Image
31.8.2012 0 Comments

Google pridáva firemné nástroje do Google+

google-plus.jpg Ide o prvý krok pri vytváraní podnikovej verzie sociálnej siete Google+ určenej zákazníkom služby Google Apps. Vývojári najnovšie spustili verejné testovanie prvej súpravy firemných nástrojov pre Google+. Google o svojom úmysle vytvoriť samostatnú firemnú verziu svojej sociálnej siete informoval už v minulom roku s tým, že už firemnú sociálnu sieť testuje na vlastných zamestnancoch. V stredu spoločnosť zverejnila náhľadovú verziu niekoľkých nástrojov pre Google+, prispôsobených na používanie v pracovnom prostredí a zameraných na lepšiu spoluprácu používateľov cloudovej platformy Google Apps.

„Organizácie teraz majú možnosť vyskúšať si firemné nástroje v Google+ úplne zadarmo, a to až do konca roka 2013. Medzitým budeme priebežne pridávať ďalšie funkcie vytvorené na mieru podnikom," oznámil Clay Bavor, riaditeľ produktového manažmentu pre Google Apps.

Google+ bol pôvodne spustený ako čisto spotrebiteľská sociálna sieť v polovici minulého roka, dalo sa však očakávať, že Google čo nevidieť vytvorí aj verziu pre firemných zákazníkov a využije tak rastúcu popularitu firemných sociálnych sietí (ESN). Softvér ESN ponúka funkcionalitu Facebooku či Twitteru prevedenú do firemného prostredia, v ktorom má každý zamestnanec svoj profil a môže sa tak so svojimi spolupracovníkmi ľahko deliť o dôležité informácie a dokumenty, hodnotiť najrôznejší obsah, blogovať, diskutovať alebo vytvárať komunitné skupiny.

O dodávku riešenia ESN sa starajú špecializovaní výrobcovia, ako NewsGator, Jive Software a Socialtext, ale aj veľké organizácie, medzi ktoré patrí Microsoft, Cisco, IBM či Oracle. Tie pridávajú moduly ESN do svojich podnikových aplikácií a služieb. Nemožno sa čudovať, že získanie vlastných komponentov ESN pre službu Google Apps je pre Google veľmi dôležité.

Prvá súprava firemných nástrojov pre Google+ zahŕňa okrem iného funkcie na kontrolu nad zdieľaním obsahu zverejneného v tejto sieti. Zamestnanec sa tak napríklad môže rozhodnúť, že jeho príspevok uvidia iba jeho spolupracovníci a nikto ho nesmie ďalej zdieľať s niekým zvonku. Rovnako tak možno príspevok sprístupniť aj firemným partnerom a iným organizáciám mimo firmy.

Zdroj: Computerworld.czNechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Internet

Aplikácia Screens pre Android umožní vytvoriť zástupcu na spustenie aplikácií v režime rozdelenej obrazovky

05.01.2017 00:10

Čoraz väčšie displeje smartfónov ponúkajú plochu na spustenie dvoch aplikácií naraz na rozdelenej obrazovke. Podpora tejto možnosti bola zabudovaná aj do operačného systému Android Nougat. Vývojár s p ...

Internet

Najvyhľadávanejším výrazom na Googli je znova Facebook

15.12.2016 00:13

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších výrazov vo svojom vyhľadávači na Slovensku za rok 2016. Vôbec najčastejšie vyhľadávaným výrazom na slovenskej verzii Googlu je už šiesty raz p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá