Image
11.3.2014 0 Comments

PR: IBM FlashSystem – dodá vašim aplikáciám rýchlosť stíhačky!

IBM_flashsystem_840-590x330.jpg Tú situáciu nepochybne dôverne poznáte. Získate zaujímavý súbor, napríklad video z posledného triatlonu, kde ste podali „životný výkon". S istou dávkou sebareflexie si ho asi nezavesíte na web, ale chcete si ho uložiť na disk. Aby ste ho mali poruke, keď pôjdete najbližšie trénovať s kamarátmi na pivo. Najprv ide všetko hladko. Ale čím viac informácií si ukladáte, tým zdĺhavejšie sa načítavajú. Staré známe presýpacie hodiny už stihli preosiať všetok piesok zo Sahary. A informácia, ktorú ste hľadali, sa slávnostne zjaví až doma v pohodlí obývačky. Nepríjemné. A teraz si to x-krát znásobme a presuňme sa do firemnej serverovne. Namiesto videa z triatlonu si dosaďme klientske dáta a stretnutie s kamarátmi zmeňme na stretnutie s klientom, ktorý potrebuje upraviť údaje na zmluve a nervózne klopká prstami po stole, pretože pracovník má na obrazovke dobre známy obraz - zamrznutú aplikáciu a presýpacie hodiny.

Explózia dát a vyššie nároky klientov na rýchlosť a dostupnosť služieb - to sú pojmy, ktorým čelí takmer každá firma. Pojmy, ktoré rozhodnú o tom, kto uspeje. Tradičné úložné riešenia v dnešnej dobe nedokážu držať krok s výkonnostnými požiadavkami kritických firemných aplikácií. Na druhej strane si otvorene povedzme, IT rozpočty sa skôr scvrkávajú, než rastú. Ako teda vyťažiť maximum z existujúceho storageového prostredia bez radikálnych zásahov do architektúry? Riešením môže byť blesk. A nehovoríme o tom, že do serverovne udrie blesk a z poistky budete môcť vyskladať novú infraštruktúru. Hovoríme o flash technológii.

Flash nie je v IT žiadnou novinkou. Už roky túto technológiu používame v USB-čkách, mobiloch a MP3 prehrávačoch. Jej výhoda v porovnaní s pevným diskom je jednoznačná. Keďže neobsahuje pohyblivé časti, je IBM Flash rýchlejší a spoľahlivejší. Alebo úplne zjednodušene povedané - keďže sa v nich nič nekrúti, tak nie sú obmedzené maximálnou rýchlosťou rotačných častí (Ten zvuk, keď si na disk nahrávate väčší súbor, určite nemusíme pripomínať. Nehovoriac už o tom, ako vibruje celý stôl.) A teraz sú tieto riešenia dostupné aj pre dátové centrá.

Klienti majú na výber zo širokej ponuky hardvérových a softvérových produktov na ukladanie a spracovanie dát - od low-endov po high-endy. Tieto štandardné riešenia sú nepochybne dobrým výberom, najmä pri určitých úlohách. Ale stále pracujú na báze mechanických diskov a ich rýchlosť nestačí tempu, akým napredujú ostatné ukazovatele, napríklad CPU alebo pamäť. A práve tu prichádza na scénu IBM Flash, ktorý dokážete jednoducho zapojiť do existujúceho IT prostredia bez zdĺhavej inštalácie a už si len užívate rýchlosť "jazdy".

Predstavte si takúto situáciu: máte bežné auto s povedzme 120 koňmi pod kapotou. Ale chceli by ste si občas zajazdiť rýchlejšie. Ak by sme išli tradičnou cestou, musíte investovať do nového silnejšieho motora, a cestou sa hneď zastaviť aj po novú prevodovku. No a nezabudnime na nové športové pneumatiky, odľahčenie karosérie, aby ste skutočne vyžmýkali z auta ešte pár koní navyše. Priveľa práce, nemyslíte? S technológiou IBM Flash to ide omnoho ľahšie. Do auta pribudne len malý "turbo" spínač, ktorým dosiahnete vyšší výkon presne vtedy, keď to potrebujete.

Znie to príliš dobre? Tak sa pozrime na pár čísel. Nasadením IBM Flash technológie dosiahnete*:

§ 75 % úsporu priestoru v dátovom centre
§ 90 % zníženie databázových úloh (OLTP)
§ 150 - 200 μs latenciu, už žiadne úzke miesta limitujúce prietok dát
§ 80 % zníženie spotreby energie
§ 85 % zníženie batch processingu

Či už zastávate pozíciu generálneho riaditeľa alebo IT administrátora, prínos IBM Flash technológií pre vašu spoločnosť je na všetkých úrovniach nepopierateľná. Pozrite si nasledujúce video a zistite, ako môže IBM FlashSystem ovplyvniť chod vašej spoločnosti. Ak sa rozhodnete pre otestovanie tohto riešenia vo vašom prostredí, inštaláciu systému a výsledky testovania môžete mať k dispozícii do týždňa**.

* Zdroj: www.ibm.com/systems/storage/flash
** Zdroj: http://www-05.ibm.com/sk/flashsystem/Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá