Image
6.5.2014 0 Comments

Pre chybu v iOS 7 zostávajú prílohy v e-mailoch nezašifrované

ios-7-zariadenia.jpg Nedávno výskumník Neso Security Labs v Nemecku Andreas Kurtz objavil chybu v iOS 7, ktorá spôsobovala, že prílohy e-mailov zostanú nezašifrované, aj keď je povolená funkcia ochrany údajov. Kurtz spomínanú chybu objavil na iPhone 4 s nainštalovaným iOS 7.1.

Po obnovení nastavení IMAP e-mailového konta sa mu pri prístupe k súborovému systému podarilo zistil, že každá príloha je jednoducho prístupná, nezašifrovaná a ani akokoľvek inak nie je chránená.

„Pred niekoľkými týždňami som si všimol, že e-mailové prílohy v systémovej aplikácii iOS 7 MobileMail.app nie sú ničím chránené. Je zrejmé, že tvrdenia spoločnosti Apple o tom, ako ochrana údajov poskytuje ďalšiu vrstvu ochrany e-mailových príloh, sú nepravdivé."

Chyba bola ďalej nájdená na zariadeniach iPhone 5s a iPad 2. Na oboch bol nainštalovaný systém iOS vo verzii 7.0.4. Chyba bola nahlásená spoločnosti Apple, ktorá uviedla, že si je vedomá problému, ale neposkytla časový rámec, dokedy bude odstránená.

Podľa Kurtza sa chyba vyskytuje pri účtoch IMAP, POP i ActiveSync. Nedávno vydaná aktualizácia iOS 7.1.1 tento problém, žiaľ, neopravila.

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty 1

Ockel Sirius A – plnohodnotný počítač s Windows 10, 6" dotykovým displejom a podporou 4K videa

19.10.2016 00:22

Minipočítače so systémom Windows 10 predstavilo v poslednom čase viacero spoločností. Patrí k nim aj firma Ockel, vyvíjajúca mini PC s Windows 10, ktoré sa zmestí do dlane. Zaujímavé zariadenie s názv ...

Produkty

Nový Chromebook Pro od Samsungu zvládne 4K video a bude vybavený digitálnym perom

19.10.2016 00:19

Podľa uniknutých informácií má Samsung pridať ďalšie zariadenie do rozrastajúceho sa zoznamu chromebookov typu 2-v-1 a s 360-stupňovými pántmi.  Bude to 12,3-palcový Chromebook Pro s dotykovým displej ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá