24.8.2012 0 Comments

Rekordné letné horúčavy zvýšili záujem Slovákov aj o elektroniku

Vysoké teploty a dovolenkové cesty mali túto letnú sezónu vplyv aj na zvýšený záujem Slovákov o kúpu elektrospotrebičov, a to najmä z bielej a výpočtovej techniky. Počas horúcich letných dní bol najväčší záujem o klimatizácie a ventilátory, pri ktorých zaznamenala sieť Expert Elektro medziročný nárast predaja o viac ako 85 %. Trendom tohto leta boli aj populárne tablety, čítačky kníh, digitálne fotoaparáty a prenosné DVD prehrávače, ktoré si zákazníci kupovali ako praktických spoločníkov na dovolenkové cesty.

„Už tradične sme počas letnej sezóny zaznamenali zvýšenú návštevnosť našich predajní, ktorú tento rok ešte výraznejšie ovplyvnili vysoké teploty. Zákazníci mali záujem predovšetkým o ventilátory a klimatizácie, ale aj o prenosnú výpočtovú techniku. Medziročne si polepšil aj predaj LED a LCD televízorov, a to najmä v súvislosti s letnými olympijskými hrami v Londýne," hovorí Miroslav Šaškievič, obchodný manažér siete Expert Elektro na Slovensku.

Trendom tohto leta boli v rámci bielej elektroniky najmä mobilné klimatizácie a stolné a stojanové ventilátory, pri ktorých sieť predajní Expert Elektro zaznamenala v mesiacoch jún až august medziročný nárast predaja o viac ako 85 %. V letných dňoch, kedy teploty dosahovali rekordné hodnoty sa predaj ventilátorov a klimatizácií zvýšil o viac než 100 % oproti dňom s priemernými teplotami.

S letným dovolenkovým obdobím súvisel aj nárast predaja v segmente prenosnej výpočtovej techniky, a to predovšetkým stále populárnejších tabletov, čítačiek kníh, digitálnych fotoaparátov, ale aj prenosných DVD prehrávačov. Tie sú mimoriadne obľúbené hlavne u zákazníkov s malými deťmi, ktoré tak môžu jednoducho a účinne zabaviť počas dlhých dovolenkových ciest.

Predovšetkým digitálne fotoaparáty s príslušenstvom sa už tradične počas letnej sezóny tešili zvýšenému záujmu kupujúcich, ktorý bol porovnateľný s predvianočným obdobím. Ich predaj stúpol v letných mesiacoch o viac ako 90 % v porovnaní s mesiacmi apríl až máj" dodal Miroslav Šaškievič.

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Biznis

PR: PAM – správa privilegovaných účtov

19.10.2016 00:07

Prečo neukladať heslá v Exceli? Skratka PAM v nadpise znamená Privileged Account Management, čiže správa privilegovaný účtov. Takto sa zvyknú označovať nástroje na zabezpečenie a správu prístupových ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá