Image
7.3.2016 0 Comments

Samojazdiace auto Googlu prvýkrát zapríčinilo nehodu. Nedalo prednosť autobusu, ale už sa z toho poučilo

Jeden zo samojazdiacich automobilov Googlu narazil do autobusu. Ak sa zistí, že pochybil, čo je pravdepodobné, bude to prvá cestná nehoda, za ktorú je zodpovedné autonómne vozidlo.

Podľa správy agentúry Associated Press jeden z autonómnych SUV Lexus sa zrazil s autobusom, keď sa snažil obísť vrecia s pieskom ležiace na ceste. Auto najprv zastavilo a nechalo prejsť niekoľko vozidiel, potom začalo pomaly odbočovať do ľavého pruhu. Tam však prichádzal autobus a došlo k stretu. Pri testovaní samojazdiacich áut musí byť vo vozidle aj človek, aby mohol v prípade potreby prevziať riadenie. Ten však v tomto prípade zrejme zle vyhodnotil situáciu a myslel si, že autobus ich pustí. Google vo svojom vyhlásení uviedol, že nesie „určitú zodpovednosť“ za nehodu.

Obe vozidlá sa pohybovali malou rýchlosťou – v prípade autonómneho auta to bolo asi 3 km/h, autobus jazdil približne rýchlosťou 24 km/h. Pri nehode, ktorá sa stala na rušnej križovatke v Mountain View, nebol nikto zranený.

Google sa už z havárie poučil – zlepšil svoj softvér doplnením informácie,  že v prípade autobusov je „menej pravdepodobné, že budú púšťať“.

Google testuje samojazdiace autá od roku 2009, v súčasnosti používa 22 vozidiel Lexus a 33 menších prototypov. Doteraz zaznamenali už asi tucet nehôd, no ani jednu z nich nezapríčinilo autonómne auto.

Zdroj: technologyreview.com

engadget.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá