Image
11.9.2015 0 Comments

Pornoaplikácia tajne fotila používateľov a teraz ich vydiera zverejnením chúlostivých snímok

Škodlivá androidová aplikácia na prehrávanie porna vydiera používateľov, že zverejní ich chúlostivé snímky, ak nezaplatia.

Aplikácia Adult Player, ktorá slúži na prehrávanie porna, tajne zhotovovala snímky používateľov, pretože jej tvorcovia počítali s tým, že ju budú využívať ako sexuálnu pomôcku. Teraz sa im na displeji zobrazuje požiadavka na zaplatenie 500 dolárov, inak budú tieto fotky zverejnené.

Samozrejme, aplikácia sa neponúkala na Google Play, ale dala sa nainštalovať z webovej stránky. Výzva na zaplatenie teraz svieti na displeji telefónu stále a objaví sa opäť aj po jeho reštarte. Používateľ nemôže svoje zariadenie ovládať, pretože obrazovka s požiadavkou výkupného je stále aktívna.

Podľa bezpečnostnej firmy Zscaler je odstránenie aplikácie síce možné, ale ťažké. Používatelia musia spustiť svoje zariadenie v núdzovom režime. Podrobný postup možno nájsť na tejto stránke.

Na vyhýbanie sa podobnému ransomwaru sa odporúča sťahovať si aplikácie výhradne z dôveryhodných obchodov. Dosiahnuť sa to dá zrušením zaškrtnutia možnosti inštalácie z neznámych zdrojov v nastaveniach bezpečnosti telefónu.

Zdroj:dailymail.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Bezpečnosť

6 trendov najbližších rokov. Umelá inteligencia odhaľuje hackerov, fog computing a kolaborácia v cloude

13.01.2017 00:18

Rok 2016 jednoznačne potvrdil, že súčasný svet sa mení a digitalizácia sa dostáva do všetkých oblastí nášho života. Napríklad rozšírená realita umožnila milovníkom Pokémonov nachytať si svoje obľúbené ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá