26.1.2016 0 Comments

Piano rozširuje svoj tím, prijíma senior software architekta a technického evanjelistu

Piano, vedúci poskytovateľ e-commerceSaaS riešení pre mediálne spoločnosti na svete, rozšíril svoj tím v Bratislave, posilňujúc svoje technologické kompetencie a vývoj nových produktov. Platforma Piano dnes predstavuje sofistikované nástroje pre vizuálnu segmentáciu užívateľov na webe, analýzu ich správania a aplikovanie týchto informácií. Využíva ju viac než 1.200 webov po celom svete.

Ivan Debnár, zakladateľ najväčšieho slovenského vyhľadávača Zoznam.sk a zakladateľ Bratislavského startup inkubátora The Spot je online od úplných začiatkov Internetu na Slovensku. Už v 1996 otvoril prvú slovenskú internetovú kaviareň, bol jeden z prvých poskytovateľov pripojenia na internet, až kým nerozbehol v 1997 vyhľadávač Zoznam.sk, dlhú dobu najnavštevovanejšiu stránku na Slovensku.

Tomi Vanek prichádza do Piana z Accenture, kde pôsobil ako senior software architekt a viedol projekty pre TheWaltDisneyCompany, T-Mobile a aj pre vládu USA a jej portál healthcare.gov.

TrevorKaufman, CEO Piana: "Som nadšený, že sa k nám v Bratislave pridávajú Ivan a Tomi. Ivan má veľa skúseností online a silné zázemie v regionálnom prostredí v komunite vývojárov a startupov. Tomi má obdivuhodné skúsenosti z práce v Accenture na komplexných a kritických projektoch pre klientov ako Disney, či T-Mobile. Som veľmi rád, že spolu v Bratislave vybudujeme hlavné vývojové centrum Piana pre prácu s dátami a analytiku."

Piano je globálna firma, ktorá vznikla spojením spoločností Tinypass a Jounalism Online z New Yorku a Piano Media z Bratislavy. Piano Media je jedným z najúspešnejších slovenských startupov, keď po spustení národného spoplatnenia prístupu na spravodajské weby úspešne vyladila svoje smerovanie k manažmentu predplatného a k spracovávaniu dát pre individuálnych vydavateľov. Vďaka tomu rýchlo expandovala za zákazníkmi v Európe, ale hlavne v USA.

Piano je dnes najčastejšie nasadzované e-commerce riešenie pre digitálny obsah. S klientmi v 19 krajinách a viac než 4 miliardami zobrazených stránok, spoločnosť intenzívne pokračuje v rozširovaní svojho tímu vývojárov a analytikov v Bratislave, ktorý nad týmito dátami bude vedieť vyvíjať nástroje na spracovanie a prezentovanie. V súčasnosti v Piane robí viac než 110 ľudí, z toho viac než 80 priamo na vývoji produktov v kanceláriách v Európe a Amerike.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Across Private Investments

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá