26.1.2016 0 Comments

Riešenie Kaspersky Internet Security získalo ocenenie „Produkt roka“

Nezávislé testovacie laboratórium AV-Comparatives udelilo riešeniu Kaspersky Internet Security ocenenie „Produkt roka". Kaspersky Internet Security tak získalo po tretí raz v priebehu piatich rokov* prvé miesto v kategórii efektívnosti bezpečnostného riešenia. V priebehu roka 2015 uspelo toto riešenie v ôsmych náročných testoch s hodnotením Advanced+.

Výročná správa laboratória AV-Comparatives vyzdvihla produkty, ktoré dosiahli vysoké hodnotenie v antivírusových testoch realizovaných minulý rok. Na základe celkového skóre sa určil absolútny víťaz. Riešenie Kaspersky Internet Security sa spomedzi 21 testovaných bezpečnostných produktov pre systém Windows umiestnilo na prvom mieste. Výročná správa uvádza, že ocenila najmä dobre navrhnuté a užívateľsky priateľské rozhranie, rozsiahlu dokumentáciu a poskytnutú funkciu nápovede.

Okrem ocenenia „Produkt roka" získalo riešenie Kaspersky Internet Security aj zlaté ocenenie (GoldAward) v testoch „Real-World Protection", „Malware Removal" a „File Detection". Súčasne si odnieslo striebro (SilverAward) v teste „Proactive Protection" a bronz (Bronze Award) v teste výkonnosti („Performance").

V priebehu roka 2015 všetkých 21 bezpečnostných programov navrhnutých pre platformu Windows podstúpilo testovanie kľúčových schopností, vrátane ochrany zariadenia pred reálnymi internetovými hrozbami, identifikácie tisícok škodlivých súborov a tiež poskytnutia zabezpečenia bez vplyvu na výkonnosť počítača. Ďalšie testy skúmali, ako dobre dokážu dané riešenia odstrániť malvér z infikovaných počítačov a zablokovať nové, zatiaľ neznáme hrozby.

„Tento úspech je dôkazom ako úrovne ochrany proti malvérovým hrozbám, ktorú poskytujeme našim používateľom, tak aj neustáleho rozvoja produktu, ktorý zabezpečuje potrebnú ochranu aj do budúcna. Správa AV-Comparatives ako nezávislej organizácie je významným sprievodcom ako aj zdrojom informácií pre koncových používateľov, pričom im pomáha vybrať si to najvhodnejšie bezpečnostné riešenie. Sme veľmi hrdí, že riešenie Kaspersky Internet Security získalo ocenenie „Produkt roka" aj vďaka praktickému užívateľskému prostrediu, ktoré poskytuje," komentuje ocenenie Timur Biyachuyev, riaditeľ pre anti-malvérový výskum spoločnosti KasperskyLab.

Viac informácií o riešení Kaspersky Internet Security nájdete tu. Správu AV-Comparatives za rok 2015 v plnom znení si môžete prečítať tu. Plnohodnotná 30-dňová skúšobná verzia Kaspersky Internet Security v českom jazyku je k dispozícii na stiahnutie tu.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Tlačové správy 1

VESMÍR: Sonda Schiaparelli sa zrejme zničila pri pristávaní na Marse

24.10.2016 15:35

Sonda Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) identifikovala na povrchu Marsu tmavú škvrnu, ktorá podľa vedcov s najväčšou pravdepodobnosťou predstavu ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá