Image
7.3.2016 0 Comments

Samojazdiace auto Googlu prvýkrát zapríčinilo nehodu. Nedalo prednosť autobusu, ale už sa z toho poučilo

Jeden zo samojazdiacich automobilov Googlu narazil do autobusu. Ak sa zistí, že pochybil, čo je pravdepodobné, bude to prvá cestná nehoda, za ktorú je zodpovedné autonómne vozidlo.

Podľa správy agentúry Associated Press jeden z autonómnych SUV Lexus sa zrazil s autobusom, keď sa snažil obísť vrecia s pieskom ležiace na ceste. Auto najprv zastavilo a nechalo prejsť niekoľko vozidiel, potom začalo pomaly odbočovať do ľavého pruhu. Tam však prichádzal autobus a došlo k stretu. Pri testovaní samojazdiacich áut musí byť vo vozidle aj človek, aby mohol v prípade potreby prevziať riadenie. Ten však v tomto prípade zrejme zle vyhodnotil situáciu a myslel si, že autobus ich pustí. Google vo svojom vyhlásení uviedol, že nesie „určitú zodpovednosť“ za nehodu.

Obe vozidlá sa pohybovali malou rýchlosťou – v prípade autonómneho auta to bolo asi 3 km/h, autobus jazdil približne rýchlosťou 24 km/h. Pri nehode, ktorá sa stala na rušnej križovatke v Mountain View, nebol nikto zranený.

Google sa už z havárie poučil – zlepšil svoj softvér doplnením informácie,  že v prípade autobusov je „menej pravdepodobné, že budú púšťať“.

Google testuje samojazdiace autá od roku 2009, v súčasnosti používa 22 vozidiel Lexus a 33 menších prototypov. Doteraz zaznamenali už asi tucet nehôd, no ani jednu z nich nezapríčinilo autonómne auto.

Zdroj: technologyreview.com

engadget.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá