Image
18.8.2015 0 Comments

Prieskum: 60 % Slovákov si berie na dovolenku počítač, viac ako polovica z nich pracuje

Romantika na dovolenke áno, ale jedine s počítačom a internetom! Prieskum spoločnosti Intel v Českej republike a na Slovensku skúmal, ako technológie ovplyvňujú správanie používateľov mobilných počítačových zariadení na dovolenke.

Šesťdesiatjeden percent používateľov mobilných zariadení typu tablet, notebook alebo „dva v jednom" si berie svoje prístroje na dovolenku so sebou. Na dovolenke pracujú viac ako dve tretiny mužov, 45 % intenzívne. Podiel pracujúcich žien je nižší, napriek tomu nadpolovičný (55 %). Neprítomnosť mobilného počítačového zariadenia u viac ako polovice ich používateľov vzbudzuje pocit chýbania, s prístrojom vo vrecku sa tretina ľudí cíti šťastnejšia a bezpečnejšia.

Z hľadiska reálnej mobility najlepšie vychádzajú tablety, ktoré si so sebou na cesty berú štyria z piatich majiteľov (80 %). Obdobne je to pri zariadeniach „dva v jednom", so sebou ich berie 53 % majiteľov. Ako najmenej mobilné z prieskumu vychádzajú notebooky, ktoré cestujú s každým druhým majiteľom (50 %).

Do mužskej preferencie zariadení vyznačujúcich sa solidným výkonom, ako sú zariadenia „dva v jednom" a notebooky, sa premieta, že muži aj na dovolenke zostávajú v intenzívnejšom kontakte so svojou prácou. Aj v dňoch zaslúženého oddychu pri vode alebo na horách pracuje 70 % slovenských mužov, z toho takmer polovica (45 %) uviedla, že veľmi často alebo často. Podiel občas pracujúcich žien je nižší, ale aj tak nadpolovičný (55,1 %); 30 % percent slovenských žien pracuje na dovolenke veľmi často alebo často.

Pre ženy je najdôležitejšia charakteristika mobilných zariadení ich pohodlné ovládanie, napríklad aj preto, aby mohli byť cez sociálne siete v kontakte so svojou rodinou a priateľmi či fotiť a natáčať videá, čo sú dve dovolenkové činnosti, ktoré oslovená generácia digitalizovaných žien preferuje výraznejšie ako muži.

Práve udržiavanie kontaktov s rodinou a priateľmi doma cez e-mail alebo sociálne siete je vôbec najčastejšia činnosť, pre ktorú sa hodí mať počítač na dovolenke so sebou, týka sa 84 % dopytovaných, nasleduje vyhľadávanie informácií súvisiacich s dovolenkou (77 %), sledovanie obľúbených webov (59,4 %), sledovanie filmov a multimédií (55,1 %) a sprostredkovaní zábavy pre členov rodiny alebo priateľov na ceste (50,8 %). Vysoký počet cestovateľov s počítačom fotí a natáča videá (46 %), hrá hry (37,5 %), 30 % ich využíva na úpravu fotiek a strihanie videí.


Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Hybridné zariadenia predstavujú nový štandard. Čaká nás budúcnosť bez notebookov?

12.09.2016 00:22

Vo svete, kde každý rok stále rýchlejšie vznikajú nové technológie, je zaujímavé čítať o tom, ktoré technológie sú údajne na zostupe. Minulý mesiac napríklad ukázala štúdia spoločnosti comScore, že su ...

Prieskumy trhu 2

Vo Švédsku končí na skládkach len 1 % komunálneho odpadu

12.09.2016 00:10

Švédsko je lídrom v ochrane životného prostredia. Svedčí o tom okrem iného  aj projekt elektrických ciest, určených pre vozidlá, ktoré sú priťažké na to, aby boli poháňané iba elektrinou. Prvý dvojkil ...

Prieskumy trhu

PRIESKUM: Bankovú mobilnú aplikáciu využíva týždenne 22 % Slovákov

31.08.2016 00:07

Raz za týždeň využíva mobilnú aplikáciu svojej banky 22 % Slovákov. Takmer každý deň aplikáciu využije 14 % oslovených respondentov. V ČR je situácia obdobná, keď v oboch prípadoch sú výsledky len o p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá