Image
25.3.2014 0 Comments

Prichádza druhá generácia vývojového prototypu Oculus Rift, poznáme technické parametre a cenu

oculus_rift_dk2.jpg Spoločnosť Oculus VR začala prijímať predobjednávky na druhú generáciu svojich okuliarov na virtuálnu realitu Oculus Rift. Ide síce o vývojársky kit (DK2), ale objednať si ho môže ktokoľvek. Je to posledná vývojárska súprava pred tým, než príde na trh spotrebiteľský model.

DK2 má displej OLED s rozlíšením 960 × 1080 pre každé oko, takže výsledný obraz je 1080p. Obnovovacia frekvencia je 75 Hz, 72 Hz a 60 Hz a použitá optika by mala zabezpečiť 100° zorné pole. Oproti prvému vývojovému modelu s LCD displejom s rozlíšením 1280 × 800 pixelov (640 × 800 pre každé oko, 720p) ide teda o značné zlepšenie.

Vývojári zdokonalili aj polohovacie funkcie, ktoré majú prispôsobovať obraz pohybu hlavy používateľa. Po novom bude pohyb hlavy sledovať doplnkový snímač v podobe malej kamery, vybavenej infračerveným laserom a senzorom CMOS s obnovovacou frekvenciou 60 Hz. Tá je namontovaná na pevné miesto v miestnosti (napr. na stôl) a zaznamenáva pohyb, náklon a výšku hlavy používateľa, aby hra správne zareagovala aj pri jeho prikrčení či kľaknutí.

oculus_rift_dk2_camera.jpg

Okuliare majú zabudovaný gyroskop, akcelerometer a magnetometer, ktoré odosielajú dáta s frekvenciou 1000 Hz. Celá konštrukcia Oculus Rift DK2 má hmotnosť 440 g (bez kábla). DK2 má len jeden odpojiteľný kábel na pripojenie k počítaču. Na jeho konci sú dva konektory - HDMI na prenos obrazu z grafického výstupu a napájací konektor USB.

Druhá generácia Oculus Rift bude mať na trhu zdatnú konkurenciu v podobe nedávno predstavenej súpravy virtuálnej reality Morpheus od Sony pre PlayStation 4. Oculus Rift DK2 bude k dispozícii od júla za cenu 350 dolárov.

Zdroj: techspot.com
oculusvr.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá