Image
25.3.2014 0 Comments

Prichádza druhá generácia vývojového prototypu Oculus Rift, poznáme technické parametre a cenu

oculus_rift_dk2.jpg Spoločnosť Oculus VR začala prijímať predobjednávky na druhú generáciu svojich okuliarov na virtuálnu realitu Oculus Rift. Ide síce o vývojársky kit (DK2), ale objednať si ho môže ktokoľvek. Je to posledná vývojárska súprava pred tým, než príde na trh spotrebiteľský model.

DK2 má displej OLED s rozlíšením 960 × 1080 pre každé oko, takže výsledný obraz je 1080p. Obnovovacia frekvencia je 75 Hz, 72 Hz a 60 Hz a použitá optika by mala zabezpečiť 100° zorné pole. Oproti prvému vývojovému modelu s LCD displejom s rozlíšením 1280 × 800 pixelov (640 × 800 pre každé oko, 720p) ide teda o značné zlepšenie.

Vývojári zdokonalili aj polohovacie funkcie, ktoré majú prispôsobovať obraz pohybu hlavy používateľa. Po novom bude pohyb hlavy sledovať doplnkový snímač v podobe malej kamery, vybavenej infračerveným laserom a senzorom CMOS s obnovovacou frekvenciou 60 Hz. Tá je namontovaná na pevné miesto v miestnosti (napr. na stôl) a zaznamenáva pohyb, náklon a výšku hlavy používateľa, aby hra správne zareagovala aj pri jeho prikrčení či kľaknutí.

oculus_rift_dk2_camera.jpg

Okuliare majú zabudovaný gyroskop, akcelerometer a magnetometer, ktoré odosielajú dáta s frekvenciou 1000 Hz. Celá konštrukcia Oculus Rift DK2 má hmotnosť 440 g (bez kábla). DK2 má len jeden odpojiteľný kábel na pripojenie k počítaču. Na jeho konci sú dva konektory - HDMI na prenos obrazu z grafického výstupu a napájací konektor USB.

Druhá generácia Oculus Rift bude mať na trhu zdatnú konkurenciu v podobe nedávno predstavenej súpravy virtuálnej reality Morpheus od Sony pre PlayStation 4. Oculus Rift DK2 bude k dispozícii od júla za cenu 350 dolárov.

Zdroj: techspot.com
oculusvr.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá