Image
26.3.2015 0 Comments

Prečo firmy viac neprezentujú DX12?

dx12.jpg Brad Wardell zo Stardocku znovu povedal pár slov k DX12 a naznačuje aj to, prečo firmy len opatrne spomínajú nový systém. Wardell je v podstate jediný, kto viac rozpráva od DX12 a reálne aj niečo ukazuje. Ostatní mlčia a aj Microsoft dal zatiaľ len jednu ukážku z DX11 a DX12 Fable.

Wardell mal veľa stretnutí s Microsoftom a AMD, niekoľko s nVidiou a Intelom a hovorí, že musia priznať, že DX12, Vulkan a Mantle umožnia všetkým jadrám procesora komunikovať s grafikou naraz. Ale dodáva, že každý sa toho bojí. Pretože by tým priznali, že posledné roky komunikovalo s grafikou len jedno jadro, a nikto tou cestou nechce ísť. Povedali by: „Mimochodom, viete, že viacjadrový procesor bol vo vašich hrách prakticky zbytočný?" Nikto nechce byť tým prvým. Doteraz to obmedzovalo jedno 2-3 GHz jadro a výkon sa menil len s grafickou kartou. Wardell hovorí, že teraz s DX12, Vulkan a Mantle bude zrazu výkon 4× alebo 5× vyšší.

Dodáva, že ďalšia vec je skončiť s tými hlúpymi 20 %. Všetci vedia, ako to je, ale vedia aj to, že ak povedia ľuďom skutočné čísla, budú reagovať tým, že je to marketingový výplod. Pritom stačí ľuďom ukázať DX11 a DX12 vedľa seba a budú vidieť, že tento ide na 8 fps, tento na 60 fps. Je to jednoduché, ale nikto to nechce priznať.

To hovorí Wardell. Reálne zatiaľ netuším, o koľko to ovplyvní štandardné hry, napríklad fps akcie, ale minimálne sú tam dva faktory, a to tak využívanie procesora na tlačenie údajov do grafiky, ako aj paralelné spracovanie tých údajov v grafike. Doteraz to bolo len lineárne cez jedno jadro, a teda výkon nebol efektívne využívaný.

Reálne je toto ticho celé marketingový plán Microsoftu a aj AMD, kde si Microsoft detailne načasoval vypúšťanie informácií k príchodu Windows 10, ktorý otvorí tieto možnosti na PC a aj na Xboxe, a AMD zase chce prekvapiť svojou kartou s plnou podporou DX12.

Mimochodom, čo sa týka plnej podpory DX12, má vyzerať tak, ako ukazuje tabuľka dole. Nemáme to potvrdené, nevieme, či sú tam všetky funkcie a či sú správne, je to obrázok od používateľa z fóra neogaf. Vieme však, že Tier 1 sú karty DX11, Tier 2 karty GTX900, Tier 3 určite vieme, že bude séria R9 300, na obrázku sú zahrnuté aj staré karty Radeon GCN, ale je to otázne, lebo AMD pod kompatibilitu zaradilo len nové karty. Tier 3 má prakticky najviac jednu funkciu oproti Tier 2 a dve funkcie, ktoré Tier 2 emuluje. Netušíme, na čo presne sú, ani to, či sa nejakým spôsobom týkajú priamo hier.

preco-firmy-viac-neprezentuju_tab.jpg

Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá