24.8.2012 0 Comments

Rekordné letné horúčavy zvýšili záujem Slovákov aj o elektroniku

Vysoké teploty a dovolenkové cesty mali túto letnú sezónu vplyv aj na zvýšený záujem Slovákov o kúpu elektrospotrebičov, a to najmä z bielej a výpočtovej techniky. Počas horúcich letných dní bol najväčší záujem o klimatizácie a ventilátory, pri ktorých zaznamenala sieť Expert Elektro medziročný nárast predaja o viac ako 85 %. Trendom tohto leta boli aj populárne tablety, čítačky kníh, digitálne fotoaparáty a prenosné DVD prehrávače, ktoré si zákazníci kupovali ako praktických spoločníkov na dovolenkové cesty.

„Už tradične sme počas letnej sezóny zaznamenali zvýšenú návštevnosť našich predajní, ktorú tento rok ešte výraznejšie ovplyvnili vysoké teploty. Zákazníci mali záujem predovšetkým o ventilátory a klimatizácie, ale aj o prenosnú výpočtovú techniku. Medziročne si polepšil aj predaj LED a LCD televízorov, a to najmä v súvislosti s letnými olympijskými hrami v Londýne," hovorí Miroslav Šaškievič, obchodný manažér siete Expert Elektro na Slovensku.

Trendom tohto leta boli v rámci bielej elektroniky najmä mobilné klimatizácie a stolné a stojanové ventilátory, pri ktorých sieť predajní Expert Elektro zaznamenala v mesiacoch jún až august medziročný nárast predaja o viac ako 85 %. V letných dňoch, kedy teploty dosahovali rekordné hodnoty sa predaj ventilátorov a klimatizácií zvýšil o viac než 100 % oproti dňom s priemernými teplotami.

S letným dovolenkovým obdobím súvisel aj nárast predaja v segmente prenosnej výpočtovej techniky, a to predovšetkým stále populárnejších tabletov, čítačiek kníh, digitálnych fotoaparátov, ale aj prenosných DVD prehrávačov. Tie sú mimoriadne obľúbené hlavne u zákazníkov s malými deťmi, ktoré tak môžu jednoducho a účinne zabaviť počas dlhých dovolenkových ciest.

Predovšetkým digitálne fotoaparáty s príslušenstvom sa už tradične počas letnej sezóny tešili zvýšenému záujmu kupujúcich, ktorý bol porovnateľný s predvianočným obdobím. Ich predaj stúpol v letných mesiacoch o viac ako 90 % v porovnaní s mesiacmi apríl až máj" dodal Miroslav Šaškievič.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá