Image
18.8.2015 0 Comments

Prieskum: 60 % Slovákov si berie na dovolenku počítač, viac ako polovica z nich pracuje

Romantika na dovolenke áno, ale jedine s počítačom a internetom! Prieskum spoločnosti Intel v Českej republike a na Slovensku skúmal, ako technológie ovplyvňujú správanie používateľov mobilných počítačových zariadení na dovolenke.

Šesťdesiatjeden percent používateľov mobilných zariadení typu tablet, notebook alebo „dva v jednom" si berie svoje prístroje na dovolenku so sebou. Na dovolenke pracujú viac ako dve tretiny mužov, 45 % intenzívne. Podiel pracujúcich žien je nižší, napriek tomu nadpolovičný (55 %). Neprítomnosť mobilného počítačového zariadenia u viac ako polovice ich používateľov vzbudzuje pocit chýbania, s prístrojom vo vrecku sa tretina ľudí cíti šťastnejšia a bezpečnejšia.

Z hľadiska reálnej mobility najlepšie vychádzajú tablety, ktoré si so sebou na cesty berú štyria z piatich majiteľov (80 %). Obdobne je to pri zariadeniach „dva v jednom", so sebou ich berie 53 % majiteľov. Ako najmenej mobilné z prieskumu vychádzajú notebooky, ktoré cestujú s každým druhým majiteľom (50 %).

Do mužskej preferencie zariadení vyznačujúcich sa solidným výkonom, ako sú zariadenia „dva v jednom" a notebooky, sa premieta, že muži aj na dovolenke zostávajú v intenzívnejšom kontakte so svojou prácou. Aj v dňoch zaslúženého oddychu pri vode alebo na horách pracuje 70 % slovenských mužov, z toho takmer polovica (45 %) uviedla, že veľmi často alebo často. Podiel občas pracujúcich žien je nižší, ale aj tak nadpolovičný (55,1 %); 30 % percent slovenských žien pracuje na dovolenke veľmi často alebo často.

Pre ženy je najdôležitejšia charakteristika mobilných zariadení ich pohodlné ovládanie, napríklad aj preto, aby mohli byť cez sociálne siete v kontakte so svojou rodinou a priateľmi či fotiť a natáčať videá, čo sú dve dovolenkové činnosti, ktoré oslovená generácia digitalizovaných žien preferuje výraznejšie ako muži.

Práve udržiavanie kontaktov s rodinou a priateľmi doma cez e-mail alebo sociálne siete je vôbec najčastejšia činnosť, pre ktorú sa hodí mať počítač na dovolenke so sebou, týka sa 84 % dopytovaných, nasleduje vyhľadávanie informácií súvisiacich s dovolenkou (77 %), sledovanie obľúbených webov (59,4 %), sledovanie filmov a multimédií (55,1 %) a sprostredkovaní zábavy pre členov rodiny alebo priateľov na ceste (50,8 %). Vysoký počet cestovateľov s počítačom fotí a natáča videá (46 %), hrá hry (37,5 %), 30 % ich využíva na úpravu fotiek a strihanie videí.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Predaj tabletov klesá aj v treťom štvrťroku. Najviac to pocítili Apple a Samsung, Amazon, naopak, raketovo rastie

08.11.2016 00:10

Podľa predbežných údajov spoločnosti IDC v treťom štvrťroku 2016 (3Q16) pokračoval na svetových trhoch prepad dodávok tabletov. Hoci dodávky v 3Q16 vzrástli v porovnaní s druhým štvrťrokom 2016 o 9,8 ...

Prieskumy trhu 2

Prieskum: Po akých počítačoch túžia Slováci, ako často ich menia a koľko sú ochotní zaplatiť

04.11.2016 00:12

Spotrebiteľský prieskum Microsoftu odhalil niekoľko zaujímavých atribútov. Slováci, ale aj Česi si na nákup notebooku či tabletu radšej zájdu do kamenného obchodu. V e-shopoch nakupujú najmä mladí ľud ...

Prieskumy trhu

Samsung aj Apple vedú rebríček. Z podielu im však stále viac ukrajujú čínske značky

02.11.2016 00:07

Podľa prieskumu spoločnosti IDC sa v treťom štvrťroku 2016 dodalo na svetový trh 362,9 milióna smartfónov. Aj napriek stiahnutiu Samsung Galaxy Note 7 objem dodávok v medziročnom porovnaní vzrástol o  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá