Image
14.9.2016 0 Comments

Renault odovzdal kľúče od svojho 100 000-eho elektrického vozidla

Päť rokov od predstavenia prvého elektrického vozidla značky Renault, ktoré bolo priekopníkom vo svojej triede, značka odovzdala majiteľovi 100 000-eho. kľúče od modelu ZOE. Majiteľom jubilejného vozidla je pán Åsmund Gillebo (41), ktorý pochádza z Nórska. Aby si užil svoj elektromobil čo najviac, dostal ako darček možnosť napájania na elektrickej nabíjačke Fortim100 000 minút zdarma.

Renault: Líder v oblasti elektrických vozidiel
V prvej polovici roka 2016 Renault predal viac ako 15 000 elektrických vozidiel ( model Twizy nie je zahrnutý), čo je nárast o 32% oproti minulému roku. Tento úspech potvrdil, že značka Renault si drží status európskeho lídra na trhu, špeciálne v segmente úžitkových vozidiel. Na európskych cestách je každý štvrtý elektromobil od značky Renault. Vo Francúzsku nesie značku Renault na kapote až polovica elektromobilov. Kľúčové trhy značky sú Francúzsko, Nórsko, Spojené kráľovstvo a Nemecko.

“Každý rok sa viac a viac zákazníkov zaujíma o elektrické vozidlá, k čomu prispel aj Renault vďaka svojim inováciám a rozvinutej infraštruktúre. Spokojnosť našich zákazníkov stojí na 98% na modeli ZOE,” uviedol Eric Feunteun, riaditeľ divízie Elektrických vozidiel Renault.

Renault ponúka na trhu najkomplexnejší sortiment plne-elektrických vozidiel, vďaka čomu spĺňa rôznorodé požiadavky zákazníkov. Rad vozidiel tvorí kompaktné mestské auto ZOE, úžitkové vozidlo Kangoo ZE, kompaktné dvojmiestne vozidlo Twizy (úžitková verzia s označením Twizy Cargo) a sedan RSM SM3 ZE (najpredávanejší elektromobil v Kórei).

ZOE je najpredávanejší elektromobil v Európe s 23% podielom na trhu. Kangoo ZE, ktoré je lídrom v segmente úžitkových elektromobilov tretí rok po sebe, vyhral niekoľko zaujímavých tendrov, napríklad od francúzskej pošty, alebo od francúzskeho poskytovateľa elektriny ERDF v Nórsku. Modelov Twizy sa predalo približne 17 000 kusov, čo dokazuje, že model ponúka nové spôsoby ako precestovať svet. Takisto ponúka možnosť zdieľať technológie a inovácie v Európe a Severnej Amerike.

Renault, kľúčový hráč na trhu s elektromobilmi
Vďaka elektrickým inováciám, ktoré sú odskúšané v závodoch Formula E, je Renault prirodzene lídrom na trhu s najväčším počtom zákazníkov. Od začiatku Renault myslel na globálnu stratégiu v oblasti elektrickej mobility, preto vyvíja aj infraštruktúru. V súčasnosti je vo svete viac ako 100 000 verejných elektrických nabíjačiek, z toho 80 000 je v Európe a tento počet sa neustále zvyšuje. Renault napríklad podporuje projekt Európskej komisie pre TEN-T (transeurópska prepravná sieť). Nainštaloval viac ako 2300 rýchlonabíjacích terminálov popri hlavných cestách a kľúčových trasách vo viac ako 15-tich krajinách.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá