Image
8.7.2014 0 Comments

Päť služieb, ktoré by mohli ohroziť Facebook

facebook-whatsapp.jpg Zaujíma vás, ktoré sociálne siete okrem tých naozaj veľkých (LinkedIn, Twitter a Google+) majú potenciál podmínovať postavenie Facebooku? Pozrite sa na týchto päť vybraných tipov.

Americký NetworkWorld priniesol na túto tému analýzu, z ktorých mu vyšli nasledujúci kandidáti. Ide skôr o platformy, nie nevyhnutne predstavujú pre Facebook obchodnú hrozbu - ostatne 2 z nasledujúcich 5 firiem už Facebook pre istotu kúpil.

Pinterest

Pinterest má mesačne 150 miliónov unikátnych používateľov. V roku 2010 ho založili Ben Sillbermann, Evan Sharp a Paul Sciarra a ide o službu, kde ľudia označujú veci, ktoré našli na internete, ako napríklad obrázky, správy, recepty, oblečenie atď. Používatelia umiestňujú odkazy na svoje boardy, kde ich môžu triediť a zdieľať. 

Používatelia môžu nasledovať iných používateľov Pinterestu alebo používať službu na plánovanie a organizovanie rôznych podujatí. Stránka sleduje, aké príspevky na ňu používateľ vkladá, a v závislosti od toho mu ponúka obsah, ktorý by sa mu mohol páčiť.

Tumblr

Tumblr má každý mesiac asi 110 miliónov unikátnych používateľov. Službu založil v roku 2007 David Karp, ktorý je v súčasnosti jej riaditeľom. Používatelia na tejto stránke môžu zdieľať texty, fotografie, odkazy, hudbu či videá. Tumblr tvrdí, že má 182,8 milióna blogov, 83,1 miliardy príspevkov a každý deň pribúda 95 miliónov nových príspevkov v trinástich jazykoch.

Snapchat

Snapchat je aplikácia vyvinutá Reggiem Brownom, Evanom Spiegelom a Robertom Murphym, ktorá je určená na odosielanie fotografií. Služba bola spustená v roku 2011 ako Picaboo, ale vzápätí bola premenovaná na Snapchat. Aplikácia má asi 26 miliónov používateľov, ktorí denne pošlú 400 miliónov správ.

Unikátnou funkciou Snapchatu je nastavenie časového limitu (1-10 sekúnd), po ktorého uplynutí zmizne fotografia z telefónu príjemcu.

WhatsApp

WhatsApp bol založený v roku 2009 bývalými zamestnancami Yahoo Brianom Actonom a Janom Koumom.

WhatsApp prepája používateľov na viacerých platformách a umožňuje im posielať obrázky, video a audio. Počas prvého roka majú používatelia službu zadarmo, následne platia ročne 0,99 dolára.

Služba má v súčasnosti mesačne 450 miliónov aktívnych používateľov, každý deň sa na nej zdieľa 700 miliónov fotografií a odošle desať miliárd správ.
Tu sa Facebook konkurencie zrejme obával natoľko, že v apríli tohto roka WhatsUp kúpil za obrovskú sumu 19 miliárd dolárov.

Instagram

Služba má asi 85 miliónov unikátnych mesačných používateľov a priemerne sa na nej zdieľa 60 miliónov fotografií denne. Instagram založili Kevin Systrom a Mike Krieger v roku 2010. Služba je určená na zdieľanie fotografií a videí.

Od konkurencie sa Instagram líši možnosťou aplikovať na fotografie a videá digitálne filtre a zdieľať tieto výtvory naprieč ďalšími sociálnymi sieťami, ako je Facebook, Twitter, Tumblr či Flickr.

V roku 2012 bol Instagram kúpený Facebookom za miliardu dolárov.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá