Image
26.3.2015 0 Comments

Prehliadač Spartan ponúkne čítací režim s funkciami podobnými čítačke e-kníh

Microsoft-Spartan.jpg Keď Microsoft uvoľnil build 10041 Windows 10, mnohí boli rozčarovaní, pretože v ňom chýbal prehliadač Spartan. Web Neowin však priniesol niekoľko snímok, ktoré ukazujú, ako bude v tomto prehliadači vyzerať režim na uľahčenie čítania.

Čítací režim je k dispozícii, ak sa v adresnom riadku objaví ikona modrej knihy. Kliknutím na ňu sa otvorí nový pohľad na stránku. Čítací režim umožňuje nastaviť podobne ako na čítačke e-kníh veľkosť písma a farbu pozadia a pokúsi sa zo stránky vyčleniť iba obsah článku bez rušivých banerových reklám a pod. Text potom sformátuje jednotným štýlom. K dispozícii je niekoľko tém: svetlá, stredne svetlá, tmavá. Každá téma má inú farbu pozadia a pri niektorých sa zmení aj farba textu.

spartan_reading_mode_dark.jpg

reading_mode_medium.jpg

Spartan má okrem toho obsahovať aj funkciu reading list, ktorá umožní používateľom ukladať webový obsah na čítanie v režime off-line.

Hoci čítací režim nájdete aj v dotykovej verzii Internet Explorera 11 pre Windows 8.1, nefunguje tu vždy. IE ho ponúkne najmä na jednoduchších weboch, kde sa prehliadač vie patrične zorientovať. Uvidíme, ako to bude fungovať v Spartane, ktorý má byť vhodnou náhradou starnúceho Internet Explorera.

Microsoft už potvrdil, že prvá verejná verzia projektu Spartan bude k dispozícii s ďalšou verziou Technical Preview Windows 10, ktorá by mala byť vydaná v apríli.

Zdroj: neowin.net
windowscentral.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá