Image
9.9.2015 0 Comments

PR článok: Cena ITAPA 2015 - motivácia pre pokrok bez hraníc!

ITAPA už po štrnástykrát vyhlasuje súťaž o Cenu ITAPA v oblasti digitalizácie verejnej správy. Na prihlásenie projektov do súťaže ostáva už len necelý mesiac. Uzávierka prihlášok je 2. októbra 2015.

Unikátna mobilná aplikácia Novonarodenec zachraňuje životy viac ako 150 bezbranným deťom ročne. Vybavovačky na úradoch uľahčuje projekt Integrovaných obslužných miest na viac ako 300 poštách po celom Slovensku. Vďaka novinkám Finančnej správy podáme daňové priznanie úplne jednoducho - online, so samosprávou komunikujeme pomocou „City Monitoru" a na finančné zdravie miest, obcí a VÚC si môžeme posvietiť na špecializovanom portáli o ich hospodárení. Toto je len malá ukážka z projektov, ktoré sa v uplynulom roku „pobili" o Cenu ITAPA.

V čase uzatvárania programového obdobia čerpania štrukturálnych fondov sa vďaka mnohoročnému úsiliu projektových manažérov, analytikov a celej IT komunity, predstavuje verejnosti množstvo nových digitálnych služieb. Všetky inštitúcie verejnej správy, akademického sektora, ale aj dodávatelia informačných a komunikačných technológií, ktorí v uplynulom roku úspešne zrealizovali a implementovali takéto projekty na poli digitalizácie verejnej správy, sa môžu zapojiť do súťaže o prestížnu Cenu ITAPA 2015.


Okrem cien v dvoch hlavných kategóriách: Nové služby a Zlepšovanie procesov, ITAPA v spolupráci s RTVS udelí aj špeciálnu Cenu Rádia Slovensko. Tú získa projekt, ktorý poslucháči Rádia Slovensko označia za najviac originálny a čo najviac uľahčujúci prístup občana k verejným službám.

Nezmeškajte možnosť zviditeľniť svoj projekt. Dajte nám o ňom vedieť! Prihlasovanie do súťaže končí októbra 2015. Cena ITAPA je ocenením projektov modernej verejnej správy a digitalizácie spoločnosti, ktoré pomáhajú predovšetkým uľahčiť život občanov na Slovensku, a tiež ocenením pre tých, ktorí sa na týchto inovatívnych projektoch aktívne podieľajú.

Držiteľov Ceny ITAPA 2015 spoznáme novembra 2015 počas slávnostného Galavečera ITAPA.

Súťaž vyhlasuje ITAPA už tradične v spolupráci s Fakultou informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

ITAPA (Informačné technológie a verejná správa) je najväčším podujatím na Slovensku, ktoré zastrešuje oblasť eGovernmentu a digitalizácie spoločnosti. Od roku 2002 ponúka priestor na prezentáciu rôznych názorov a spája ľudí z verejného a privátneho sektora s cieľom viesť konštruktívny dialóg ústiaci do konkrétnejších riešení. Štrnásty ročník kongresu ITAPA sa uskutoční v dňoch 3 - 4. novembra 2015 v Bratislave s podtitulom "No Borders" (Pokrok bez hraníc).

Viac informácií o Cene ITAPA 2015 a Cene Rádia Slovensko, ako aj samotný prihlasovací formulár do súťaže, nájdete na internetovej stránke www.itapa.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Internet

Aplikácia Screens pre Android umožní vytvoriť zástupcu na spustenie aplikácií v režime rozdelenej obrazovky

05.01.2017 00:10

Čoraz väčšie displeje smartfónov ponúkajú plochu na spustenie dvoch aplikácií naraz na rozdelenej obrazovke. Podpora tejto možnosti bola zabudovaná aj do operačného systému Android Nougat. Vývojár s p ...

Internet

Najvyhľadávanejším výrazom na Googli je znova Facebook

15.12.2016 00:13

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších výrazov vo svojom vyhľadávači na Slovensku za rok 2016. Vôbec najčastejšie vyhľadávaným výrazom na slovenskej verzii Googlu je už šiesty raz p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá