7.11.2012 0 Comments

Prehľadnejšie zverejňovanie zmlúv využíva Svidník, Podbrezová aj Valaská

Slovenské mestá a obce pokračujú v nastúpenom trende zvyšovania úrovne informatizácie a zlepšovania elektronických služieb pre občanov. Povinné zverejňovanie zmlúv, faktúr a objednávok je jednoduchšie a prehľadnejšie vo Svidníku, Podbrezovej, či Valaskej.

Mesto Svidník už niekoľko mesiacov využíva riešenie DATALAN DIGITÁLNE MESTO, ktoré umožňuje prehľadné zverejňovanie zmlúv, faktúr a objednávok, ako aj všeobecne záväzných nariadení a uznesení na portáli www.digitalnemesto.sk. Modul Povinné zverejňovanie z dielne DATALANu je nenáročným prenájmom softvéru, vďaka ktorému je možné preniesť informácie jediným klikom z back-office mestského či obecného úradu priamo na web.

Povinné zverejňovanie od spoločnosti DATALAN sa zaslúžilo aj o významný úspech mesta Svidník v najnovšom prieskume Transparency International Slovensko, v ktorom sa mesto umiestnilo na 18. mieste v kvalite zverejňovania zmlúv na internete, kde získalo 90 bodov zo 100. „Oproti minulému roku, kedy sme sa umiestnili na 81. mieste, sme zaznamenali výrazný pokrok vďaka používaniu softvéru zo spoločnosti DATALAN. Presvedčili sme sa, že DIGITÁLNE MESTO patrí k špičkovým produktom a rozhodnutie pre spoločnosť DATALAN bolo naozaj správne," uviedol Ing. Jozef Pajzinka zo sekretariátu prednostu mesta Svidník.

Rovnako ako mesto Svidník, aj ďalšie mestá a obce nasledujú trend transparentnej komunikácie a zvyšovania úrovne informatizácie. Povinné zverejňovanie pod značkou DATALAN tiež naštartovali obce Valaská a Podbrezová.

Starosta Valaskej Ing. Juraj Uhrin privítal efektívnu informačnú podporu všetkých agend, elimináciu duplicít a chýb, a v neposlednom rade časovú úsporu, ktorú modul Povinné zverejňovanie prináša. Rovnaké výhody ocenil aj starosta Podbrezovej Mgr. Ladislav Kardhordó.

Povinné zverejňovanie je jedným zo základných štyroch modulov rodiny riešení DATALAN DIGITÁLNE MESTO, medzi ktoré patria aj samosprávami obľúbený modul Digitálne zastupiteľstvo, On-line formuláre či Elektronické aukcie. Moduly je možné prenajať si komplexne aj jednotlivo na neurčitý čas, podľa individuálnych potrieb danej samosprávy. Výhody prenájmu spočívajú nielen v úspore prostriedkov, keďže finančne nenáročný prenájom nezaťaží miestny rozpočet, ale aj v jednoduchosti aplikácie a používania riešenia, vďaka čomu mesto nepotrebuje investovať do odborných školení a náročných technológií.

Novinka v rámci riešenia DATALAN DIGITÁLNE MESTO - mobilná aplikácia Mesto v mobile, získala 1. miesto v kategórii „Nové služby" na ITAPA 2012 a tiež užšiu nomináciu v rámci hodnotenia IT PROJEKT roka 2012 na výročnom oceňovaní IT GALA.

Riešenie DATALAN DIGITÁLNE MESTO - Mesto na prenájom získalo v súťaži ITAPA 2011 bronz v kategórii „Nové služby" a na ITAPA 2009 dve ocenenia - víťazstvo v kategórii „Najlepšia prípadová štúdia" za Digitálne zastupiteľstvo v Košiciach a čestné uznanie v kategórii „Zlepšovanie procesov" za Digitálne zastupiteľstvo a Manažment aktivít v meste Martin. Okrem toho získalo aj ocenenie Zlatý erb v kategórii „Najlepšia elektronická služba samospráv" za digitalizáciu zasadania mestského zastupiteľstva v meste Martin.

Výhody riešenia DATALAN DIGITÁLNE MESTO boli predstavené na odbornej konferencii DATALAN Digitálne mesto 2012, ktorá sa konala 2. októbra v hoteli Sitno vo Vyhniach. Zúčastnili sa jej desiatky predstaviteľov slovenských samospráv, ktorí sa oboznámili s aktualitami a novými možnosťami Digitálneho mesta, skúsenosťami z praxe, a víziami v oblasti informatizácie miest a obcí.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá