Image
17.4.2015 0 Comments

Osem tipov, ako prežiť prácu v open office

openoffice.jpg Open office sa stáva čoraz viac trendom v spoločnostiach. Nejeden zamestnanec si však na nedostatok súkromia, sťaženú možnosť sústrediť sa a všadeprítomný hluk jednoducho nevie zvyknúť. Nasledujúcich osem tipov vám poradí, ako zvládnuť prácu aj v takomto pracovnom priestore.

1. Využite súkromie v konferenčných miestnostiach

Ak máte problém telefonovať s vedomím, že vás počúvajú všetci kolegovia v kancelárii, choďte do prázdnej konferenčnej miestnosti. Zrejme tam nebudete môcť chodievať zakaždým, ale v nevyhnutných prípadoch je to dobré riešenie.

2. Správajte sa k svojim kolegom tak, ako chcete, aby sa správali oni k vám

Základom dobrých vzťahov medzi kolegami pracujúcimi v open office je ohľaduplnosť. Príliš hlasné telefonovanie, prípadne jedlo zaváňajúce všade navôkol nie sú tie najvhodnejšie voľby.

3. Nenarúšajte priestor svojho suseda

V otvorených kanceláriách je takmer nevyhnutné rešpektovať priestor kolegu po svojom boku. Okrem toho, že by ste sa nemali priveľmi rozťahovať, nemali by ste to preháňať ani s hudbou. Najmä v tých prípadoch, ak viete, že kolegovi hudba prekáža a ruší ho pri práci.

4. Komunikujte otvorene

Ak vám niečo na konaní kolegov prekáža, snažte sa im to vysvetliť diplomaticky a hľadajte spoločnú reč. Open office je kancelária vás všetkých.

5. Používajte slúchadlá

Slúchadlá sú najlepší prostriedok, ako zabrániť zbytočnému rozptyľovaniu seba i ostatných.

6. Buďte trpezliví

Open office nie je pre každého. Buďte však trpezliví a hľadajte spôsob, ako v takomto rušnom prostredí budete fungovať čo najlepšie a najefektívnejšie. Možnože zistíte, že tímový duch v open office bude pre vás prínosom.

7. Nesťažujte sa svojmu šéfovi

Vedzte, že váš šéf nezmení celú štruktúru pre vaše námietky. Pokúste sa prísť s riešením problémov sami.

8. Využite situáciu

Práca v open office je výzva, ktorá môže priniesť mnoho výhod. Okrem toho, že podporuje tímovú kultúru a vytvára vhodnú atmosféru na spoluprácu, vďaka nej môžete zistiť spôsob, ako pracujú úspešní ľudia okolo vás, a priučiť sa od nich niečomu novému.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá