu toho, čo ľudia vidia pri priamom pohľade na objekt. Obraz tak pôsobí veľmi realisticky. ICC Purios je prvý displej na svete, ktorý splnil 400 testov nevyhnutných pre získanie certifikácie THR® 4K. Displej tak spĺňa nielen normovaný výkon, ale zároveň sprostredkúva obsah zodpovedajúci pôvodnému HD obrazu.

AQUOS Ultra HD: Sharp predstavil aj prototyp AQUOS Ultra HD TV. Nová veľká obrazovka s označením AQUOS disponuje nielen Ultra HD rozlíšením, ale predstavuje tiež novú technológiu, tzv. motýlie oko, ktorá virtuálne eliminuje oslnenie a súčasne zachováva farebné chvenie.

Rad AQUOS LED TV pre rok 2013 sa radí do kategórie tzv. smart televízorov, vďaka ktorým je možné napríklad surfovať na internete. Modely budú k dispozícii v uhlopriečkach 60, 70, 80 a 90 palcov. Ide o najväčšie bežne dostupné LED TV.

Dvojica reprosústav pre TV i mobilné zariadenia
V duchu inovácie a pokročilých technológií bola predstavená aj dvojica audio produktov. Prvou je audiosystém navrhnutý pre použitie výhradne s televízormi v uhlopriečke 60 a viac palcov. Systém ponúka čistý a výkonný zvuk prostredníctvom dvoch reprobední a bezdrôtového subwooferu s celkovým výkonom 310 wattov. Druhým produktom je moderný prenosný audio systém GX-M10. Disponuje vstavaným CD prehrávačom a dokovacou stanicou pre iPhone, iPod a iPad. Možné je aj pripojenie pre mikrofón a k dispozícii sú tiež vstupy pre gitaru s kontrolou úrovne vstupu. Celkový výkon audio systému GX-M10 je 100W a môžeme ho používať aj za použitia batérie.

Technológie blízke budúcnosti
Spoločnosť Sharp na veľtrhu v Las Vegas predstavila aj novú generáciu technológie Quattron. Použitie špecializovaného spracovania sub-pixelového signálu na červeno-zeleno-modro-žltom pixelovom panely Quattron umožní ovládanie a použitie týchto farieb individuálne. To umožní reprodukciu dvojitého rozlíšenia v jednom singulárnom pixli. V dôsledku tejto funkcie môže budúca generácia Quattron zvýšiť efektívne rozlíšenie panelu 1080p na Ultra HD pre video a snímky, rovnako ako pre text webových stránok. Budúca generácia technológie Quattron obsahuje aj spracovanie špecializovaného signálu pre prechod snímky z 1080p na 4K. Spoločnosť Sharp očakáva uvedenie produktov s budúcou generáciou technológie v roku 2014.

Viac informácií ohľadom spoločnosti Sharp na CES 2013 nájdete na www.SharpUSA.com/CESnews


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá