Image
6.5.2014 0 Comments

Pre chybu v iOS 7 zostávajú prílohy v e-mailoch nezašifrované

ios-7-zariadenia.jpg Nedávno výskumník Neso Security Labs v Nemecku Andreas Kurtz objavil chybu v iOS 7, ktorá spôsobovala, že prílohy e-mailov zostanú nezašifrované, aj keď je povolená funkcia ochrany údajov. Kurtz spomínanú chybu objavil na iPhone 4 s nainštalovaným iOS 7.1.

Po obnovení nastavení IMAP e-mailového konta sa mu pri prístupe k súborovému systému podarilo zistil, že každá príloha je jednoducho prístupná, nezašifrovaná a ani akokoľvek inak nie je chránená.

„Pred niekoľkými týždňami som si všimol, že e-mailové prílohy v systémovej aplikácii iOS 7 MobileMail.app nie sú ničím chránené. Je zrejmé, že tvrdenia spoločnosti Apple o tom, ako ochrana údajov poskytuje ďalšiu vrstvu ochrany e-mailových príloh, sú nepravdivé."

Chyba bola ďalej nájdená na zariadeniach iPhone 5s a iPad 2. Na oboch bol nainštalovaný systém iOS vo verzii 7.0.4. Chyba bola nahlásená spoločnosti Apple, ktorá uviedla, že si je vedomá problému, ale neposkytla časový rámec, dokedy bude odstránená.

Podľa Kurtza sa chyba vyskytuje pri účtoch IMAP, POP i ActiveSync. Nedávno vydaná aktualizácia iOS 7.1.1 tento problém, žiaľ, neopravila.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá