Image
29.4.2014 0 Comments

Odhalili prvú bezpečnostnú chybu, ktorá vo Windows XP zostane neopravená

Blesk_Odhalili.jpg Ak ešte stále používate Windows XP, novo objavená bezpečnostná chyba v prehliadači Internet Explorer vás možno vystraší. Microsoft vo svojom informačnom spravodajcovi totiž varuje všetkých používateľov, že zraniteľnosť vyskytujúcu sa vo všetkých verziách Internet Explorera od verzie 6 po 11 by hackeri mohli využiť na nabúranie do počítača a získanie všetkých oprávnení, čo by im umožnilo inštalovať programy, pristupovať k dátam a mazať ich.

Chyba síce ohrozuje všetkých používateľov IE, ale tí, ktorí pracujú s novšou verziou operačného systému Windows, sa zrejme v priebehu niekoľkých týždňov dočkajú opravy. No vzhľadom na to, že Microsoft 8. apríla prestal podporovať Windows XP, ide o prvú známu bezpečnostnú chybu, ktorá v tomto operačnom systéme ostane neopravená. Pred touto možnosťou už dlhší čas vystríhali bezpečnostní experti.

Podľa bezpečnostnej firmy FireEye, ktorá chybu odhalila, útočníci už aktívne zneužívajú túto zraniteľnosť, no zameriavajú sa na novšie verzie IE 9 až 11 a Adobe Flash Player. Najjednoduchší spôsob, ako sa útoku vyhnúť, je používať iný prehliadač (napr. Chrome, Firefox - oba sú v súčasnosti podporované aj pre systém Windows XP).

Microsoft uverejnil niekoľko dočasných riešení, ktoré majú používateľov ochrániť pred útokom, a to vrátane zapnutia režimu zvýšeného zabezpečenia EPM (v IE 11). Odporúča používateľom udržiavať všetky aplikácie aktuálne, zapnúť firewall a používať antivírus. O možnostiach ochrany sa podrobnejšie dočítate na webe TechNet .

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá