19.5.2016 0 Comments

Lenovo pomáha Európskej vesmírnej agentúre pri mapovaní Mliečnej dráhy

Po takmer piatich rokoch prejavovanej dôvery v Lenovo riešenia dátových centier, Európska vesmírna agentúra (ESA) obnovila svoju zmluvu so spoločnosťou Lenovo a naďalej sa pri spracúvaní veľkoobjemových dát, vygenerovaných v rámci projektu Gaia, spolieha na NeXtScale System od Lenovo.

Cieľom projektu Gaia, ktorý bol spustený 9. decembra 2013, je lepšie pochopenie pôvodu a evolúcie kozmického priestoru, a to zaznamenávaním miliárd hviezd a vytváraním zatiaľ najpresnejšej mapy Mliečnej dráhy. Aby bolo možné vykonať bezprecedentné sčítanie hviezd, projekt vyžaduje pokrokovú technológiu, ktorá umožňuje presnú a bezchybnú správu obrovského objemu informácií.

Lenovo NeXtScale odstraňuje výzvy, ktoré vyplývajú z manipulácie veľkých množstiev dát a ponúka zvýšený výkon, efektivitu a flexibilitu. Riešenia spracovávania dát od Lenovo tiež umožňujú ovládanie mnohonásobných úloh a pracovných záťaží prostredníctvom jeho pokrokových serverových funkcií.

Pokrokové vysokovýkonné výpočtové schopnosti

Lenovo spolupracuje s Európskym vesmírnym astronomickým centrom ESA – konkrétne na misii Gaia – od roku 2011, pričom uľahčuje spracúvanie vedeckých údajov vygenerovaných počas tejto misie. Táto práca na spracovávaní údajov je základným prvkom pre získanie súboru konečných dát projektu Gaia, ktoré po skončení misie dosiahnu objem presahujúci jeden petabyte (jeden milión gigabytov, alebo pre porovnanie, približne 200,000 DVD nosičov). Lenovo systémy, používané pri tomto spracovávaní dát sú flexibilné, škálovateľné a umožňujú bezpečné a spoľahlivé spracúvanie dát.

Spolupráca spoločnosti Lenovo s agentúrou ESA je ďalším dôkazom záväzku a ambícií spoločnosti na trhu HPC (vysokovýkonné výpočtové systémy). V roku 2015 spoločnosť Lenovo otvorila  Globálne centrum HPC inovácií (Global HPC Innovation Centre) v Stuttgarte, ktorá má byť základňou na trvalú podporu  výskumu, vývoja a benchmarkingu aplikácií. V minulom roku sa Lenovo tiež pridalo k Európskej technologickej platforme pre vysokovýkonné výpočtové systémy, čo je think-tank, ktorého cieľom je aktívne sa podieľať na definovaní výskumných priorít a aktívne tiež pomáhať Európskej Komisii zadefinovať a prenikať v oblasti HPC, ktorá zohráva kľúčovú úlohu pri stimulovaní hospodárskeho rastu Európy.

Citujeme Wilfreda Sotolonga, VP Date Center Group, Lenovo EMEA

“Naši zákazníci sú vždy v centre toho, čo robíme. A preto sa neustále vyvíjame a investujem do inovácií, aby sme našich zákazníkom mohli prinášať tie najviac konkurencieschopné riešenia na trhu, ktoré im pomôžu dosahovať úspechy v biznise alebo pri ich poslaní. Spolupráca ako je tá, ktorú máme s ESA nám pomáha udržať si vedenie a byť naďalej dôležitým benchmarkom v odvetví vysokovýkonných výpočtových systémov."

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá