Image
31.8.2012 0 Comments

Prieskum: 12 % používateľov by využilo svoje mobilné telefóny na sledovanie svojich partnerov

osemjadrova-grafika-v-mobile.jpg Spoločnosť GFI Software zverejnila nový prieskum, ktorý odhalil, že lokalizačné funkcie na mobilných telefónoch sú medzi bežnými používateľmi veľmi populárne, ale nielen na vyhľadávanie stratených zariadení. V rámci ankety, v ktorej sa zúčastnilo viac ako 1000 respondentov, 12 % z nich uviedlo, že by lokalizačné funkcie využili na určenie aktuálneho miesta pobytu svojho partnera, a 31 % na získanie informácií o mieste pobytu svojich dospievajúcich detí počas víkendových večerov. Viac než polovica (59 %) takisto uviedla, že by tieto funkcie využila všeobecne na zistenie geografickej polohy svojich detí a uistenia sa, že došli na predpokladané miesto pobytu v poriadku.

Kľúčové zistenia prieskumu zahŕňajú tieto poznatky:

• 29 % používateľov vo veku od 16 do 24 rokov a 25 % vo veku od 25 do 34 rokov využíva inteligentné telefóny či tablety ako hlavný prostriedok na prístup k internetu či na kontrolu elektronickej pošty.

• S pribúdajúcim vekom podiel týchto používateľov prudko klesá - 14 % vo vekovej skupine 35 - 44 rokov, 8 % v skupine 45 - 54 rokov a iba 3 % používateľov vo veku nad 55 rokov.

• V prípade straty mobilného telefónu sa iba štvrtina respondentov obáva krádeže osobných informácií. Pre používateľov sú oveľa nepríjemnejším problémom náklady na kúpu nového telefónu, obnova kontaktov a strata dôležitých fotografií.

• 35 % používateľov verí, že ich osobné dáta sú ľahko nahraditeľné a ich strata pre nich nepredstavuje bezpečnostné riziko.

• Jedna tretina používateľov verí tomu, že buď ich operátor, alebo výrobca ich telefónu je zodpovedný za bezpečnosť dát uložených v ich mobilnom telefóne.

Ďalšia neprebádaná oblasť je využívanie inteligentných telefónov deťmi. Rodičia môžu byť extrémne opatrní pri sledovaní toho, ako deti využívajú internet na domácich počítačoch, ale už nesledujú správanie sa svojich potomkov na mobilných zariadeniach, kde deti môžu komunikovať s kýmkoľvek a odkiaľkoľvek bez akejkoľvek kontroly. Z tohto dôvodu je monitorovanie inteligentných telefónov detí prinajmenšom rovnako dôležité ako monitorovanie ich aktivít na osobnom počítači či notebooku. Výsledky prieskumu ukazujú rôzne názory na nevyhnutnosť sledovania mobilných telefónov detí v závislosti od ich veku - pod 10 rokov (17 % rodičov by sledovalo mobil detí v tomto veku), 10 - 12 rokov (18 %), 12 - 14 rokov (13 %), 14 - 16 rokov (6 %), nad 16 rokov (2 %). Okrem toho 38 % respondentov si myslí, že by deti nemali vlastniť inteligentný telefón vôbec.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Predaj tabletov klesá aj v treťom štvrťroku. Najviac to pocítili Apple a Samsung, Amazon, naopak, raketovo rastie

08.11.2016 00:10

Podľa predbežných údajov spoločnosti IDC v treťom štvrťroku 2016 (3Q16) pokračoval na svetových trhoch prepad dodávok tabletov. Hoci dodávky v 3Q16 vzrástli v porovnaní s druhým štvrťrokom 2016 o 9,8 ...

Prieskumy trhu 2

Prieskum: Po akých počítačoch túžia Slováci, ako často ich menia a koľko sú ochotní zaplatiť

04.11.2016 00:12

Spotrebiteľský prieskum Microsoftu odhalil niekoľko zaujímavých atribútov. Slováci, ale aj Česi si na nákup notebooku či tabletu radšej zájdu do kamenného obchodu. V e-shopoch nakupujú najmä mladí ľud ...

Prieskumy trhu

Samsung aj Apple vedú rebríček. Z podielu im však stále viac ukrajujú čínske značky

02.11.2016 00:07

Podľa prieskumu spoločnosti IDC sa v treťom štvrťroku 2016 dodalo na svetový trh 362,9 milióna smartfónov. Aj napriek stiahnutiu Samsung Galaxy Note 7 objem dodávok v medziročnom porovnaní vzrástol o  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá