19.5.2016 0 Comments

Lenovo pomáha Európskej vesmírnej agentúre pri mapovaní Mliečnej dráhy

Po takmer piatich rokoch prejavovanej dôvery v Lenovo riešenia dátových centier, Európska vesmírna agentúra (ESA) obnovila svoju zmluvu so spoločnosťou Lenovo a naďalej sa pri spracúvaní veľkoobjemových dát, vygenerovaných v rámci projektu Gaia, spolieha na NeXtScale System od Lenovo.

Cieľom projektu Gaia, ktorý bol spustený 9. decembra 2013, je lepšie pochopenie pôvodu a evolúcie kozmického priestoru, a to zaznamenávaním miliárd hviezd a vytváraním zatiaľ najpresnejšej mapy Mliečnej dráhy. Aby bolo možné vykonať bezprecedentné sčítanie hviezd, projekt vyžaduje pokrokovú technológiu, ktorá umožňuje presnú a bezchybnú správu obrovského objemu informácií.

Lenovo NeXtScale odstraňuje výzvy, ktoré vyplývajú z manipulácie veľkých množstiev dát a ponúka zvýšený výkon, efektivitu a flexibilitu. Riešenia spracovávania dát od Lenovo tiež umožňujú ovládanie mnohonásobných úloh a pracovných záťaží prostredníctvom jeho pokrokových serverových funkcií.

Pokrokové vysokovýkonné výpočtové schopnosti

Lenovo spolupracuje s Európskym vesmírnym astronomickým centrom ESA – konkrétne na misii Gaia – od roku 2011, pričom uľahčuje spracúvanie vedeckých údajov vygenerovaných počas tejto misie. Táto práca na spracovávaní údajov je základným prvkom pre získanie súboru konečných dát projektu Gaia, ktoré po skončení misie dosiahnu objem presahujúci jeden petabyte (jeden milión gigabytov, alebo pre porovnanie, približne 200,000 DVD nosičov). Lenovo systémy, používané pri tomto spracovávaní dát sú flexibilné, škálovateľné a umožňujú bezpečné a spoľahlivé spracúvanie dát.

Spolupráca spoločnosti Lenovo s agentúrou ESA je ďalším dôkazom záväzku a ambícií spoločnosti na trhu HPC (vysokovýkonné výpočtové systémy). V roku 2015 spoločnosť Lenovo otvorila  Globálne centrum HPC inovácií (Global HPC Innovation Centre) v Stuttgarte, ktorá má byť základňou na trvalú podporu  výskumu, vývoja a benchmarkingu aplikácií. V minulom roku sa Lenovo tiež pridalo k Európskej technologickej platforme pre vysokovýkonné výpočtové systémy, čo je think-tank, ktorého cieľom je aktívne sa podieľať na definovaní výskumných priorít a aktívne tiež pomáhať Európskej Komisii zadefinovať a prenikať v oblasti HPC, ktorá zohráva kľúčovú úlohu pri stimulovaní hospodárskeho rastu Európy.

Citujeme Wilfreda Sotolonga, VP Date Center Group, Lenovo EMEA

“Naši zákazníci sú vždy v centre toho, čo robíme. A preto sa neustále vyvíjame a investujem do inovácií, aby sme našich zákazníkom mohli prinášať tie najviac konkurencieschopné riešenia na trhu, ktoré im pomôžu dosahovať úspechy v biznise alebo pri ich poslaní. Spolupráca ako je tá, ktorú máme s ESA nám pomáha udržať si vedenie a byť naďalej dôležitým benchmarkom v odvetví vysokovýkonných výpočtových systémov."

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá