Image
15.4.2015 0 Comments

Outdoorová kamera Panasonic HX-A1 streamuje zážitky z terénu cez Wi-Fi v priamom prenose

Panasonic HX-A1.jpg Spoločnosť Panasonic predstavila novú outdoorovú kameru HX-A1, ktorú možno pripevniť na helmu, oblečenie či iné časti výbavy. Kamera je bez akéhokoľvek puzdra vodotesná do hĺbky 1,5 m, vydrží pád z 1,5 m, je mrazuvzdorná do -10 °C a odolnosť proti prachu zodpovedá štandardu IP6X. Hodí sa tak aj na rafting na divokej vode, lyžovanie alebo extrémne preteky.

Okrem odolného vyhotovenia zaujme model HX-A1 aj záznamovou frekvenciou 60 obr./s v rozlíšení 1280 × 720 bodov. Kamera zvládne aj 120 obr./s v rozlíšení 848 × 480 bodov, čo umožňuje premietať natočený záznam spomalene.

Panasonic HX-A1_2.jpg

Ultrakompaktná kamera HX-A1 má hmotnosť iba 45 g, takže ju na masívnejšej čelovke ani nezaregistrujete. Je vybavená samostatným infračerveným svetlom a nočným režimom Glasscover, preto sa hodí aj na natáčanie v tme. Využijete ju tak pri skúmaní neznámych jaskýň, do ktorých nesvieti prirodzené svetlo, alebo pri sledovaní zveri v nočnom lese.

Vďaka vstavanému portu Wi-Fi možno kameru bezdrôtovo pripojiť k telefónu či tabletu a na jeho displeji sledovať prostredníctvom aplikácie Panasonic Image scénu. Ľahko tak zistíte, či je kamera pripevnená v správnom uhle. Záznam možno zdieľať na sociálnych sieťach YouTube, Facebook, Twitter či Flickr.

Okrem toho možno kameru HX-A1 cez Wi-Fi prepojiť s niektorými inými kamerami Panasonic z modelového radu 2015 a natáčať záznam simultánne z dvoch rôznych uhlov. Obraz z modelu HX-A1 sa potom zobrazí na displeji druhej kamery v samostatnom okne a oba záznamy možno spojiť do jedného. Tým sa otvára množstvo nových filmárskych možností. Môžete napríklad zároveň natáčať jazdca na snowboarde a svah pred ním jeho vlastnými očami. Alebo pretekára v aute a zároveň dráhu z pohľadu vodiča.

Pri pripojení cez USB možno prístroj použiť aj ako webovú kameru. V kombinácii s náhlavným nadstavcom VW-HMA1 môže používateľ zdieľať na internete scénu okolo seba presne tak, ako ju vidí vlastnými očami.

V základnom balení kamery Panasonic HX-A1 sa nachádza multifunkčný nadstavec (VW-MKA1) a nadstavec na statív (VW-CTA1). Vďaka nim možno kameru bezpečne pripevniť napríklad na okuliare, batoh, helmu a pod. Okrem toho je k dispozícii množstvo voliteľných doplnkov za príplatok:

• Dvojitý nadstavec (VW-TMA1): Možno ho pripevniť tak ku kamere HX-A1, ako aj k infračervenému svetlu, čo uľahčuje natáčanie v tme. Prípadne sa vďaka nadstavcom dajú spojiť dve kamery s objektívmi namierenými opačným smerom.
• Nadstavec na popruh (VW-SAA1): Umožňuje pripevniť kameru na popruh, remeň či karabínu.
• Náhlavný nadstavec (VW-HMA1): Umožňuje pripevniť kameru na hlavu (na ľavú či pravú stranu).
• Svorka (VW-CLA100): Umožňuje pripevniť kameru na šilt čiapky a pod.
• Prísavka (VW-SCA100): Umožňuje pripevniť kameru na plochý povrch, napríklad na surfovaciu dosku alebo palubu lode.
• Nadstavec na riadidlá (RP-CMC10): Umožňuje pripevniť kameru na riadidlá bicykla alebo motorky.
• Tlmič vetra (VW-WJA100): Eliminuje šum vetra v mikrofóne.
• Silnejšia batéria (VW-BTA1): Umožňuje súvislé nakrúcanie v dĺžke asi 2 h 45 min. Nízka hmotnosť a vodotesné vyhotovenie bez nutnosti použiť špeciálne puzdro (štandard IPX8)
• Multifunkčný opasok (VW-MBA100): Možno ho nosiť cez plece alebo pripnúť k batohu. Možno použiť v kombinácii s mobilnou nabíjačkou, čo predlžuje dobu natáčania.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá