26.1.2016 0 Comments

Riešenie Kaspersky Internet Security získalo ocenenie „Produkt roka“

Nezávislé testovacie laboratórium AV-Comparatives udelilo riešeniu Kaspersky Internet Security ocenenie „Produkt roka". Kaspersky Internet Security tak získalo po tretí raz v priebehu piatich rokov* prvé miesto v kategórii efektívnosti bezpečnostného riešenia. V priebehu roka 2015 uspelo toto riešenie v ôsmych náročných testoch s hodnotením Advanced+.

Výročná správa laboratória AV-Comparatives vyzdvihla produkty, ktoré dosiahli vysoké hodnotenie v antivírusových testoch realizovaných minulý rok. Na základe celkového skóre sa určil absolútny víťaz. Riešenie Kaspersky Internet Security sa spomedzi 21 testovaných bezpečnostných produktov pre systém Windows umiestnilo na prvom mieste. Výročná správa uvádza, že ocenila najmä dobre navrhnuté a užívateľsky priateľské rozhranie, rozsiahlu dokumentáciu a poskytnutú funkciu nápovede.

Okrem ocenenia „Produkt roka" získalo riešenie Kaspersky Internet Security aj zlaté ocenenie (GoldAward) v testoch „Real-World Protection", „Malware Removal" a „File Detection". Súčasne si odnieslo striebro (SilverAward) v teste „Proactive Protection" a bronz (Bronze Award) v teste výkonnosti („Performance").

V priebehu roka 2015 všetkých 21 bezpečnostných programov navrhnutých pre platformu Windows podstúpilo testovanie kľúčových schopností, vrátane ochrany zariadenia pred reálnymi internetovými hrozbami, identifikácie tisícok škodlivých súborov a tiež poskytnutia zabezpečenia bez vplyvu na výkonnosť počítača. Ďalšie testy skúmali, ako dobre dokážu dané riešenia odstrániť malvér z infikovaných počítačov a zablokovať nové, zatiaľ neznáme hrozby.

„Tento úspech je dôkazom ako úrovne ochrany proti malvérovým hrozbám, ktorú poskytujeme našim používateľom, tak aj neustáleho rozvoja produktu, ktorý zabezpečuje potrebnú ochranu aj do budúcna. Správa AV-Comparatives ako nezávislej organizácie je významným sprievodcom ako aj zdrojom informácií pre koncových používateľov, pričom im pomáha vybrať si to najvhodnejšie bezpečnostné riešenie. Sme veľmi hrdí, že riešenie Kaspersky Internet Security získalo ocenenie „Produkt roka" aj vďaka praktickému užívateľskému prostrediu, ktoré poskytuje," komentuje ocenenie Timur Biyachuyev, riaditeľ pre anti-malvérový výskum spoločnosti KasperskyLab.

Viac informácií o riešení Kaspersky Internet Security nájdete tu. Správu AV-Comparatives za rok 2015 v plnom znení si môžete prečítať tu. Plnohodnotná 30-dňová skúšobná verzia Kaspersky Internet Security v českom jazyku je k dispozícii na stiahnutie tu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá