Image
7.3.2013 0 Comments

Kúpili by ste si zariadenie typu renew? Ponúka značkové notebooky a PC za zlomok ceny

showroom-apple.jpg Hodnota nového značkového notebooku výrazne klesne ihneď po jeho zakúpení, obdobne ako v prípade automobilu. Často preto používatelia siahnu po bazárovej alebo repasovanej technike. Na trhu je však k dispozícii aj oveľa kvalitnejšia alternatíva v podobe takzvanej renew IT techniky. Povieme si, čo všetko môže ponúknuť, ako sa líši od repasovanej techniky alebo koľko stojí.

1. Rozdiel medzi repasovanou a renew technológiou

Repasované počítače a notebooky patria do kategórie použitého tovaru, ktoré boli odborne skontrolované, opravené a prípadne aj vylepšené. Často je IT technika repasovaná priamo výrobcom, ktorému bola vrátená napríklad z veľkých firiem po skončení prenájmu. Repasovaný tovar je následne predávaný za podstatne nižšiu cenu. Luxusnejšiu alternatívu tvorí takzvaná renew technika. Kategória renew predstavuje takmer nové nevypredané zásoby značkových počítačov, ktoré sú ponúkané za zlomok svojej pôvodnej ceny. Často sa jedná napríklad o kusy z predvádzacích akcií.

2. Najvyššia kvalita medzi úplne novým tovarom

Na rozdiel od bazarovej a repasovanej techniky neboli nikdy notebooky, počítače a monitory z kategórie renew dlhodobo používané. Najčastejšie sa jedná o nevypredané skladové zásoby elektroniky značiek, ako napríklad IBM, HP, Sony, Dell alebo Apple, zároveň sem môže patriť technika vystavená alebo krátkodobo využitá na marketingové účely. V drvivej väčšine prípadov pochádza tovar priamo od výrobcu a je naň poskytovaná ročná záruka. Z pohľadu zákazníka sa tak v podstate jedná o nový značkový tovar, so všetkými výhodami, avšak s oveľa nižšou obstarávacou cenou.

3. Pre bežných používateľov aj firmy

Súkromná osoba využíva väčšinou počítač pre svoju zábavu a nemôže ho teda odpísať z daní. Často tak kvôli vysokej cene novej značkovej techniky musia používatelia siahnuť po menej výkonnom a zároveň menej kvalitnom produkte. Notebooky a počítače kategórie renew však ponúkajú osvedčené značkové modely, ktoré sa práve vďaka svojmu úspechu vyrábali vo veľkých sériách. Teraz sú ponúkané za výpredajové ceny. Renew technikou tak môžu vybaviť svoje kancelárie aj firemní zákazníci, ktorí nevyhnutne potrebujú spoľahlivú IT infraštruktúru so značkovým záručným servisom, ale nechcú zbytočne utrácať za aktuálne novinky, ktorých cena veľmi rýchlo klesne na zlomok obstarávacej hodnoty.

4. Výhoda záruky aj nízke ceny

Cena bazárovej použitej IT techniky ponúkaná na rôznych inzertných serveroch je v drvivej väčšine prípadov nízka hlavne kvôli absencii akejkoľvek záruky a jasného pôvodu. Ak sa v ponuke týchto inzertných serverov začnete viac pohybovať a prípadne prihadzovať v spustených aukciách, cena draženého tovaru sa môže vyšplhať nad jeho reálnu hodnotu. Produkty z kategórie renew ponúkajú ako záruku kvality značkových výrobcov, tak pevnú cenu, ktorá je porovnateľná s bazárovými produktami, vždy je ale pri nich jasný a doložiteľný pôvod. Súčasťou je aj nevyhnutná záruka, ktorá u väčšiny bazárového tovaru chýba.

5. Pridaná hodnota exkluzivity

Renew technika prináša pre zákazníka určitú exkluzivitu, ktorú je ťažké získať kdekoľvek inde. Výpočtová technika z kategórie renew obsahuje originálne značkové multimediálne a pracovné zariadenia, medzi ktorými nájdete napríklad 27" dotykové počítače typu all-in-one značky HP, herné produkty Dell Alienware, tablety, kamery a ďalšie produkty za zlomok pôvodnej ceny.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá