Image
20.5.2016 0 Comments

Ovládanie zoomu na zrkadlovke Canon 8OD motorom (video)

Exkluzívne sme mali možnosť otestovať voliteľný adaptér Power Zoom Adapter PZ-E1, ktorý sa dá pripojiť k setovému objektívu novej zrkadlovky strednej triedy Canon 80D a ovládať tak zoomovanie pri nakrúcaní videa plynule pomocou elektrického pohonu, ako sme zvyknutí na kamerách. Adaptér takisto umožňuje zmenu ohniskovej vzdialenosti pri diaľkovom ovládaní fotoaparátu cez Wi-Fi.

Po dokončení recenzie zrkadlovky Canon 80Dfotogalérií z testovania sme dôkladne otestovali aj adaptér Power Zoom Adapter PZ-E1, určený zatiaľ pre nový objektív EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM a perspektívne aj pre niektoré ďalšie objektívy. Umožňuje plynulé a ľahko dostupné ovládanie zoomu pri nakrúcaní videa. Hovorí sa, že lepšie raz vidieť ako desaťkrát čítať, preto si pozrite našu videorecenziu.

Adaptér Power Zoom Adapter PZ-E1 umožňuje plynulé ovládanie zoomu aj pri fotografovaní či nakrúcaní videa cez vzdialené ovládanie prostredníctvom rozhrania Wi-Fi.

EOS 80D spolu s aplikáciou Canon Camera Connect poskytujú slobodu vzdialeného ovládania prostredníctvom inteligentného telefónu alebo tabletu. Vstavané rozhranie Wi-Fi a funkcia Dynamic NFC uľahčujú pripojenie k inteligentným zariadeniam a zdieľanie snímok s plným rozlíšením vo formáte JPEG. Fotoaparát možno pripojiť aj k počítaču a ovládať ho prostredníctvom počítača bez potreby domáceho smerovača Wi-Fi, ako aj rýchlo a jednoducho ukladať, zobrazovať a zdieľať fotografie a videozáznamy z jediného miesta použitím zariadenia Canon Connect Station CS100.

Smerový stereofónny mikrofón DM-E1

Pri nakrúcaní videa potrebujete aj dobrý mikrofón, preto sme dôkladne otestovali horúcu novinku,  kompaktný stereofónny smerový mikrofón Canon DM-E1. Navrhla ho spoločnosť Canon ako ideálny doplnok filmovej kvality produktového radu EOS, pomocou ktorého môžu autori záberov zaznamenať širokú škálu zvukov.

Na videu testujeme mikrofón naozaj komplexne v hlučnom prostredí z rôznych smerov, nielen na zrkadlovke Canon 80D, ale aj na videokamere iného výrobcu. V závere nájdete porovnanie s mikrofónom Rode.

Vďaka klasickému dizajn typu shotgun s tromi režimami na výber smeru zvuku umožňuje DM-E1 zachytiť zvuk tromi smerovými spôsobmi. Smerový monofónny režim je ideálny na záznam zvuku od zdroja, ktorý je priamo pred kameramanom, ako je napríklad moderátor alebo reportér. Tento režim zabezpečuje dostatočné izolovanie hlavného zdroja od zvukového šumu okolitého prostredia. Režim prepínania medzi 90 a 120 stupňami umožňuje zaznamenať zvuk stereofónne a je ideálny pre zdroje rozložené v širšej oblasti, ako je to napríklad v prípade orchestra v koncertnej sále.

Súčasťou nového mikrofónu je aj zabudované odpružené uchytenie, ktoré efektívne eliminuje nežiaduce zvukové rušenie spôsobené používaním fotoaparátu a pohonom objektívu. Mikrofón si poradí aj s hlukom od okolitého vetra. Nový mikrofón zvláda frekvenčný rozsah 50 Hz až 16 kHz a umožňuje tak zaznamenať širokú škálu tónov. Vďaka odstupu signálu od šumu 66 dB a citlivosti -42 dB majú používatelia k dispozícii citlivý mikrofón s minimálnym skreslením.

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá