Image
3.7.2014 0 Comments

Quickoffice nečakane končí, Google ho používal na konkurenčný boj s Microsoftom

QuickOffice2.jpg V súvislosti s oznámením nových funkcií pre svoje produktívne aplikácie Google v tichosti informoval aj o ukončení vývoja Quickoffice a plánovanom odstránení softvéru z obchodov Google Play a App Store.

Vďaka novej integrácii Quickoffice s aplikáciami Google Apps, Sheets a Slides bude Quickoffice počas nasledujúcich týždňov odstránený z Google Play aj App Store," napísal Google v krátkom oznámení, ktoré zverejnil na oficiálnom blogu Google Apps. Existujúci používatelia nástroja vraj môžu aj naďalej pokračovať v jeho používaní, ale už nezískajú žiadne nové funkcie.

V súčasnosti je aplikácia stále k dispozícii na stiahnutie na oboch platformách.
Koniec Quickoffice prišiel pomerne nečakane. Koncom apríla Google rozdelil aplikáciu Google Drive - kedysi jediný prístupový bod k súborom z nástrojov Google Docs, Sheets a Slides - na tri samostatné programy pre Android a iOS. Vďaka tomu ešte vzrástla nadbytočnosť Quickoffice.

Medzi hlavné oznámené zmeny v Google Docs, Sheets a Slides patrí podpora dokumentov vytvorených v MS Office bez nutnosti ich predchádzajúceho prevodu do vlastných formátov Googlu. Hlavným cieľom tejto zmeny je podľa Googlu uľahčiť používateľom služby Google Apps for Busines zdieľať dokumenty MS Office s ostatnými používateľmi. Programy z balíka MS Office sú totiž stále štandardom vo väčšine podnikov a formáty docx, xlsx alebo pptx na firemných počítačoch hrajú prím.

Používatelia zariadení s operačným systémom Android môžu novú funkciu používať už od 25. júna. Verzie aplikácií pre iOS zatiaľ nedostali potrebnú aktualizáciu. Majitelia zariadení od Applu sa pravdepodobne dočkajú v nasledujúcich týždňoch. Zmena sa týka aj desktopových verzií programov. Používatelia Chrome OS majú k editácii dokumentov MS Office okamžitý prístup, zatiaľ čo používatelia prehliadača Chrome vo Windows a OS X si musia stiahnuť a nainštalovať potrebné rozšírenie, ktoré je dostupné zadarmo.

Google zmenami reagoval na marcový krok Microsoftu, ktorý uvoľnil Office pre iPady a prerušil väzby medzi Office 365 a Office Mobile pre Android aj iOS. Office pre mobilné zariadenia je k dispozícii zadarmo, majitelia iPadov si musia zakúpiť predplatné Office 365.

Google získal Quickoffice v roku 2012 a pôvodný vývojový tím zahrnul do vývojového tímu Google Apps. Po dobu dvoch rokov Google používal Quickoffice na konkurenčný boj s Microsoftom.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá