Image
9.9.2015 0 Comments

GexPay: Inovatívny systém platenia v stravovacích zariadeniach

Inovatívny systém platenia v stravovacích zariadeniach mieri do slovenských reštaurácií. Novú mobilnú aplikáciu GexPay uvádza na trh rovnomenný slovenský startup. GexPay je prvá aplikácia, ktorá má ambície zlepšiť systém platieb za stravovacie služby a zjednodušiť poskytovanie stravného vo firmách. GexPay nahrádza klasické stravné lístky elektronickým stravným kreditom, tzv. gastrokreditom, a výhody z neho majú zamestnanci, zamestnávatelia aj reštaurácie.

Používatelia mobilnej aplikácie GexPay sa môžu tešiť predovšetkým na komfortné, rýchle a presné platby za jedlo v reštauráciách alebo za nákupy potravín. Personál reštaurácií zase vďaka elektronickému platobnému systému GexPay rýchlejšie zúčtuje zákazníkov. Majitelia reštaurácií získajú lepší prehľad o tržbách a výrazne ušetria na poplatkoch. Zamestnávatelia pri poskytovaní stravného zamestnancom ušetria čas.

Aplikácia využíva unikátne QR kódy, takže pri platení netreba mať pripojenie na internet a celá platba prebieha ešte rýchlejšie ako pri použití platobnej karty alebo hotovosti. Príjemca platby QR kód jednoducho zosníma a platba prebehla. Aplikácia GexPay zároveň umožňuje posielať peniaze do mobilu blízkym a rodine a vy si môžete byť istí, že ich použijú na jedlo. Keďže elektronický stravný lístok máte v mobile, nemôže sa vám stať, že ho stratíte, vyperiete alebo sa mu skončí platnosť. Podľa prieskumov takto v priemere príde každý zamestnanec ročne o tri stravné lístky.

Hlavný bonus pre zamestnávateľov je to, že pri platobnom systéme GexPay neplatia žiadne poplatky - ani pri registrácii, ani pri nákupe elektronických stravných kreditov. Zamestnávateľovi zároveň stačí, aby jedným klikom rozoslal stravný kredit všetkým svojim zamestnancom, čím usporí zbytočnú administratívu, čas aj peniaze. Zamestnanci, ktorí používajú GexPay, vedia, že obed hravo stihnú za polhodinku, keďže platba cez mobil je rýchla a pohodlná. GexPay ušetrí firme s 30 zamestnancami ročne 700 eur.

Reštaurácia, ktorá sa bezplatne zaregistruje na www.gexpay.com, sa automaticky zaradí do zoznamu prevádzok, ktoré si zákazník prostredníctvom aplikácie jednoducho vyhľadá. Pre reštaurácie je určite bonusom aj najnižší poplatok menej ako 2 % pri výmene kreditov za peniaze a pripísanie financií na účet už do dvoch pracovných dní. Stravný kredit v systéme GexPay sa dá zároveň používať bez poplatkov aj pri nákupe surovín u dodávateľov reštaurácií.


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá