Image
15.4.2015 0 Comments

Outdoorová kamera Panasonic HX-A1 streamuje zážitky z terénu cez Wi-Fi v priamom prenose

Panasonic HX-A1.jpg Spoločnosť Panasonic predstavila novú outdoorovú kameru HX-A1, ktorú možno pripevniť na helmu, oblečenie či iné časti výbavy. Kamera je bez akéhokoľvek puzdra vodotesná do hĺbky 1,5 m, vydrží pád z 1,5 m, je mrazuvzdorná do -10 °C a odolnosť proti prachu zodpovedá štandardu IP6X. Hodí sa tak aj na rafting na divokej vode, lyžovanie alebo extrémne preteky.

Okrem odolného vyhotovenia zaujme model HX-A1 aj záznamovou frekvenciou 60 obr./s v rozlíšení 1280 × 720 bodov. Kamera zvládne aj 120 obr./s v rozlíšení 848 × 480 bodov, čo umožňuje premietať natočený záznam spomalene.

Panasonic HX-A1_2.jpg

Ultrakompaktná kamera HX-A1 má hmotnosť iba 45 g, takže ju na masívnejšej čelovke ani nezaregistrujete. Je vybavená samostatným infračerveným svetlom a nočným režimom Glasscover, preto sa hodí aj na natáčanie v tme. Využijete ju tak pri skúmaní neznámych jaskýň, do ktorých nesvieti prirodzené svetlo, alebo pri sledovaní zveri v nočnom lese.

Vďaka vstavanému portu Wi-Fi možno kameru bezdrôtovo pripojiť k telefónu či tabletu a na jeho displeji sledovať prostredníctvom aplikácie Panasonic Image scénu. Ľahko tak zistíte, či je kamera pripevnená v správnom uhle. Záznam možno zdieľať na sociálnych sieťach YouTube, Facebook, Twitter či Flickr.

Okrem toho možno kameru HX-A1 cez Wi-Fi prepojiť s niektorými inými kamerami Panasonic z modelového radu 2015 a natáčať záznam simultánne z dvoch rôznych uhlov. Obraz z modelu HX-A1 sa potom zobrazí na displeji druhej kamery v samostatnom okne a oba záznamy možno spojiť do jedného. Tým sa otvára množstvo nových filmárskych možností. Môžete napríklad zároveň natáčať jazdca na snowboarde a svah pred ním jeho vlastnými očami. Alebo pretekára v aute a zároveň dráhu z pohľadu vodiča.

Pri pripojení cez USB možno prístroj použiť aj ako webovú kameru. V kombinácii s náhlavným nadstavcom VW-HMA1 môže používateľ zdieľať na internete scénu okolo seba presne tak, ako ju vidí vlastnými očami.

V základnom balení kamery Panasonic HX-A1 sa nachádza multifunkčný nadstavec (VW-MKA1) a nadstavec na statív (VW-CTA1). Vďaka nim možno kameru bezpečne pripevniť napríklad na okuliare, batoh, helmu a pod. Okrem toho je k dispozícii množstvo voliteľných doplnkov za príplatok:

• Dvojitý nadstavec (VW-TMA1): Možno ho pripevniť tak ku kamere HX-A1, ako aj k infračervenému svetlu, čo uľahčuje natáčanie v tme. Prípadne sa vďaka nadstavcom dajú spojiť dve kamery s objektívmi namierenými opačným smerom.
• Nadstavec na popruh (VW-SAA1): Umožňuje pripevniť kameru na popruh, remeň či karabínu.
• Náhlavný nadstavec (VW-HMA1): Umožňuje pripevniť kameru na hlavu (na ľavú či pravú stranu).
• Svorka (VW-CLA100): Umožňuje pripevniť kameru na šilt čiapky a pod.
• Prísavka (VW-SCA100): Umožňuje pripevniť kameru na plochý povrch, napríklad na surfovaciu dosku alebo palubu lode.
• Nadstavec na riadidlá (RP-CMC10): Umožňuje pripevniť kameru na riadidlá bicykla alebo motorky.
• Tlmič vetra (VW-WJA100): Eliminuje šum vetra v mikrofóne.
• Silnejšia batéria (VW-BTA1): Umožňuje súvislé nakrúcanie v dĺžke asi 2 h 45 min. Nízka hmotnosť a vodotesné vyhotovenie bez nutnosti použiť špeciálne puzdro (štandard IPX8)
• Multifunkčný opasok (VW-MBA100): Možno ho nosiť cez plece alebo pripnúť k batohu. Možno použiť v kombinácii s mobilnou nabíjačkou, čo predlžuje dobu natáčania.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá