Image
7.3.2016 0 Comments

Samojazdiace auto Googlu prvýkrát zapríčinilo nehodu. Nedalo prednosť autobusu, ale už sa z toho poučilo

Jeden zo samojazdiacich automobilov Googlu narazil do autobusu. Ak sa zistí, že pochybil, čo je pravdepodobné, bude to prvá cestná nehoda, za ktorú je zodpovedné autonómne vozidlo.

Podľa správy agentúry Associated Press jeden z autonómnych SUV Lexus sa zrazil s autobusom, keď sa snažil obísť vrecia s pieskom ležiace na ceste. Auto najprv zastavilo a nechalo prejsť niekoľko vozidiel, potom začalo pomaly odbočovať do ľavého pruhu. Tam však prichádzal autobus a došlo k stretu. Pri testovaní samojazdiacich áut musí byť vo vozidle aj človek, aby mohol v prípade potreby prevziať riadenie. Ten však v tomto prípade zrejme zle vyhodnotil situáciu a myslel si, že autobus ich pustí. Google vo svojom vyhlásení uviedol, že nesie „určitú zodpovednosť“ za nehodu.

Obe vozidlá sa pohybovali malou rýchlosťou – v prípade autonómneho auta to bolo asi 3 km/h, autobus jazdil približne rýchlosťou 24 km/h. Pri nehode, ktorá sa stala na rušnej križovatke v Mountain View, nebol nikto zranený.

Google sa už z havárie poučil – zlepšil svoj softvér doplnením informácie,  že v prípade autobusov je „menej pravdepodobné, že budú púšťať“.

Google testuje samojazdiace autá od roku 2009, v súčasnosti používa 22 vozidiel Lexus a 33 menších prototypov. Doteraz zaznamenali už asi tucet nehôd, no ani jednu z nich nezapríčinilo autonómne auto.

Zdroj: technologyreview.com

engadget.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá