Image
7.3.2013 0 Comments

Roadshow TechDays 2013 príde do troch slovenských miest

TechDays.jpg Najnovšie trendy v IT a technológiách či podrobnosti o platformách ako Windows 8, Windows Phone, Windows Azure budú tento rok hlavnými témami podujatia TechDays 2013. Roadshow príde v druhej polovici marca postupne do troch slovenských miest: Košíc (14. 3.), Žiliny (19. 3.) a Bratislavy (20. a 21. 3.).

Všetky podujatia sú bezplatné, okrem komerčného podujatia v Bratislave. Študenti po predložení študentského preukazu (ISIC) však majú aj prvú časť tohto podujatia bezplatnú.

Hlavný program TechDays 2013 tvorí tridsať prednášok od špecialistov, ukážok a vysvetlení funkcií a technologických konceptov. Je rozdelený do piatich simultánnych trackov zameraných na správu serverov a klientov, vývoj aplikácií, dizajn aplikácií, hardvér, ale aj využitie IT v podnikovom prostredí z pohľadu efektivity a nákladov s dôrazom na mobilitu a cloud. Súčasťou budú aj poobedné technologické kempy s odborným obsahom. Na nich sa už možno aktívne zapájať, inštalovať, skúšať, diskutovať, skúšať nové postupy riešenia problémov a získať behom štyroch hodín množstvo informácií a praktických skúseností.

Návštevníci si tento rok ďalej budú môcť na mieste vyskúšať širokú ponuku rôznych zariadení s Windows 8, Nokia Windows Phone, Microsoft Surface, Private Cloud a ďalších, ako aj technológie v stánkoch komerčných partnerov podujatia (HP, Nokia, Samsung, BSP, Gopas, V-Net a ďalších). Koncept TechDays podporili aj univerzity, ktoré sú akademickými partnermi v jednotlivých regiónoch: Slovenská technická univerzita v Bratislave, Technická univerzita v Košiciach a Žilinská univerzita v Žiline.

Minuloročné podujatie pozitívne zhodnotila Tatiana Čorejová, PhD., rektorka Žilinskej univerzity v Žiline: „Microsoft TechDays predstavuje jedinečný koncept podujatia, ktoré na pôde Žilinskej univerzity umožňuje regionálne pozdvihnutie záujmu o technológie a najmä sústredenie odborných komunít, komerčných spoločností, zástupcov škôl a organizácií a v neposlednom rade študentov. Je to príklad reálneho prepojenia akademickej pôdy a praxe za účelom výmeny informácií, dialógu a najmä vytvorenia nových kontaktov a partnerstiev. Myšlienka TechDays nás od začiatku zaujala z viacerých dôvodov, predovšetkým však kvôli prepojeniu najnovších technológií s vysoko odborným obsahom a praktickými ukážkami."

Sprievodný program TechDays 2013 ponúkne návštevníkom hneď niekoľko lákadiel. "Okolo partnerskej zóny" budesúťaž o ceny,v rámci ktorej v každom stánku partnera dostane účastník za splnenie istej úlohy pečiatku. Po dosiahnutí určitého počtu bude zaradený do zlosovania. Ďalšou zaujímavou možnosťou na diskusie bude Café TechDays, kde sa počas prestávok budú zdržiavať spíkri a experti zo spoločnosti Microsoft, otvorení diskutovať s návštevníkmi. Hráčov poteší Game Zone s Xboxom a Kinectom a hrami Halo 4 a Forza, s možnosťou vyhrať vecné ceny.

TechDays2.jpg

TechDays 2012 dohromady navštívilo viac ako 3000 ľudí.

Skúsenosti z minulého ročníka ukázali, že TechDays sú zaujímavým konceptom pre širokú audienciu slovenských IT nadšencov. Ich vysoká účasť potvrdila, že investovať energiu do takejto aktivity sa oplatí, a preto sme sa tento rok rozhodli podujatie rozšíriť, čo sa týka obsahu i partnerov. Veríme, že aj tento rok podujatie účastníkov zaujme a stane sa tradičným miestom na stretnutie IT komunity celého Slovenska", povedal o podujatí Markus Breyer, generálny riaditeľ Microsoft Slovakia.

Súčasťou bratislavského podujatia, ktoré bude v Cinema City Polus, bude okrem rozšírených prednášok aj lokálne finále najväčšej technologickej súťaže študentov Imagine Cup. Z prihlásených tímov vyberie odborná porota jeden tím finalistov, ktorí Slovensko zastúpia na svetovom finále v Petrohrade počas leta. Okrem finále sa v Bratislave bude večer konať aj networkingová párty pre platiacich účastníkov. IT kempy sa uskutočnia až v nasledujúci deň a exkluzívne ich budú hostiť vybraní partneri konferencie vo svojich priestoroch.

Video z minulého roka si môžete pozrieť tu.

Viac informácii o programe, spíkroch, ako aj registráciu nájdete na stránke www.techdays.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá