Image
11.3.2014 0 Comments

Microsoft predstavil OneDrive pre firmy

one-drive.jpg Microsoft predstavil službu OneDrive pre firmy (nové označenie pre cloudovú službu predtým známu ako SkyDrive Pro) a oznámil, že spoločnosti si ju môžu zakúpiť ako samostatný produkt bez nutnosti predplácať si k nemu Office 365 alebo SharePoint Online.

OneDrive pre firmy (v origináli OneDrive for Business) je služba, na ktorú zamestnanci môžu ukladať, zdieľať a synchronizovať osobné a pracovné súbory. Od prvého apríla spoločnosti získajú prístup k službe okrem iného v rámci balíka Office Online, čo je bezplatná webová verzia kancelárskeho balíka predtým označovaného ako Office Web Apps. Firmy, ktoré využívajú OneDrive pre firmy ako súčasť Office Online, môžu získať 25 GB miesta na cloude pre každého zamestnanca za 5 dolárov mesačne na používateľa. Ďalšiu kapacitu možno, samozrejme, v prípade potreby prikúpiť.

Ak si firma bude chcieť novú verziu OneDrive predplatiť samostatne, od apríla do septembra môže využiť zľavu 50 % a na jedného používateľa zaplatiť iba 2,5 dolára na mesiac. Firmy, ktoré majú predplatené Office 365 ProPlus, môžu v tomto období využiť ešte lepšie ponuky a platiť iba 1,5 dolára na mesiac na používateľa.

„S touto novou ponukou môžu firmy všetkých veľkostí začať s plnohodnotnou a intuitívnou synchronizáciou a zdieľaním dát. Zamestnanci môžu ľahšie spolupracovať na tvorbe dokumentov balíka Office v reálnom čase pomocou webového prehliadača alebo využívať svoje desktopové aplikácie Office," uviedla na oficiálnom blogu Julia Whiteová, generálna manažérka pre Office 365.

OneDrive pre firmy bude dostupný bez akýchkoľvek ďalších doplatkov pri väčšine edícií Office 365, čo je služba zahŕňajúca on-line verzie Exchange, Lync a SharePointu. Microsoft na oficiálnom blogu oznámil takisto nové zlepšenia, ktorých sa jeho cloudové služby dočkali. Patrí medzi ne príjemnejšie používateľské rozhranie, v ktorom sa na viditeľné miesto umiestňujú odkazy na často využívané funkcie, alebo nový vyhľadávač v OneDrive pre firmy, ktorý teraz pri písaní kľúčového slova používateľovi automaticky napovedá. Microsoft tieto novinky predstavil na konferencii SharePoint, ktorá sa konala do štvrtka v Las Vegas.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá