Image
31.8.2012 0 Comments

Prieskum: 12 % používateľov by využilo svoje mobilné telefóny na sledovanie svojich partnerov

osemjadrova-grafika-v-mobile.jpg Spoločnosť GFI Software zverejnila nový prieskum, ktorý odhalil, že lokalizačné funkcie na mobilných telefónoch sú medzi bežnými používateľmi veľmi populárne, ale nielen na vyhľadávanie stratených zariadení. V rámci ankety, v ktorej sa zúčastnilo viac ako 1000 respondentov, 12 % z nich uviedlo, že by lokalizačné funkcie využili na určenie aktuálneho miesta pobytu svojho partnera, a 31 % na získanie informácií o mieste pobytu svojich dospievajúcich detí počas víkendových večerov. Viac než polovica (59 %) takisto uviedla, že by tieto funkcie využila všeobecne na zistenie geografickej polohy svojich detí a uistenia sa, že došli na predpokladané miesto pobytu v poriadku.

Kľúčové zistenia prieskumu zahŕňajú tieto poznatky:

• 29 % používateľov vo veku od 16 do 24 rokov a 25 % vo veku od 25 do 34 rokov využíva inteligentné telefóny či tablety ako hlavný prostriedok na prístup k internetu či na kontrolu elektronickej pošty.

• S pribúdajúcim vekom podiel týchto používateľov prudko klesá - 14 % vo vekovej skupine 35 - 44 rokov, 8 % v skupine 45 - 54 rokov a iba 3 % používateľov vo veku nad 55 rokov.

• V prípade straty mobilného telefónu sa iba štvrtina respondentov obáva krádeže osobných informácií. Pre používateľov sú oveľa nepríjemnejším problémom náklady na kúpu nového telefónu, obnova kontaktov a strata dôležitých fotografií.

• 35 % používateľov verí, že ich osobné dáta sú ľahko nahraditeľné a ich strata pre nich nepredstavuje bezpečnostné riziko.

• Jedna tretina používateľov verí tomu, že buď ich operátor, alebo výrobca ich telefónu je zodpovedný za bezpečnosť dát uložených v ich mobilnom telefóne.

Ďalšia neprebádaná oblasť je využívanie inteligentných telefónov deťmi. Rodičia môžu byť extrémne opatrní pri sledovaní toho, ako deti využívajú internet na domácich počítačoch, ale už nesledujú správanie sa svojich potomkov na mobilných zariadeniach, kde deti môžu komunikovať s kýmkoľvek a odkiaľkoľvek bez akejkoľvek kontroly. Z tohto dôvodu je monitorovanie inteligentných telefónov detí prinajmenšom rovnako dôležité ako monitorovanie ich aktivít na osobnom počítači či notebooku. Výsledky prieskumu ukazujú rôzne názory na nevyhnutnosť sledovania mobilných telefónov detí v závislosti od ich veku - pod 10 rokov (17 % rodičov by sledovalo mobil detí v tomto veku), 10 - 12 rokov (18 %), 12 - 14 rokov (13 %), 14 - 16 rokov (6 %), nad 16 rokov (2 %). Okrem toho 38 % respondentov si myslí, že by deti nemali vlastniť inteligentný telefón vôbec.


Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Hybridné zariadenia predstavujú nový štandard. Čaká nás budúcnosť bez notebookov?

12.09.2016 00:22

Vo svete, kde každý rok stále rýchlejšie vznikajú nové technológie, je zaujímavé čítať o tom, ktoré technológie sú údajne na zostupe. Minulý mesiac napríklad ukázala štúdia spoločnosti comScore, že su ...

Prieskumy trhu 2

Vo Švédsku končí na skládkach len 1 % komunálneho odpadu

12.09.2016 00:10

Švédsko je lídrom v ochrane životného prostredia. Svedčí o tom okrem iného  aj projekt elektrických ciest, určených pre vozidlá, ktoré sú priťažké na to, aby boli poháňané iba elektrinou. Prvý dvojkil ...

Prieskumy trhu

PRIESKUM: Bankovú mobilnú aplikáciu využíva týždenne 22 % Slovákov

31.08.2016 00:07

Raz za týždeň využíva mobilnú aplikáciu svojej banky 22 % Slovákov. Takmer každý deň aplikáciu využije 14 % oslovených respondentov. V ČR je situácia obdobná, keď v oboch prípadoch sú výsledky len o p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá