Image
11.3.2014 0 Comments

Microsoft predstavil OneDrive pre firmy

one-drive.jpg Microsoft predstavil službu OneDrive pre firmy (nové označenie pre cloudovú službu predtým známu ako SkyDrive Pro) a oznámil, že spoločnosti si ju môžu zakúpiť ako samostatný produkt bez nutnosti predplácať si k nemu Office 365 alebo SharePoint Online.

OneDrive pre firmy (v origináli OneDrive for Business) je služba, na ktorú zamestnanci môžu ukladať, zdieľať a synchronizovať osobné a pracovné súbory. Od prvého apríla spoločnosti získajú prístup k službe okrem iného v rámci balíka Office Online, čo je bezplatná webová verzia kancelárskeho balíka predtým označovaného ako Office Web Apps. Firmy, ktoré využívajú OneDrive pre firmy ako súčasť Office Online, môžu získať 25 GB miesta na cloude pre každého zamestnanca za 5 dolárov mesačne na používateľa. Ďalšiu kapacitu možno, samozrejme, v prípade potreby prikúpiť.

Ak si firma bude chcieť novú verziu OneDrive predplatiť samostatne, od apríla do septembra môže využiť zľavu 50 % a na jedného používateľa zaplatiť iba 2,5 dolára na mesiac. Firmy, ktoré majú predplatené Office 365 ProPlus, môžu v tomto období využiť ešte lepšie ponuky a platiť iba 1,5 dolára na mesiac na používateľa.

„S touto novou ponukou môžu firmy všetkých veľkostí začať s plnohodnotnou a intuitívnou synchronizáciou a zdieľaním dát. Zamestnanci môžu ľahšie spolupracovať na tvorbe dokumentov balíka Office v reálnom čase pomocou webového prehliadača alebo využívať svoje desktopové aplikácie Office," uviedla na oficiálnom blogu Julia Whiteová, generálna manažérka pre Office 365.

OneDrive pre firmy bude dostupný bez akýchkoľvek ďalších doplatkov pri väčšine edícií Office 365, čo je služba zahŕňajúca on-line verzie Exchange, Lync a SharePointu. Microsoft na oficiálnom blogu oznámil takisto nové zlepšenia, ktorých sa jeho cloudové služby dočkali. Patrí medzi ne príjemnejšie používateľské rozhranie, v ktorom sa na viditeľné miesto umiestňujú odkazy na často využívané funkcie, alebo nový vyhľadávač v OneDrive pre firmy, ktorý teraz pri písaní kľúčového slova používateľovi automaticky napovedá. Microsoft tieto novinky predstavil na konferencii SharePoint, ktorá sa konala do štvrtka v Las Vegas.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá