Image
6.5.2014 0 Comments

Pre chybu v iOS 7 zostávajú prílohy v e-mailoch nezašifrované

ios-7-zariadenia.jpg Nedávno výskumník Neso Security Labs v Nemecku Andreas Kurtz objavil chybu v iOS 7, ktorá spôsobovala, že prílohy e-mailov zostanú nezašifrované, aj keď je povolená funkcia ochrany údajov. Kurtz spomínanú chybu objavil na iPhone 4 s nainštalovaným iOS 7.1.

Po obnovení nastavení IMAP e-mailového konta sa mu pri prístupe k súborovému systému podarilo zistil, že každá príloha je jednoducho prístupná, nezašifrovaná a ani akokoľvek inak nie je chránená.

„Pred niekoľkými týždňami som si všimol, že e-mailové prílohy v systémovej aplikácii iOS 7 MobileMail.app nie sú ničím chránené. Je zrejmé, že tvrdenia spoločnosti Apple o tom, ako ochrana údajov poskytuje ďalšiu vrstvu ochrany e-mailových príloh, sú nepravdivé."

Chyba bola ďalej nájdená na zariadeniach iPhone 5s a iPad 2. Na oboch bol nainštalovaný systém iOS vo verzii 7.0.4. Chyba bola nahlásená spoločnosti Apple, ktorá uviedla, že si je vedomá problému, ale neposkytla časový rámec, dokedy bude odstránená.

Podľa Kurtza sa chyba vyskytuje pri účtoch IMAP, POP i ActiveSync. Nedávno vydaná aktualizácia iOS 7.1.1 tento problém, žiaľ, neopravila.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá