26.1.2016 0 Comments

Piano rozširuje svoj tím, prijíma senior software architekta a technického evanjelistu

Piano, vedúci poskytovateľ e-commerceSaaS riešení pre mediálne spoločnosti na svete, rozšíril svoj tím v Bratislave, posilňujúc svoje technologické kompetencie a vývoj nových produktov. Platforma Piano dnes predstavuje sofistikované nástroje pre vizuálnu segmentáciu užívateľov na webe, analýzu ich správania a aplikovanie týchto informácií. Využíva ju viac než 1.200 webov po celom svete.

Ivan Debnár, zakladateľ najväčšieho slovenského vyhľadávača Zoznam.sk a zakladateľ Bratislavského startup inkubátora The Spot je online od úplných začiatkov Internetu na Slovensku. Už v 1996 otvoril prvú slovenskú internetovú kaviareň, bol jeden z prvých poskytovateľov pripojenia na internet, až kým nerozbehol v 1997 vyhľadávač Zoznam.sk, dlhú dobu najnavštevovanejšiu stránku na Slovensku.

Tomi Vanek prichádza do Piana z Accenture, kde pôsobil ako senior software architekt a viedol projekty pre TheWaltDisneyCompany, T-Mobile a aj pre vládu USA a jej portál healthcare.gov.

TrevorKaufman, CEO Piana: "Som nadšený, že sa k nám v Bratislave pridávajú Ivan a Tomi. Ivan má veľa skúseností online a silné zázemie v regionálnom prostredí v komunite vývojárov a startupov. Tomi má obdivuhodné skúsenosti z práce v Accenture na komplexných a kritických projektoch pre klientov ako Disney, či T-Mobile. Som veľmi rád, že spolu v Bratislave vybudujeme hlavné vývojové centrum Piana pre prácu s dátami a analytiku."

Piano je globálna firma, ktorá vznikla spojením spoločností Tinypass a Jounalism Online z New Yorku a Piano Media z Bratislavy. Piano Media je jedným z najúspešnejších slovenských startupov, keď po spustení národného spoplatnenia prístupu na spravodajské weby úspešne vyladila svoje smerovanie k manažmentu predplatného a k spracovávaniu dát pre individuálnych vydavateľov. Vďaka tomu rýchlo expandovala za zákazníkmi v Európe, ale hlavne v USA.

Piano je dnes najčastejšie nasadzované e-commerce riešenie pre digitálny obsah. S klientmi v 19 krajinách a viac než 4 miliardami zobrazených stránok, spoločnosť intenzívne pokračuje v rozširovaní svojho tímu vývojárov a analytikov v Bratislave, ktorý nad týmito dátami bude vedieť vyvíjať nástroje na spracovanie a prezentovanie. V súčasnosti v Piane robí viac než 110 ľudí, z toho viac než 80 priamo na vývoji produktov v kanceláriách v Európe a Amerike.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: Alcatel LINK ZONE - LTE (4G) Wifi router do vrecka

26.10.2016 11:30

Firma TCL Communication uvedla na český a slovenský trh LTE (4G) Wi-Fi router Alcatel LINK ZONE. Novinka poslouží jako mobilní přístupový bod k internetu pro až 15 různých zařízení s WiFi připojením. ...

Tlačové správy

Čína chce investovať na Slovensku – privítali by u nás logistické centrum

26.10.2016 11:10

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes rokoval s delegáciou Medzinárodnej obchodnej komory Hodvábnej cesty (SRCIC – Silk Road Chamber of International Commerce, Hong K ...

Tlačové správy

ČR: Herný headset Cooler Master MasterPulse Pro s RGB, Bass FX a 7.1 kanálovým zvukom

26.10.2016 11:00

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh herní sluchátka MasterPulse Pro. Vylepšená verze předchozích MasterPulse Over-ear nabízí naví ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá