Image
26.3.2015 0 Comments

Prehliadač Spartan ponúkne čítací režim s funkciami podobnými čítačke e-kníh

Microsoft-Spartan.jpg Keď Microsoft uvoľnil build 10041 Windows 10, mnohí boli rozčarovaní, pretože v ňom chýbal prehliadač Spartan. Web Neowin však priniesol niekoľko snímok, ktoré ukazujú, ako bude v tomto prehliadači vyzerať režim na uľahčenie čítania.

Čítací režim je k dispozícii, ak sa v adresnom riadku objaví ikona modrej knihy. Kliknutím na ňu sa otvorí nový pohľad na stránku. Čítací režim umožňuje nastaviť podobne ako na čítačke e-kníh veľkosť písma a farbu pozadia a pokúsi sa zo stránky vyčleniť iba obsah článku bez rušivých banerových reklám a pod. Text potom sformátuje jednotným štýlom. K dispozícii je niekoľko tém: svetlá, stredne svetlá, tmavá. Každá téma má inú farbu pozadia a pri niektorých sa zmení aj farba textu.

spartan_reading_mode_dark.jpg

reading_mode_medium.jpg

Spartan má okrem toho obsahovať aj funkciu reading list, ktorá umožní používateľom ukladať webový obsah na čítanie v režime off-line.

Hoci čítací režim nájdete aj v dotykovej verzii Internet Explorera 11 pre Windows 8.1, nefunguje tu vždy. IE ho ponúkne najmä na jednoduchších weboch, kde sa prehliadač vie patrične zorientovať. Uvidíme, ako to bude fungovať v Spartane, ktorý má byť vhodnou náhradou starnúceho Internet Explorera.

Microsoft už potvrdil, že prvá verejná verzia projektu Spartan bude k dispozícii s ďalšou verziou Technical Preview Windows 10, ktorá by mala byť vydaná v apríli.

Zdroj: neowin.net
windowscentral.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá