Image
17.4.2015 0 Comments

Osem tipov, ako prežiť prácu v open office

openoffice.jpg Open office sa stáva čoraz viac trendom v spoločnostiach. Nejeden zamestnanec si však na nedostatok súkromia, sťaženú možnosť sústrediť sa a všadeprítomný hluk jednoducho nevie zvyknúť. Nasledujúcich osem tipov vám poradí, ako zvládnuť prácu aj v takomto pracovnom priestore.

1. Využite súkromie v konferenčných miestnostiach

Ak máte problém telefonovať s vedomím, že vás počúvajú všetci kolegovia v kancelárii, choďte do prázdnej konferenčnej miestnosti. Zrejme tam nebudete môcť chodievať zakaždým, ale v nevyhnutných prípadoch je to dobré riešenie.

2. Správajte sa k svojim kolegom tak, ako chcete, aby sa správali oni k vám

Základom dobrých vzťahov medzi kolegami pracujúcimi v open office je ohľaduplnosť. Príliš hlasné telefonovanie, prípadne jedlo zaváňajúce všade navôkol nie sú tie najvhodnejšie voľby.

3. Nenarúšajte priestor svojho suseda

V otvorených kanceláriách je takmer nevyhnutné rešpektovať priestor kolegu po svojom boku. Okrem toho, že by ste sa nemali priveľmi rozťahovať, nemali by ste to preháňať ani s hudbou. Najmä v tých prípadoch, ak viete, že kolegovi hudba prekáža a ruší ho pri práci.

4. Komunikujte otvorene

Ak vám niečo na konaní kolegov prekáža, snažte sa im to vysvetliť diplomaticky a hľadajte spoločnú reč. Open office je kancelária vás všetkých.

5. Používajte slúchadlá

Slúchadlá sú najlepší prostriedok, ako zabrániť zbytočnému rozptyľovaniu seba i ostatných.

6. Buďte trpezliví

Open office nie je pre každého. Buďte však trpezliví a hľadajte spôsob, ako v takomto rušnom prostredí budete fungovať čo najlepšie a najefektívnejšie. Možnože zistíte, že tímový duch v open office bude pre vás prínosom.

7. Nesťažujte sa svojmu šéfovi

Vedzte, že váš šéf nezmení celú štruktúru pre vaše námietky. Pokúste sa prísť s riešením problémov sami.

8. Využite situáciu

Práca v open office je výzva, ktorá môže priniesť mnoho výhod. Okrem toho, že podporuje tímovú kultúru a vytvára vhodnú atmosféru na spoluprácu, vďaka nej môžete zistiť spôsob, ako pracujú úspešní ľudia okolo vás, a priučiť sa od nich niečomu novému.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá