Image
26.3.2015 0 Comments

Prehliadač Spartan ponúkne čítací režim s funkciami podobnými čítačke e-kníh

Microsoft-Spartan.jpg Keď Microsoft uvoľnil build 10041 Windows 10, mnohí boli rozčarovaní, pretože v ňom chýbal prehliadač Spartan. Web Neowin však priniesol niekoľko snímok, ktoré ukazujú, ako bude v tomto prehliadači vyzerať režim na uľahčenie čítania.

Čítací režim je k dispozícii, ak sa v adresnom riadku objaví ikona modrej knihy. Kliknutím na ňu sa otvorí nový pohľad na stránku. Čítací režim umožňuje nastaviť podobne ako na čítačke e-kníh veľkosť písma a farbu pozadia a pokúsi sa zo stránky vyčleniť iba obsah článku bez rušivých banerových reklám a pod. Text potom sformátuje jednotným štýlom. K dispozícii je niekoľko tém: svetlá, stredne svetlá, tmavá. Každá téma má inú farbu pozadia a pri niektorých sa zmení aj farba textu.

spartan_reading_mode_dark.jpg

reading_mode_medium.jpg

Spartan má okrem toho obsahovať aj funkciu reading list, ktorá umožní používateľom ukladať webový obsah na čítanie v režime off-line.

Hoci čítací režim nájdete aj v dotykovej verzii Internet Explorera 11 pre Windows 8.1, nefunguje tu vždy. IE ho ponúkne najmä na jednoduchších weboch, kde sa prehliadač vie patrične zorientovať. Uvidíme, ako to bude fungovať v Spartane, ktorý má byť vhodnou náhradou starnúceho Internet Explorera.

Microsoft už potvrdil, že prvá verejná verzia projektu Spartan bude k dispozícii s ďalšou verziou Technical Preview Windows 10, ktorá by mala byť vydaná v apríli.

Zdroj: neowin.net
windowscentral.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá