Image
8.7.2014 0 Comments

Päť služieb, ktoré by mohli ohroziť Facebook

facebook-whatsapp.jpg Zaujíma vás, ktoré sociálne siete okrem tých naozaj veľkých (LinkedIn, Twitter a Google+) majú potenciál podmínovať postavenie Facebooku? Pozrite sa na týchto päť vybraných tipov.

Americký NetworkWorld priniesol na túto tému analýzu, z ktorých mu vyšli nasledujúci kandidáti. Ide skôr o platformy, nie nevyhnutne predstavujú pre Facebook obchodnú hrozbu - ostatne 2 z nasledujúcich 5 firiem už Facebook pre istotu kúpil.

Pinterest

Pinterest má mesačne 150 miliónov unikátnych používateľov. V roku 2010 ho založili Ben Sillbermann, Evan Sharp a Paul Sciarra a ide o službu, kde ľudia označujú veci, ktoré našli na internete, ako napríklad obrázky, správy, recepty, oblečenie atď. Používatelia umiestňujú odkazy na svoje boardy, kde ich môžu triediť a zdieľať. 

Používatelia môžu nasledovať iných používateľov Pinterestu alebo používať službu na plánovanie a organizovanie rôznych podujatí. Stránka sleduje, aké príspevky na ňu používateľ vkladá, a v závislosti od toho mu ponúka obsah, ktorý by sa mu mohol páčiť.

Tumblr

Tumblr má každý mesiac asi 110 miliónov unikátnych používateľov. Službu založil v roku 2007 David Karp, ktorý je v súčasnosti jej riaditeľom. Používatelia na tejto stránke môžu zdieľať texty, fotografie, odkazy, hudbu či videá. Tumblr tvrdí, že má 182,8 milióna blogov, 83,1 miliardy príspevkov a každý deň pribúda 95 miliónov nových príspevkov v trinástich jazykoch.

Snapchat

Snapchat je aplikácia vyvinutá Reggiem Brownom, Evanom Spiegelom a Robertom Murphym, ktorá je určená na odosielanie fotografií. Služba bola spustená v roku 2011 ako Picaboo, ale vzápätí bola premenovaná na Snapchat. Aplikácia má asi 26 miliónov používateľov, ktorí denne pošlú 400 miliónov správ.

Unikátnou funkciou Snapchatu je nastavenie časového limitu (1-10 sekúnd), po ktorého uplynutí zmizne fotografia z telefónu príjemcu.

WhatsApp

WhatsApp bol založený v roku 2009 bývalými zamestnancami Yahoo Brianom Actonom a Janom Koumom.

WhatsApp prepája používateľov na viacerých platformách a umožňuje im posielať obrázky, video a audio. Počas prvého roka majú používatelia službu zadarmo, následne platia ročne 0,99 dolára.

Služba má v súčasnosti mesačne 450 miliónov aktívnych používateľov, každý deň sa na nej zdieľa 700 miliónov fotografií a odošle desať miliárd správ.
Tu sa Facebook konkurencie zrejme obával natoľko, že v apríli tohto roka WhatsUp kúpil za obrovskú sumu 19 miliárd dolárov.

Instagram

Služba má asi 85 miliónov unikátnych mesačných používateľov a priemerne sa na nej zdieľa 60 miliónov fotografií denne. Instagram založili Kevin Systrom a Mike Krieger v roku 2010. Služba je určená na zdieľanie fotografií a videí.

Od konkurencie sa Instagram líši možnosťou aplikovať na fotografie a videá digitálne filtre a zdieľať tieto výtvory naprieč ďalšími sociálnymi sieťami, ako je Facebook, Twitter, Tumblr či Flickr.

V roku 2012 bol Instagram kúpený Facebookom za miliardu dolárov.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá