Image
11.9.2015 0 Comments

Pornoaplikácia tajne fotila používateľov a teraz ich vydiera zverejnením chúlostivých snímok

Škodlivá androidová aplikácia na prehrávanie porna vydiera používateľov, že zverejní ich chúlostivé snímky, ak nezaplatia.

Aplikácia Adult Player, ktorá slúži na prehrávanie porna, tajne zhotovovala snímky používateľov, pretože jej tvorcovia počítali s tým, že ju budú využívať ako sexuálnu pomôcku. Teraz sa im na displeji zobrazuje požiadavka na zaplatenie 500 dolárov, inak budú tieto fotky zverejnené.

Samozrejme, aplikácia sa neponúkala na Google Play, ale dala sa nainštalovať z webovej stránky. Výzva na zaplatenie teraz svieti na displeji telefónu stále a objaví sa opäť aj po jeho reštarte. Používateľ nemôže svoje zariadenie ovládať, pretože obrazovka s požiadavkou výkupného je stále aktívna.

Podľa bezpečnostnej firmy Zscaler je odstránenie aplikácie síce možné, ale ťažké. Používatelia musia spustiť svoje zariadenie v núdzovom režime. Podrobný postup možno nájsť na tejto stránke.

Na vyhýbanie sa podobnému ransomwaru sa odporúča sťahovať si aplikácie výhradne z dôveryhodných obchodov. Dosiahnuť sa to dá zrušením zaškrtnutia možnosti inštalácie z neznámych zdrojov v nastaveniach bezpečnosti telefónu.

Zdroj:dailymail.co.uk


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť 1

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá