Image
25.3.2014 0 Comments

Gmail zvýšil zabezpečenie – každá komunikácia medzi servermi je šifrovaná

gmail_security copy.jpg Od minulého týždňa Google používa šifrovaný protokol HTTPS pri všetkej mailovej komunikácii. Gmail síce podporuje HTTPS už od svojho vzniku a od roku 2010 sa toto nastavenie stalo predvoleným pre všetkých používateľov, no tí si ho mohli manuálne vypnúť. Teraz to však už nie je možné.

Správy posielané od používateľov na servery Gmailu teda nemôže prečítať nikto cudzí bez ohľadu na to, či používateľ využíva verejné Wi-Fi alebo sa prihlásil zo svojho počítača, telefónu či tabletu. Všetky odosielané i prijímané správy sú stopercentne šifrované aj pri pohybe medzi jednotlivými servermi Googlu.

Podľa vyjadrenia v blogovom príspevku Google považoval zabezpečenie komunikácie medzi servermi svojich dátových centier za najvyššiu prioritu po odhaleniach z minulého roka. Hoci Google nespomína vyslovene NSA, zrejme ide o ochranu pred činnosťou tejto agentúry, ktorá využíva diery v zabezpečení serverov veľkých spoločností na sledovanie používateľov.

V príspevku sa Google pochválil aj spoľahlivosťou svojej e-mailovej služby, ktorá bola v roku 2013 dostupná 99,978 % času, čo znamená pre používateľa v priemere menej ako dve hodiny nedostupnosti za celý rok.

Zdroj: gmailblog.blogspot.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Bezpečnosť 1

Ministri dopravy únie schválili prvé celoeurópske bezpečnostné pravidlá pre drony

05.12.2016 00:10

Ministri dopravy krajín Európskej únie schválili úpravu pravidiel v oblasti civilného letectva. Bezpečnosť v doprave bola pritom hlavnou témou zasadnutia, ktorého sa za predsedajúcu krajinu zúčastnil ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá