Image
31.8.2012 0 Comments

Prieskum: 12 % používateľov by využilo svoje mobilné telefóny na sledovanie svojich partnerov

osemjadrova-grafika-v-mobile.jpg Spoločnosť GFI Software zverejnila nový prieskum, ktorý odhalil, že lokalizačné funkcie na mobilných telefónoch sú medzi bežnými používateľmi veľmi populárne, ale nielen na vyhľadávanie stratených zariadení. V rámci ankety, v ktorej sa zúčastnilo viac ako 1000 respondentov, 12 % z nich uviedlo, že by lokalizačné funkcie využili na určenie aktuálneho miesta pobytu svojho partnera, a 31 % na získanie informácií o mieste pobytu svojich dospievajúcich detí počas víkendových večerov. Viac než polovica (59 %) takisto uviedla, že by tieto funkcie využila všeobecne na zistenie geografickej polohy svojich detí a uistenia sa, že došli na predpokladané miesto pobytu v poriadku.

Kľúčové zistenia prieskumu zahŕňajú tieto poznatky:

• 29 % používateľov vo veku od 16 do 24 rokov a 25 % vo veku od 25 do 34 rokov využíva inteligentné telefóny či tablety ako hlavný prostriedok na prístup k internetu či na kontrolu elektronickej pošty.

• S pribúdajúcim vekom podiel týchto používateľov prudko klesá - 14 % vo vekovej skupine 35 - 44 rokov, 8 % v skupine 45 - 54 rokov a iba 3 % používateľov vo veku nad 55 rokov.

• V prípade straty mobilného telefónu sa iba štvrtina respondentov obáva krádeže osobných informácií. Pre používateľov sú oveľa nepríjemnejším problémom náklady na kúpu nového telefónu, obnova kontaktov a strata dôležitých fotografií.

• 35 % používateľov verí, že ich osobné dáta sú ľahko nahraditeľné a ich strata pre nich nepredstavuje bezpečnostné riziko.

• Jedna tretina používateľov verí tomu, že buď ich operátor, alebo výrobca ich telefónu je zodpovedný za bezpečnosť dát uložených v ich mobilnom telefóne.

Ďalšia neprebádaná oblasť je využívanie inteligentných telefónov deťmi. Rodičia môžu byť extrémne opatrní pri sledovaní toho, ako deti využívajú internet na domácich počítačoch, ale už nesledujú správanie sa svojich potomkov na mobilných zariadeniach, kde deti môžu komunikovať s kýmkoľvek a odkiaľkoľvek bez akejkoľvek kontroly. Z tohto dôvodu je monitorovanie inteligentných telefónov detí prinajmenšom rovnako dôležité ako monitorovanie ich aktivít na osobnom počítači či notebooku. Výsledky prieskumu ukazujú rôzne názory na nevyhnutnosť sledovania mobilných telefónov detí v závislosti od ich veku - pod 10 rokov (17 % rodičov by sledovalo mobil detí v tomto veku), 10 - 12 rokov (18 %), 12 - 14 rokov (13 %), 14 - 16 rokov (6 %), nad 16 rokov (2 %). Okrem toho 38 % respondentov si myslí, že by deti nemali vlastniť inteligentný telefón vôbec.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

CES 2017: BMW i Inside Future a BMW HoloActive Touch – toto je budúcnosť automobilizmu

05.01.2017 09:42

BMW predstavilo nové koncepty a technológie pre autonómne riadené vozidlá. Na tlačovej konferencii bola predstavená štúdia elektromobilu BMW i Inside Future ktorá má za úlohu návštevníkom ukázať ako b ...

Prieskumy trhu

Prieskum: Výdavky na digitálne iniciatívy narastú v priebehu dvoch rokov o 50 %

27.12.2016 00:08

Že sa CIO v Európe, ale aj na strednom východe a v Afrike (región EMEA), zapájajú do digitálneho biznisu, dokazujú výsledky prieskumu Gartner 2017 CIO Agenda. Organizácia plnej polovice z nich sú aktí ...

Prieskumy trhu

Prieskum: Stredoeurópania sa prihlasujú na Facebook sedemkrát denne

23.12.2016 00:05

Spoločnosť Ericsson vo svojom najnovšom vydaní štúdie konštatuje, že telekomunikačný trh v strednej a východnej Európy (CEE) má rastúci trend, najmä vďaka stúpajúcemu používaniu smartfónov a aplikácií ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá