Image
11.9.2015 0 Comments

Pornoaplikácia tajne fotila používateľov a teraz ich vydiera zverejnením chúlostivých snímok

Škodlivá androidová aplikácia na prehrávanie porna vydiera používateľov, že zverejní ich chúlostivé snímky, ak nezaplatia.

Aplikácia Adult Player, ktorá slúži na prehrávanie porna, tajne zhotovovala snímky používateľov, pretože jej tvorcovia počítali s tým, že ju budú využívať ako sexuálnu pomôcku. Teraz sa im na displeji zobrazuje požiadavka na zaplatenie 500 dolárov, inak budú tieto fotky zverejnené.

Samozrejme, aplikácia sa neponúkala na Google Play, ale dala sa nainštalovať z webovej stránky. Výzva na zaplatenie teraz svieti na displeji telefónu stále a objaví sa opäť aj po jeho reštarte. Používateľ nemôže svoje zariadenie ovládať, pretože obrazovka s požiadavkou výkupného je stále aktívna.

Podľa bezpečnostnej firmy Zscaler je odstránenie aplikácie síce možné, ale ťažké. Používatelia musia spustiť svoje zariadenie v núdzovom režime. Podrobný postup možno nájsť na tejto stránke.

Na vyhýbanie sa podobnému ransomwaru sa odporúča sťahovať si aplikácie výhradne z dôveryhodných obchodov. Dosiahnuť sa to dá zrušením zaškrtnutia možnosti inštalácie z neznámych zdrojov v nastaveniach bezpečnosti telefónu.

Zdroj:dailymail.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá