5.5.2014 0 Comments

Cloud Computing Conference v Bratislave po piaty krát

Už piaty ročník Cloud Computing Conference sa uskutoční 27. mája 2014 v bratislavskom hotely Crowne Plaza.

Cloud computing už nie je vo svete IT novým pojmom, ale naopak zaznamenáva nevídaný rozvoj. Cieľom konferencie je zoznámiť IT odborníkov so súčasnými trendami, poznatkami, ale aj rizikami cloud computingu. Hlavnými tohtoročnými témami sú: cloud ako stavebnica, open source cloudová architektúra, bezpečnosť cloudu a ochrana dát a Disaster Recovery ako služba.

Bohatý program doplní rozsiahly výstavní priestor, kde sa návštevníci budú môcť stretnúť so zástupcami dodávateľských firiem a diskutovať o konkrétnych potrebách, či problémoch.

Odborný program zaháji Erik Kirschner zo spoločnosti Rackscale s.r.o. prednáškou „Disaster Recovery", v ktorej predstaví službu DRaaS.

FORPSI Cloud ako stavebnica Vášho IT bude témou prezentácie spoločnosti INTERNET CZ.

Kristína Osipová zo spoločnosti Veeam Software sa bude venovať modernej ochrane dát vo virtualizovanej IT štruktúre, zatiaľ čo ďalší prednášajúci Iveta Babulenková zo spoločnosti Red Hat predstaví projekt Openstack, ktorý poskytuje komplexné portfólio produktov a technológií pre modernú cloudovou architektúru.

Záver konferencie bude patriť cloudové bezpečnosti, ktorej sa bude venovať Petr Ferschamnn zo spoločnosti FlexiBee System s.r.o.

Cloud Computing Conference usporadúva spoločnosť Exponet 27. mája 2014 v hotely Crowne Plaza v Bratislave. Kompletný program vrátane anotácií a registračného formulára pre vstup zdarma nájdete na http://ccc.exponet.sk.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá