Image
3.7.2014 0 Comments

Quickoffice nečakane končí, Google ho používal na konkurenčný boj s Microsoftom

QuickOffice2.jpg V súvislosti s oznámením nových funkcií pre svoje produktívne aplikácie Google v tichosti informoval aj o ukončení vývoja Quickoffice a plánovanom odstránení softvéru z obchodov Google Play a App Store.

Vďaka novej integrácii Quickoffice s aplikáciami Google Apps, Sheets a Slides bude Quickoffice počas nasledujúcich týždňov odstránený z Google Play aj App Store," napísal Google v krátkom oznámení, ktoré zverejnil na oficiálnom blogu Google Apps. Existujúci používatelia nástroja vraj môžu aj naďalej pokračovať v jeho používaní, ale už nezískajú žiadne nové funkcie.

V súčasnosti je aplikácia stále k dispozícii na stiahnutie na oboch platformách.
Koniec Quickoffice prišiel pomerne nečakane. Koncom apríla Google rozdelil aplikáciu Google Drive - kedysi jediný prístupový bod k súborom z nástrojov Google Docs, Sheets a Slides - na tri samostatné programy pre Android a iOS. Vďaka tomu ešte vzrástla nadbytočnosť Quickoffice.

Medzi hlavné oznámené zmeny v Google Docs, Sheets a Slides patrí podpora dokumentov vytvorených v MS Office bez nutnosti ich predchádzajúceho prevodu do vlastných formátov Googlu. Hlavným cieľom tejto zmeny je podľa Googlu uľahčiť používateľom služby Google Apps for Busines zdieľať dokumenty MS Office s ostatnými používateľmi. Programy z balíka MS Office sú totiž stále štandardom vo väčšine podnikov a formáty docx, xlsx alebo pptx na firemných počítačoch hrajú prím.

Používatelia zariadení s operačným systémom Android môžu novú funkciu používať už od 25. júna. Verzie aplikácií pre iOS zatiaľ nedostali potrebnú aktualizáciu. Majitelia zariadení od Applu sa pravdepodobne dočkajú v nasledujúcich týždňoch. Zmena sa týka aj desktopových verzií programov. Používatelia Chrome OS majú k editácii dokumentov MS Office okamžitý prístup, zatiaľ čo používatelia prehliadača Chrome vo Windows a OS X si musia stiahnuť a nainštalovať potrebné rozšírenie, ktoré je dostupné zadarmo.

Google zmenami reagoval na marcový krok Microsoftu, ktorý uvoľnil Office pre iPady a prerušil väzby medzi Office 365 a Office Mobile pre Android aj iOS. Office pre mobilné zariadenia je k dispozícii zadarmo, majitelia iPadov si musia zakúpiť predplatné Office 365.

Google získal Quickoffice v roku 2012 a pôvodný vývojový tím zahrnul do vývojového tímu Google Apps. Po dobu dvoch rokov Google používal Quickoffice na konkurenčný boj s Microsoftom.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá