Image
9.9.2015 0 Comments

PR článok: Cena ITAPA 2015 - motivácia pre pokrok bez hraníc!

ITAPA už po štrnástykrát vyhlasuje súťaž o Cenu ITAPA v oblasti digitalizácie verejnej správy. Na prihlásenie projektov do súťaže ostáva už len necelý mesiac. Uzávierka prihlášok je 2. októbra 2015.

Unikátna mobilná aplikácia Novonarodenec zachraňuje životy viac ako 150 bezbranným deťom ročne. Vybavovačky na úradoch uľahčuje projekt Integrovaných obslužných miest na viac ako 300 poštách po celom Slovensku. Vďaka novinkám Finančnej správy podáme daňové priznanie úplne jednoducho - online, so samosprávou komunikujeme pomocou „City Monitoru" a na finančné zdravie miest, obcí a VÚC si môžeme posvietiť na špecializovanom portáli o ich hospodárení. Toto je len malá ukážka z projektov, ktoré sa v uplynulom roku „pobili" o Cenu ITAPA.

V čase uzatvárania programového obdobia čerpania štrukturálnych fondov sa vďaka mnohoročnému úsiliu projektových manažérov, analytikov a celej IT komunity, predstavuje verejnosti množstvo nových digitálnych služieb. Všetky inštitúcie verejnej správy, akademického sektora, ale aj dodávatelia informačných a komunikačných technológií, ktorí v uplynulom roku úspešne zrealizovali a implementovali takéto projekty na poli digitalizácie verejnej správy, sa môžu zapojiť do súťaže o prestížnu Cenu ITAPA 2015.


Okrem cien v dvoch hlavných kategóriách: Nové služby a Zlepšovanie procesov, ITAPA v spolupráci s RTVS udelí aj špeciálnu Cenu Rádia Slovensko. Tú získa projekt, ktorý poslucháči Rádia Slovensko označia za najviac originálny a čo najviac uľahčujúci prístup občana k verejným službám.

Nezmeškajte možnosť zviditeľniť svoj projekt. Dajte nám o ňom vedieť! Prihlasovanie do súťaže končí októbra 2015. Cena ITAPA je ocenením projektov modernej verejnej správy a digitalizácie spoločnosti, ktoré pomáhajú predovšetkým uľahčiť život občanov na Slovensku, a tiež ocenením pre tých, ktorí sa na týchto inovatívnych projektoch aktívne podieľajú.

Držiteľov Ceny ITAPA 2015 spoznáme novembra 2015 počas slávnostného Galavečera ITAPA.

Súťaž vyhlasuje ITAPA už tradične v spolupráci s Fakultou informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

ITAPA (Informačné technológie a verejná správa) je najväčším podujatím na Slovensku, ktoré zastrešuje oblasť eGovernmentu a digitalizácie spoločnosti. Od roku 2002 ponúka priestor na prezentáciu rôznych názorov a spája ľudí z verejného a privátneho sektora s cieľom viesť konštruktívny dialóg ústiaci do konkrétnejších riešení. Štrnásty ročník kongresu ITAPA sa uskutoční v dňoch 3 - 4. novembra 2015 v Bratislave s podtitulom "No Borders" (Pokrok bez hraníc).

Viac informácií o Cene ITAPA 2015 a Cene Rádia Slovensko, ako aj samotný prihlasovací formulár do súťaže, nájdete na internetovej stránke www.itapa.sk.


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá