24.8.2012 0 Comments

Rekordné letné horúčavy zvýšili záujem Slovákov aj o elektroniku

Vysoké teploty a dovolenkové cesty mali túto letnú sezónu vplyv aj na zvýšený záujem Slovákov o kúpu elektrospotrebičov, a to najmä z bielej a výpočtovej techniky. Počas horúcich letných dní bol najväčší záujem o klimatizácie a ventilátory, pri ktorých zaznamenala sieť Expert Elektro medziročný nárast predaja o viac ako 85 %. Trendom tohto leta boli aj populárne tablety, čítačky kníh, digitálne fotoaparáty a prenosné DVD prehrávače, ktoré si zákazníci kupovali ako praktických spoločníkov na dovolenkové cesty.

„Už tradične sme počas letnej sezóny zaznamenali zvýšenú návštevnosť našich predajní, ktorú tento rok ešte výraznejšie ovplyvnili vysoké teploty. Zákazníci mali záujem predovšetkým o ventilátory a klimatizácie, ale aj o prenosnú výpočtovú techniku. Medziročne si polepšil aj predaj LED a LCD televízorov, a to najmä v súvislosti s letnými olympijskými hrami v Londýne," hovorí Miroslav Šaškievič, obchodný manažér siete Expert Elektro na Slovensku.

Trendom tohto leta boli v rámci bielej elektroniky najmä mobilné klimatizácie a stolné a stojanové ventilátory, pri ktorých sieť predajní Expert Elektro zaznamenala v mesiacoch jún až august medziročný nárast predaja o viac ako 85 %. V letných dňoch, kedy teploty dosahovali rekordné hodnoty sa predaj ventilátorov a klimatizácií zvýšil o viac než 100 % oproti dňom s priemernými teplotami.

S letným dovolenkovým obdobím súvisel aj nárast predaja v segmente prenosnej výpočtovej techniky, a to predovšetkým stále populárnejších tabletov, čítačiek kníh, digitálnych fotoaparátov, ale aj prenosných DVD prehrávačov. Tie sú mimoriadne obľúbené hlavne u zákazníkov s malými deťmi, ktoré tak môžu jednoducho a účinne zabaviť počas dlhých dovolenkových ciest.

Predovšetkým digitálne fotoaparáty s príslušenstvom sa už tradične počas letnej sezóny tešili zvýšenému záujmu kupujúcich, ktorý bol porovnateľný s predvianočným obdobím. Ich predaj stúpol v letných mesiacoch o viac ako 90 % v porovnaní s mesiacmi apríl až máj" dodal Miroslav Šaškievič.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá