Image
9.9.2015 0 Comments

GexPay: Inovatívny systém platenia v stravovacích zariadeniach

Inovatívny systém platenia v stravovacích zariadeniach mieri do slovenských reštaurácií. Novú mobilnú aplikáciu GexPay uvádza na trh rovnomenný slovenský startup. GexPay je prvá aplikácia, ktorá má ambície zlepšiť systém platieb za stravovacie služby a zjednodušiť poskytovanie stravného vo firmách. GexPay nahrádza klasické stravné lístky elektronickým stravným kreditom, tzv. gastrokreditom, a výhody z neho majú zamestnanci, zamestnávatelia aj reštaurácie.

Používatelia mobilnej aplikácie GexPay sa môžu tešiť predovšetkým na komfortné, rýchle a presné platby za jedlo v reštauráciách alebo za nákupy potravín. Personál reštaurácií zase vďaka elektronickému platobnému systému GexPay rýchlejšie zúčtuje zákazníkov. Majitelia reštaurácií získajú lepší prehľad o tržbách a výrazne ušetria na poplatkoch. Zamestnávatelia pri poskytovaní stravného zamestnancom ušetria čas.

Aplikácia využíva unikátne QR kódy, takže pri platení netreba mať pripojenie na internet a celá platba prebieha ešte rýchlejšie ako pri použití platobnej karty alebo hotovosti. Príjemca platby QR kód jednoducho zosníma a platba prebehla. Aplikácia GexPay zároveň umožňuje posielať peniaze do mobilu blízkym a rodine a vy si môžete byť istí, že ich použijú na jedlo. Keďže elektronický stravný lístok máte v mobile, nemôže sa vám stať, že ho stratíte, vyperiete alebo sa mu skončí platnosť. Podľa prieskumov takto v priemere príde každý zamestnanec ročne o tri stravné lístky.

Hlavný bonus pre zamestnávateľov je to, že pri platobnom systéme GexPay neplatia žiadne poplatky - ani pri registrácii, ani pri nákupe elektronických stravných kreditov. Zamestnávateľovi zároveň stačí, aby jedným klikom rozoslal stravný kredit všetkým svojim zamestnancom, čím usporí zbytočnú administratívu, čas aj peniaze. Zamestnanci, ktorí používajú GexPay, vedia, že obed hravo stihnú za polhodinku, keďže platba cez mobil je rýchla a pohodlná. GexPay ušetrí firme s 30 zamestnancami ročne 700 eur.

Reštaurácia, ktorá sa bezplatne zaregistruje na www.gexpay.com, sa automaticky zaradí do zoznamu prevádzok, ktoré si zákazník prostredníctvom aplikácie jednoducho vyhľadá. Pre reštaurácie je určite bonusom aj najnižší poplatok menej ako 2 % pri výmene kreditov za peniaze a pripísanie financií na účet už do dvoch pracovných dní. Stravný kredit v systéme GexPay sa dá zároveň používať bez poplatkov aj pri nákupe surovín u dodávateľov reštaurácií.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá